Pracovní plošina

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Pracovní plošina

Příspěvekod Myšpulín » pon 26 pro, 2016 6:59 pm

dnovy píše:Díky za nápady a rady. Bohužel kolečka a podobně použít nemůžu, protože já K.k.t když jsem to stavěl tak do mám po všech stranách místnosti...no jo, stalo se... takže jediné řešení je opravdu žebřík do U. A pořád se mi nezdá že by to zde nikdo neprodával.

Promiň, ale teď jsem se nějak ztratil. Ten tvůj první nástřel nejde použít? Nebo těma kolečkama myslíš kolečka na nohou kolejiště?

Myslím, že to chce rozpracovat to tvé řešení. A musí to být skládací? Nemůže to být někde v rohu nasunuté nad kolejištěm? Pevné řešení je pár metrů jeklu, 4 kolečka, nějaká opolstrovaná deska a barva. Skládací varianta by měla ještě asi nějaké výztuhy a asi by byla trošku kývající se.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Pracovní plošina

Příspěvekod dnovy » pon 26 pro, 2016 7:07 pm

Myšpulín píše:
dnovy píše:Díky za nápady a rady. Bohužel kolečka a podobně použít nemůžu, protože já K.k.t když jsem to stavěl tak do mám po všech stranách místnosti...no jo, stalo se... takže jediné řešení je opravdu žebřík do U. A pořád se mi nezdá že by to zde nikdo neprodával.

Promiň, ale teď jsem se nějak ztratil. Ten tvůj první nástřel nejde použít? Nebo těma kolečkama myslíš kolečka na nohou kolejiště?

Myslím, že to chce rozpracovat to tvé řešení. A musí to být skládací? Nemůže to být někde v rohu nasunuté nad kolejištěm? Pevné řešení je pár metrů jeklu, 4 kolečka, nějaká opolstrovaná deska a barva. Skládací varianta by měla ještě asi nějaké výztuhy a asi by byla trošku kývající se.



jj kolečka na nohou kolejiště nepomůžou, není to kam posouvat:-)
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Pracovní plošina

Příspěvekod Miloš Pavlát » úte 27 pro, 2016 11:29 am

jamik22 píše:další inspirace:
https://www.facebook.com/259182177625298/photos/pcb.547664758777037/547664622110384/?type=3&theater
je to FB stranka Mancicke-vlaky.cz :)

Jako polotovar lze použít skládací žebřík. A nebo ještě levněji samostatný žebřík s příslušným počtem příček. Rozříznout zafixovat v ohybu, na konec dát háky nebo kolečka. Přišroubovat na zeď U profil, nasadit a hotovo.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Pracovní plošina

Příspěvekod dnovy » úte 27 pro, 2016 12:02 pm

Miloš Pavlát píše:
jamik22 píše:další inspirace:
https://www.facebook.com/259182177625298/photos/pcb.547664758777037/547664622110384/?type=3&theater
je to FB stranka Mancicke-vlaky.cz :)

Jako polotovar lze použít skládací žebřík. A nebo ještě levněji samostatný žebřík s příslušným počtem příček. Rozříznout zafixovat v ohybu, na konec dát háky nebo kolečka. Přišroubovat na zeď U profil, nasadit a hotovo.


bohužel
a) u profil by mi poškodil tapetu...
b) nemám ho jak namontovat neb je tam to kolejiště a nedostanu se tam...
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Pracovní plošina

Příspěvekod Miloš Pavlát » úte 27 pro, 2016 12:10 pm

Tak mám nechat spočítat "žirafu" (říkají tak automechanici tedy nejen oni velmi podobnému zařízení na vyndavání motoru z auta)?
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Pracovní plošina

Příspěvekod Pavel-HP » úte 27 pro, 2016 1:40 pm

A neopomenout na přípravek k vyndávání motorů, ať se má kam údržbář připnout.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Pracovní plošina

Příspěvekod dnovy » úte 27 pro, 2016 5:17 pm

Pavel-HP píše:A neopomenout na přípravek k vyndávání motorů, ať se má kam údržbář připnout.


no na umytí motoru u auta to bude taky dobrý...
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Pracovní plošina

Příspěvekod Miloš Pavlát » úte 17 led, 2017 5:15 pm

Momentálně je zámečnická dílna plně vytížena. Byl jsem odkázán do poloviny února. Byl by jste ochoten to někdo do té doby podrobněji rozkreslit?
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Pracovní plošina

Příspěvekod Polabský » úte 17 led, 2017 8:15 pm

Hezký večer,
nějak se mi nezamlouvá toto řešení. Ta konzolová koza se bude zatížením kroutit a aby nepřekážela, bude muset být rozebírací. Její sestavení bude vyžadovat nářadí a čas. Navíc jakákoliv změna místa bude vyžadovat sestoupení - odbrždění - posunutí - aretaci - vylezení, prostě vopruz.
Raději bych vymyslel provizorní konstrukci, lešení, ze které bych nakotvil, či nechal nakotvit, nějaké držáky kolejničky do stěny.
Prach z vrtání lze odsát vysavačem.
Konstrukce lešeníčka chycená do kolejničky na stěně a na kolečkách na podlaze, bude stabilnější.
Zdravím.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Pracovní plošina

Příspěvekod Miloš Pavlát » pát 14 črc, 2017 11:18 am

Tak bohužel, cena za rozkreslení + materál + práce a jsme někde u 20.000,- což je nesmysl. Momentálně se to dá objednat za cca 8.000 včetně poštovného, cla a DPH například zde.
Přeji hezký zbytek dne
Miloš
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Pracovní plošina

Příspěvekod dnovy » pát 14 črc, 2017 2:19 pm

Miloš Pavlát píše:Tak bohužel, cena za rozkreslení + materál + práce a jsme někde u 20.000,- což je nesmysl. Momentálně se to dá objednat za cca 8.000 včetně poštovného, cla a DPH například zde.
Přeji hezký zbytek dne
Miloš


Díkec

David
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Pracovní plošina - klekátko

Příspěvekod Sandy » pon 29 kvě, 2023 7:19 am

Nikdy by mě nenapadlo, že kvůli modelaření sáhnu po pomůckách pro zahrádkáře.... :oops:

klekátko.jpg
klekátko.jpg (35.93 KiB) Zobrazeno 1656 krát

Naprosto nepostradatelné když mi něco upadne na zem, potřebuji položit loko na zkušební trať, která leží na podlaze apod.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Předchozí

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků