kuttilovo segmentové kolejiště

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » sob 07 led, 2017 1:41 am

Zdravím přináším pár fotek A MŮŽETE I KRITIZOVAT,pokud je co http://himmer.rajce.idnes.cz/moje_resen ... 0273_1.jpg

bylo by možné aby ty lampy byly nějak takto nebo je lepši je dát na jiné místo?popřípadě které to je
http://himmer.rajce.idnes.cz/moje_resen ... CF0309.jpg
ještě jedná otázka viz.zde: http://himmer.rajce.idnes.cz/moje_resen ... CF0303.jpg
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod milostt » sob 07 led, 2017 12:07 pm

[quote="kuTTil"]Zdravím přináším pár fotek A MŮŽETE I KRITIZOVAT,pokud je co
Všiml jsem si nenabarvené střechy na budově váhy, torchu by si to chtělo ještě pohrát ze zamaskováním té hmoty ,co je vidět podél plotu
Přílohy
DSCF0278.jpg
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod milostt » sob 07 led, 2017 12:08 pm

A když teď na tu fotku znovu koukám tka ty vrata jsou asi od sebe moc daleko , kdyby si je zavřel tak určitě si k sobě nesednou
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » sob 07 led, 2017 12:48 pm

milostt píše:A když teď na tu fotku znovu koukám tka ty vrata jsou asi od sebe moc daleko , kdyby si je zavřel tak určitě si k sobě nesednou

Zdravím, vrata jsou při zavření blízko u sebe spíš jde o optický klam

milostt píše:
kuTTil píše:Zdravím přináším pár fotek A MŮŽETE I KRITIZOVAT,pokud je co
Všiml jsem si nenabarvené střechy na budově váhy, torchu by si to chtělo ještě pohrát ze zamaskováním té hmoty ,co je vidět podél plotu

takové ty nedodělky to vím to se ještě bude dodělávat, včera jsem na tom dělal asi 6 hod.a celou tu dobu jsem se drbal s tatrovkou a nakladačem a ještě to není určitě perfektní,takže plot a střechá zatím čeká až přijde na ně řada a zdaleka to není hotové a co ty lampy a ta zetka mohlo by to být takto nebo to je blbost?
Už vím že, osvětlení dráhy by nemělo osvětlovat vlečku, ale kam je umístit aby, to nebránilo průjezdu nákladním autům,nákládači a při sunutí vagonů?
Jinak děkuji za komentář ,já myslel ,že to nikoho moc nezajímá co dělám, ale počet zobrazení zas říká že asi ano děkuji

kuttil
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod milostt » sob 07 led, 2017 4:00 pm

No na lapm ti tam mc mista nezbylo , kdyby to mělo být osvětlené jako klasická vlečka , měl by si mt vlečkové stožáry a byli by zřejmě mezi kolejí aplotem tak aby nebranili v provozu. ale tady zž na ně nemáš místo ,tak by byli zřejmě na ploše normálná vysoké lampy a většinou se kolem nich dělalo zábradlí, pokusím se v archivu ti najít foto a poslat
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » sob 07 led, 2017 4:34 pm

milostt píše:No na lapm ti tam mc mista nezbylo , kdyby to mělo být osvětlené jako klasická vlečka , měl by si mt vlečkové stožáry a byli by zřejmě mezi kolejí aplotem tak aby nebranili v provozu. ale tady zž na ně nemáš místo ,tak by byli zřejmě na ploše normálná vysoké lampy a většinou se kolem nich dělalo zábradlí, pokusím se v archivu ti najít foto a poslat


To jsem si taky říkal že by to mělo být spíš u koleji když už tam je a ma hlavní význam, tak není problém posunout plot a lampy budou jak byly, ale byli by za plotem a ne před jako jsem to měl, proto se radši ptám, nemám moc představu jak to bývalo a dneska je to vše jinak, tak jsem rád za rady
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Polabský » sob 07 led, 2017 5:03 pm

kuTTil píše:
milostt píše:No na lapm ti tam mc mista nezbylo , kdyby to mělo být osvětlené jako klasická vlečka , měl by si mt vlečkové stožáry a byli by zřejmě mezi kolejí aplotem tak aby nebranili v provozu. ale tady zž na ně nemáš místo ,tak by byli zřejmě na ploše normálná vysoké lampy a většinou se kolem nich dělalo zábradlí, pokusím se v archivu ti najít foto a poslat


To jsem si taky říkal že by to mělo být spíš u koleji když už tam je a ma hlavní význam, tak není problém posunout plot a lampy budou jak byly, ale byli by za plotem a ne před jako jsem to měl, proto se radši ptám, nemám moc představu jak to bývalo a dneska je to vše jinak, tak jsem rád za rady



Hezký den,
posunutím plotu se opět dostáváme do sporu s bezpečnostními odstupy, jak jsem se snažil podrobně naznačit ve svém loňském příspěvku, s naznačením širších souvislostí. "Jaký si ti uděláš, takový to máš"!

P.F. 2017 !!!!!!!!
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod milostt » sob 07 led, 2017 5:37 pm

Na první fotce vidíš světla na vlečce ve Vrdech , kde jsou mezi kolejema a na druhé je fotka s Kopydlna , kde jsou lampy normálně ve vykládacá ploše
Přílohy
dsc06719.jpg
dsc05955.jpg
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Pavel-HP » sob 07 led, 2017 6:44 pm

Vrdy,
tyhle lampy tam jsou už minimálně 50 let a v těchto místech bylo nástupiště místní osobní dopravy.
Se současnou vlečkou jejich umístění nemá nic společného.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » sob 07 led, 2017 6:49 pm

Polabský píše:
kuTTil píše:
milostt píše:No na lapm ti tam mc mista nezbylo , kdyby to mělo být osvětlené jako klasická vlečka , měl by si mt vlečkové stožáry a byli by zřejmě mezi kolejí aplotem tak aby nebranili v provozu. ale tady zž na ně nemáš místo ,tak by byli zřejmě na ploše normálná vysoké lampy a většinou se kolem nich dělalo zábradlí, pokusím se v archivu ti najít foto a poslat


To jsem si taky říkal že by to mělo být spíš u koleji když už tam je a ma hlavní význam, tak není problém posunout plot a lampy budou jak byly, ale byli by za plotem a ne před jako jsem to měl, proto se radši ptám, nemám moc představu jak to bývalo a dneska je to vše jinak, tak jsem rád za rady



Hezký den,
posunutím plotu se opět dostáváme do sporu s bezpečnostními odstupy, jak jsem se snažil podrobně naznačit ve svém loňském příspěvku, s naznačením širších souvislostí. "Jaký si ti uděláš, takový to máš"!

P.F. 2017 !!!!!!!!


Děkuji za rady, vy mi sice radíte ,jak to být nemá(to sice beru a uznávám),ale důležítější možná i pro ostatní mladší modeláře je ,jak to udělat a vyřešit podobné situace atd.a právě mám furt myšlenky jestli tam měly ty uhelné sklady vůbec být a jestli tam nemělo být něco jednoduššího,
nafotím to posunutí toho plotu a uvidíme jestli je to lepší nebo ne

milostt píše:Na první fotce vidíš světla na vlečce ve Vrdech , kde jsou mezi kolejema a na druhé je fotka s Kopydlna , kde jsou lampy normálně ve vykládacá
ploše


Děkuji za fotky ,jak jsem psal nafotím posunutí toho plotu
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » ned 08 led, 2017 10:31 pm

Jak jsem slíbil, dávám fotky na porovnání přehození toho plotu, myslím že to není tak moc blízko, aby to tak nemohlo být co vy na to?

http://himmer.rajce.idnes.cz/moje_resen ... CF0310.jpg
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » stř 11 led, 2017 8:00 pm

Menší pokrok http://himmer.rajce.idnes.cz/moje_resen ... CF0315.jpg

umístil jsem lampy a posunul jsem plot ,když nikdo neměl přípominky
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Rocky_MK » stř 11 led, 2017 8:01 pm

Až na ty vyvalené vrata myslím dobrý :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » sob 14 led, 2017 9:45 pm

kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Rocky_MK » sob 14 led, 2017 10:47 pm

super ;-)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků