Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Trainmaniak » pát 16 pro, 2016 10:07 am

Plány obou výtopen jsou v Žacléři v muzeu. http://www.muzeum-zacler.cz/
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » pát 16 pro, 2016 10:50 am

Trainmaniak píše:Plány obou výtopen jsou v Žacléři v muzeu. http://www.muzeum-zacler.cz/


A byl bys prosím od té dobroty a mohl bys pro komunitu udělat to, že bys v muzeu výkres té dvoukolejné verze nechal okopírovat a někam ho vyvěsil? Já sem příležitostně dám to původní jednokolejné provedení ze Vsetína (které je btw stejné jako v Žacléři, v Pečkách, ve Vysokém Veselí, remíza bez činžáku v Třemošnici, samotný činžák bez remízy v Radonicích u Kadaně...).
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod HonzaM » pát 16 pro, 2016 1:13 pm

milan ferdián píše:
hopeter píše:V hledáčku byla Dobruška ale tu už někdo staví na modul

Dobruška už stojí.Viděl jsem ji naživo a je v N-ku.Milan

Dobruška v N-ku se skutečně staví, ale rozhodně nelze říci že už stojí, v současné době jsou zatím jen postaveny panely a položeny koleje.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod michal_n_cz » pát 16 pro, 2016 1:18 pm

milan ferdián píše:Vlečku jsem viděl zakreslenou na mapě,červenou barvou.Bral jsem to,že byla realizována a potom časem snesena.Ale věřím jak Hankovi,tak i Trainmaniakovi,že mají pravdu,že byla vlečka jen naplánovaná.Zdroj,zmiňované časopisy "Železnice".Milan


Ano, mnohokrát jsem se setkal s tím, že v archivu jsou různé plány, projekty a dokumenty k nikdy nerealizovaným stavbám. Je to jen na papíře nebo to ve finále bylo provedeno podle jiného plánu.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » sob 17 pro, 2016 9:01 pm

Jak jsem byl slíbil (jéééžišku, co jsem to napsal? to je předminulý čas - ani jsem sám nevěděl, že ho v češtině ještě máme a že ho ještě umím i používat... :lol: ), právě posílám kolegovi MkTT přes úschovnu plánky remíz ÖLEG použitelné i pro Žacléř. Vzhledem k tomu, že můj provider internetového připojení má v poslední době nebetyčné potíže s páteřní linkou Českých radiokomunikací, bude to ještě chvilku trvat, protože upload je zoufale pomalý. Nicméně jestli/až je dostane (a zkontroluje, jestli se při tom chcípáckém přenosu nepoškodily - Mirku, potvrď prosím, že to přišlo v pořádku) a vyvěsí v galerii normálií, budou tam k dispozici všem zájemcům. Honzo, až si to stáhneš a budeš to mít před očima, dej prosím vědět, dám k tomu další komentář.

Edit: Sláva, konečně se to propasírovalo, tady je odkaz na úschovnu
http://www.uschovna.cz/zasilka/LH69Z2PHMU53G7DU-BRD
platný do 31. 12.
Naposledy upravil hank dne sob 17 pro, 2016 9:06 pm, celkově upraveno 1
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod MkTT » sob 17 pro, 2016 9:05 pm

hank píše:Jak jsem byl slíbil (jéééžišku, co jsem to napsal? to je předminulý čas - ani jsem sám nevěděl, že ho v češtině ještě máme a že ho ještě umím i používat... :lol: ), právě posílám kolegovi MkTT přes úschovnu plánky remíz ÖLEG použitelné i pro Žacléř. Vzhledem k tomu, že můj provider internetového připojení má v poslední době nebetyčné potíže s páteřní linkou Českých radiokomunikací, bude to ještě chvilku trvat, protože upload je zoufale pomalý. Nicméně jestli/až je dostane (a zkontroluje, jestli se při tom chcípáckém přenosu nepoškodily - Mirku, potvrď prosím, že to přišlo v pořádku) a vyvěsí v galerii normálií, budou tam k dispozici všem zájemcům. Honzo, až si to stáhneš a budeš to mít před očima, dej prosím vědět, dám k tomu další komentář.

Potvrzuji přijetí zásilky, za chvíli to bude k dispozici na stránkách.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod MkTT » sob 17 pro, 2016 9:22 pm

Plánky jsou publikovány v galerii zde: http://zeleznicni-normalie.cz/Galerie/N ... G/V-topny/

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » ned 18 pro, 2016 8:35 am

Hanku díky. Staženo a funkční.
Včera jsem navštívil výstavu v Jaroměři a okouknul jsem modul Žacléře. Pokecali jsme spolu s autorem a vychází mě to , že dělat další modul stejného nádraží není to pravé ořechové... Pokračuji tedy na tomto miniprojektu a hledám další malebnou koncovou stanici pro budoucí ztvárnění.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod petrh » ned 18 pro, 2016 8:43 am

Vem si Velvary, trat jako treti pruh silnice, kdy kdyz jedes do velvar a proti tobe jede sukafon a jeden musi uhnout, protoze oba se do toho pruhu silnice nevejdete, to jenromantika lokalky:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » ned 18 pro, 2016 8:49 am

Když já bych rád něco poblíž... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » ned 18 pro, 2016 10:44 am

hopeter píše:Hanku díky. Staženo a funkční.


Není zač. Komentář k výkresům je v diskusi "Podklady ke stavbě".
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » ned 18 pro, 2016 11:36 am

hopeter píše:Když já bych rád něco poblíž... :wink:


Co to je poblíž? Dobruška, Rokytnice v O. h., Rokytnice n. J., Vrchlabí, Svoboda n. Ú, Vys. Veselí, Bílý Potok p. Smrkem (po rekonstrukci - sice dostal dálkovinu, ale zato tam zbyly jen dvě koleje, slušně omítnutá patrová budova a dvoukolejná remíza bez přístupu po kolejích :roll: ), Jindřichovice p. Smrkem, Josefův Důl... Mohly by to být i "pseudokoncové" stanice, zastávky a dopravny, kde sice trať nekončí, ale dál se nejezdí: Harrachov před rekonstrukcí, dnešní Broumov, Černousy v letech 1945 - 57... Ty Černousy byly vůbec zajímavé, ono je to nákladiště se zastávkou a osobní vlaky v klasice se tam jedním směrem sunuly. (Akorát že bohužel nevím, kterým... z Višňové tam jezdily liberecké 354.1 a koncem toho období mívaly soupravy z podvozkových 8dveřáků Bai. A kromě toho všudypřítomné M 131.1 a vlečkové vlaky jako pokračování Mn z Frýdlantu se 423.0/434.2/534.03 na pilu.)

Kdybys netrval na tom, že to musí být "poblíž", poradil bych ti i další tipy na koncové a "pseudokoncové" stanice, zastávky s nákladišti i bez nich a dopravny D3: Hevlín po r. 1945 s krásnou secesní budovou, Merklín dnes (po řádění SŽDC tam zůstaly dvě koleje a u nich poněkud ošumělá nadměrečná budova typu C z lokálkových normálií ÖNWB, kterou město naštěstí odkoupilo a krásně zrekonstruovalo na byty), Nové Údolí před eurodotacemi a rekonstrukcí na dálkovinu :? , Ivančice dnes, Jirkov nz (tj. pozůstatek bývalé stanice na "kozině" po její přeložce v okolí Chomutova), některé zastávky (často - i když ne vždy - na hranici samosprávných krajů), kde vlaky končí, protože dál to kraje neobjednaly a sousední kraje neměly zájem, přičemž nákladní doprava je tam mizivá nebo nulová - třeba Moravský Karlov, Pustá Kamenice nebo Bohutice... Asi by se našly i další.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » pát 30 pro, 2016 5:52 pm

Jak jsem napsal výše nejdříve dodělám tohle kolediorámiště.
Malý pokrok - zaštěrkování , panelové nástupiště , kousek dlažby a nákladní rampa... :wink:
Už se těším až to začnu zelenit. Zatím jedna náladovka s Hurvínkem :)

štěrk.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod workous » pát 30 pro, 2016 6:07 pm

Budova pěkně a Hurvajz jo to je paráda mám už několik let :) rozdělanou stavbu z leptu + pojezd a ne a ne to dokončit. Držím palce.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod MkTT » pát 30 pro, 2016 6:27 pm

Ta budova je opravdu parádní. Od Wepe mám taky tuhle budovu se skladem plus samotnou budovu navíc v šuplíku a až je budu stavět, tak určitě stejným způsobem, jako je máš postavené ty.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků