Centrála DR5000

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod PetrK » čtv 22 pro, 2016 6:44 pm

to Fulda: vše co píšeš, tak jsem v tématech o centrálách četl a vše bylo napsáno, proto jsem byl rád, že tu byli a právě off topic mi v těchto tématech vadí... co se týče u DR5000 tak aplikace byla pro IOS, což oceňuji, jako věrný uživatel.... osobně se rozhoduji právě mezi nanoX a DR5000.... od centrály osobně očekávám řízení kolejiště pomocí PC, základní programování a možnost občas doma připojit layout z mých modulů a svézt se na nich, proto osobně bych třeba volil nanoX v obalu, ikdyž ten se dá za pár korun dodělat... nebo by jsi mi osobně doporučil něco jiného? také jsem koukal na možnost k roco multimouse připojit krabičku tuším, že RUS, ta mě taky zaujala.... díky Petr
PetrK
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 06 bře, 2016 6:43 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod fulda » čtv 22 pro, 2016 7:26 pm

Na to neumím úplně přesně odpovědět. (už třeba proto, že nemám úplně dobré vazby na komerci)
Podle mého názoru je NanoX poměrně příjemně univerzální. Na druhou stranu uznávám jednoduchost MultiMAUS + Roco 10764, ale tam brzo začne vadit absence zpětného ohlasu a doplňovat jej pomocí GenLI-S88 (GenLi maxi) se mi moc nepozdává, takže pro PC raději tu NanoX. Krabička - když se nad tím zamyslíš, tak pokud cetrálu našroubuješ pod kolejiště, tak si krabičku moc neužiješ, pro kobercové ježdění kde si krabičku užiješ je vážně lepší ta Roco MultiMAUS.
V každém ze jmenovaných případů si dávej pozor na to, že programovací kolej nemá proudové omezení na 250mA. Pokud by jsi chtěl nějak víc programovat a nebo předělávat mašinky, tak si raději pořiď něco bezpečnějšího (Lenz LZV100??) nebo třeba DCC Programovač (ale ten pokud si ho nejsi schopen postavit sám tak vychází dost draho, to uznávám).
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » čtv 22 pro, 2016 7:58 pm

fulda píše:Takže pokud se budeš rozhodovat, tak ti poradím - pokus se filtrovat příspěvky od lidí, kteří propagují pouze jeden směr a ani jim nevadí, že zařízení druhého směru v životě neviděli (dokáží je pomlouvat i bez toho).
P.S. A legrační je, že většinou informace o NanoX sem zanášejí právě ti, komu nejvíc leží v žaludku a to mne baví.

Presne toto jsem mel na mysli, to podbizive a nabizejici veci jako snadne, jednoduche a lacine.
Navic podprahove vnucujici hracku, jako dokonaly vyrobek. To mi je taky trosku proti srsti, protoze aj Xpressnet ma svoje zaludnosti.
---
Fulda zneuziva DR5000 jako odstrasujici priklad, coz ma sice pravdu, ale ani Z21 nebyla od zacatku zrovna super a dokonala.
Proste Fuldove komentare mi pripadaji jako triska v oku oponenta a pritom nevidi brvna v oku svem. Klasicky dvojity metr.
---
Nebranim se diskuzi, ale pravdive a ku veci prospechu.
Sam dost DR5000 kritizujem, ale proto, ze to bylo odflaknute a ne proto, ze by to bylo principialne spatne.
Sam budem rad, kdyz na tom bude fungovat Xpressnet i Loconet dohromady a ku uzitku vlastnika.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod jirkah » čtv 22 pro, 2016 8:41 pm

PetrK píše: osobně se rozhoduji právě mezi nanoX a DR5000.... od centrály osobně očekávám řízení kolejiště pomocí PC, základní programování a možnost občas doma připojit layout z mých modulů a svézt se na nich, proto osobně bych třeba volil nanoX v obalu, ikdyž ten se dá za pár korun dodělat... nebo by jsi mi osobně doporučil něco jiného? také jsem koukal na možnost k roco multimouse připojit krabičku tuším, že RUS, ta mě taky zaujala.... díky Petr


Já bych se rozhodoval také podle podpory a možnosti další možné opravy a to má DIGI-CZ na velmi slušné úrovni. Ještě se mě nestalo aby mě výrobce neporadil a nepomohl chybu odstranit( většinou se jednalo o moji začátečnickou chybu).Bohouš je ochotný a má dobré obchodní jednání.Roco multimouse není špatná , ale časem , mě začalo vadit , že nenačte CV. DR5000 má podle mě svuj čas teprve před sebou a až se doladí a vychytá spousta chybiček a nedodělků , které jsou většinou u každého výrobku, tak jednou to může být dobrá centrála. Ale pokud nebude dostatečná podpora a servis , tak potom to neni pro radost , ale jen pro zlost.
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod sidlo » čtv 22 pro, 2016 11:11 pm

fulda píše:Já se ohrazuji pokaždé, když se tu začnou objevovat tendenční polopravdy.

Mirek Dušín
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod PetrK » pát 23 pro, 2016 1:09 am

Tak s podporou a pripadnou opravou musi clovek u dr5000 trochu pocitat tim, ze se posila do zahranici nebo se pletu? A jak to je u dr5000 s vyvojem? centrala zustava a jen se v ni aktualizuje software, ktery opravuje neduhy?
PetrK
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 06 bře, 2016 6:43 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » pát 23 pro, 2016 12:15 pm

PetrK píše:Tak s podporou a pripadnou opravou musi clovek u dr5000 trochu pocitat tim, ze se posila do zahranici nebo se pletu? A jak to je u dr5000 s vyvojem? centrala zustava a jen se v ni aktualizuje software, ktery opravuje neduhy?

Hardware se nezměnil, aktualizace softwaru má za cíl doplnění funkcí nebo rozšíření komunikace s produkty jiných výrobců. Podporu a případné opravy v zaruce řeší dovozce.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4075
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod PetrK » pát 23 pro, 2016 7:38 pm

Dekuji vsem za odpovedi, jak tady, tak pomoci SZ. Jak jsem si dal vse dohromady, tak pro me ucely a dle toho, co od centraly chci a nepotrebuji "profi funkce" , dale se mi libi, ze je pro me centrala uzivatelsky prijemna rozhodl jsem se prave pro DR5000. Jeste jednou diky vsem za pomoc pri rozhodovani
PetrK
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 06 bře, 2016 6:43 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod BohousP » úte 03 led, 2017 6:44 am

Vidím,. že staronové vlákno opět vzniklo, se starými chybami ... Navíc, česká malost typu "To, co mám já, je to nejlepší". I když vyrábím a prodávám NanoX (minoritně jsem se podílel i na úpravách posledních dvou verzí), uznávám, že DR5000 je hodně zajímavá, jen byla na trh vypuštěna bez pořádného otestování a chyby se ladí na uživatelích za pochodu (podobně jako software renomovaných firem světových TOP 10).
Otázkou, stejně jako u Z21/z21 je multiprotokolovost, kolik procent zákazníků to asi využije? Dle mého názoru to jen zanáší možné chyby.

HonzaM píše:
brejsak píše:... ale zatím z mého pohledu vyhrává Nanox.
Karel

Neměl jsem v úmyslu naznačovat že by centrála NanoX fungovala špatně, to co umí dělá dobře. Smyslem bylo porovnání o kolik toho DR5000 umí již v základu víc, že tedy není potřeba dokupovat třeba USB rozhraní a zdroj, zatímco NanoX je holá deska bez skříňky. Určtě to ale spoustě modeláŕů stačí, nic proti tomu.


sidlo píše:brejsak - zasvěcené hodnocení.

Moje pozorování:

NanoX-S88 poslední verze SW - podle mě ideální centrála pro domácí kolejiště. Zásadním problémem je nepřítomnost krabičky a zdroje. To je překážka, kterou mnozí uživatelé nepřekročí.

Roco kostka - levné řešení, uživatel je brzy zklamán že nemůže vyčítat CV.

Daisy II - už jsem četl více příspěvků na nespolehlivost.

DR5000 - uvidíme, jaké budou poznatky z dlouhodobého používání. Zatím vypadá velmi nadějně.


No nevím, já tam zdroj vidím. Stará verze NanoX ho měla na desce, nová na oddělené desce, kvůli variabilitě. A napětí do trakce je regulovatelné a měřené (na rozdíl od DR5000). O neexistenci zdroje tady píší ti samí lidé, kteří NanoX viděli naposled před 8 lety na stránkách Paca, i to s přivřenýma očima.. Ale vývoj jde dál. (Tím teď nemyslím P. Šídla, který to zná a spíš asi myslí nezabudovaný zdroj včetně trafa.)
http://www.digi-cz.info/dcc-nanox-2015/img_20150303_150542/ (obrázek sem nedávám pro ušetření místa).
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod sidlo » úte 03 led, 2017 8:24 am

BohousP píše:O neexistenci zdroje tady píší ti samí lidé, kteří NanoX viděli naposled před 8 lety na stránkách Paca, i to s přivřenýma očima.. Ale vývoj jde dál. (Tím teď nemyslím P. Šídla, který to zná a spíš asi myslí nezabudovaný zdroj včetně trafa.)

Mea culpa. Bohouši máš pravdu, zanesl jsem zmatení pojmu do diskuse. Myslel jsem trafo. Usměrnění, regulaci a stabilizaci napájení má NanoX-S88-2017 velmi elegantně vyřešeno.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod vvitty » úte 03 led, 2017 10:20 am

HonzaM píše:Podporu a případné opravy v zaruce řeší dovozce.


A pripadne pozarucni opravy?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod BohousP » úte 03 led, 2017 11:20 am

vvitty píše:
HonzaM píše:Podporu a případné opravy v zaruce řeší dovozce.


A pripadne pozarucni opravy?


To by mne také zajímalo. V této republice tisíce firem (ať jednochlapových, nebo i větších) dovezlo statisíce různých přístrojů, které dnes zahálí proto, že nemají zabezpečený servis. A často by stačila výměna jedné součástky, ulomené páčky a pod. O zákazníka se má pečovat až do smrti (zákazníka, dovozce, nebo přístroje ... :o )
Pokud se chci prosadit, podpora a servis má být lokální (minimálně sběr reklamací a odesílání výrobci). To je v tomto případě splněno pro záruční opravy. Chápu, že zatím pozáruční servis není aktuální, ale co bude později? Ne každý zákazník dokáže anglicky nebo německy popsat problém, některý ani česky...
Naposledy upravil BohousP dne úte 03 led, 2017 1:12 pm, celkově upraveno 1
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod fulda » úte 03 led, 2017 12:15 pm

vvitty píše:A pripadne pozarucni opravy?

Snad nečekáš nějakou podporu od člověka, který se o svém bývalém kamarádovi vyjadřuje TAKTO.
Naposledy upravil fulda dne úte 03 led, 2017 12:23 pm, celkově upraveno 1
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod fulda » úte 03 led, 2017 12:19 pm

BohousP píše:Vidím,. že staronové vlákno opět vzniklo, se starými chybami ...
Myslíš tendenčním zkreslením??

BohousP píše:No nevím, já tam zdroj vidím.
Bohouši, nesnaž se. Však jsi si to přečetl, když nemá krabičku, je to na nic. To víš, ten kdo potřebuje vystavit do popředí centrálu se sedmnácti LEDkami (o kterých nikdo neví k čemu jsou), protože na kolejišti není na co koukat, toho prostě neoslovíš.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod j1r1 » stř 04 led, 2017 7:01 am

Pro některé z nás (a jistě i pro potenciální zájemce o koupi bez vyšší elektrotechnické kvalifikace) je důležité, že ústředna DR5000 jako finální výrobek obsahuje již v ceně síťový napájecí zdroj, který má CE certifikaci. Tím je deklarována zodpovědnost výrobce za elektrotechnickou bezpečnost použití výrobku. I mnozí další výrobci samozřejmě prodávají své ústředny včetně síťové části.
j1r1
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 20 dub, 2016 4:28 pm

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků