Hektor T435 od PMT

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 25 bře, 2012 7:40 pm

Michal Šuhajda píše:Řešil jste někdo změnu čísla Hektora? Jedná se mi o prosvětlenou tabulku s číslem z boku kapoty. Jde nějak jednoduše přetisknout, nebo upravit?
Mě napadlo jedině si číslo vytsknout na papír (folii)a přelepit, ale bojím se, že moje tiskárna tak jemný tisk nezvládne.
Ostatní úpravy (masky podvozků, nástřik rámu, nástřik doplňků a zábradlí už mám za sebou, zbývá mi jen dekodér a ta čísla (no a zvuk, ale s tím zatím nepočítám).


Mám na to někde předlohu v Corel - tisknul jsem to ve vysoké kvalitě na pauzák - v poho.
Bohužel teď mi odešla moje tiskárna :-(
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 28 bře, 2012 8:18 am

Ahoj,
za neskutečného nadávání a proklínání sama sebe jsem splácal (doslova) něco podobného na vlastnoručně vyškrábaný kus cuprexitu a nacpal do CStrain brejlovce na pojezdu od Roca. Nějak to funguje, jen už se nechce vejít interiér kabiny. a ten tvůj popis je velmi výstižný i pro můj výtvor...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod kecu.p » sob 31 bře, 2012 3:11 pm

Mě se teď pomoci multimyši podařilo nastavit přepínání červená/bílá podle směru F0, F1 - bílá - zadek, F2 - bílá - předek, F3 - bílá - obě čela, toto vše na PluX12 dekoder Tams LD-G-31. Jedině co se mi nelíbí na origo tišťáku od PMT je absence možnosti vypnout dálkový reflektor. Ten by se mi hodil jedině u funkce F0 (vlak). Škoda :(
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod ReichenbergW » pon 02 dub, 2012 5:54 pm

Pánové vydržte, nový tišťák pro hektora je už ve vývoji a brzy bude (Hektor ale bude muset přijít o část závaží kvůli místu). Bude mít patici pro PluX22 tak jako je to už hotový pro brejlovce a sergeje Roco (s výhledem pro jejich zamračenou) takže bude (je) možné nezávislé přepínání světel dle tehdejšího předpisu ČSD (vč. jedný bílý pro posun) navíc je to okořeněno doplněným osvětlením kabin a zcela originálníma zvukama nahranýma na skutečných lokomotivách, navíc s funcí přepínání zvuků s/bez zátěže. Instruktážní video zde: http://youtu.be/B0bkWdLHttY
Někdy koncem týden ještě natočíme video brejlovce a taky čmeláka) s nasazenou skříní. Podrobnosti když tak přes soukr. zprávu.
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod kecu.p » úte 12 čer, 2012 6:06 pm

Jak to vypadá s tišťákem pro hektora od PMT?? Už je v prodeji nebo nn??
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Hektor T435.015 pmt 30509

Příspěvekod sidlo » sob 05 pro, 2015 9:24 am

Tak ho mám konečně doma.
Uvnitř je konektor PluX12.
K dnešnímu dni jsou na prodejně ještě 2 kusy http://www.modelove-hracky.cz/dieselova-lokomotiva-t435-csd.htm
Přílohy
T435.015.jpg
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod caruso82 » sob 03 pro, 2016 11:51 am

Zdravím, po rokoch oživím toto vlákno, absolútne amatérska otázka, akým spôsobom sa dostanem pri hektorovi od pmt k plieškom, ktoré privádzajú elektrinu z koľají do mašinky, potreboval by som ich vyčistiť a neviem prísť na to ako rozobrať podvozky. Ďakujem.
caruso82
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 07 črc, 2008 9:45 am

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod George V. » sob 03 pro, 2016 12:03 pm

Nejsou tam západky, jako u MTB nebo PIKO?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod caruso82 » ned 04 pro, 2016 5:31 pm

Ak sú tak ako to funguje?
caruso82
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 07 črc, 2008 9:45 am

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod George V. » pon 05 pro, 2016 9:25 am

Mašinu jsem včera prohlížel a na žádný efektivní způsob, jak rozebrat podvozky, jsem nepřišel. K plíškům se dá možná dostat sundáním masek; jsou tam nějak nacvaklé, ale pokusy o jejich sundání k ničemu nevedly. Tak možná, kdyby se podvozky vymontovaly ven z mašiny.... K rozebrání převodovek bude asi potřeba stáhnout jedno kolo z dvojkolí, na nic lepšího jsem zatím nepřišel.... :roll:
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 05 pro, 2016 10:53 am

K sundání masek je nutný vyndat celé podvozky. Už je to dlouho co jsem PMT/čs train hektory rozebíral, ale mám dojem, že je před vyndáním podvozků nutný i demontovat pluhy a kinematiku. Jistej si ale nejsem. V každém případě je nutný ty podvozky vyndat z rámu a masky následně vysunout z podvozků směrem nahoru. Přitom je nutný dát bacha na sbírací plíšky, aby se při vysouvání masek nezdeformovaly.

Pro to čištění samotný si ale doma vystačím bez větší rozborky. Čistím vše malým plochým štětcem a od nedávna i tužkou se skelným vláknem 2mm. http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Bru ... mm+-+12+ks
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod George V. » pon 05 pro, 2016 10:56 am

Já myslím, že na vyndání podvozků by mohlo stačit odháknout pružinu kinematiky z podvozku...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 05 pro, 2016 4:56 pm

to bohužel nestačí...

Popíši postup:
1) sundat nádrž a vysunout kastli směrem nahoru
2) odšroubovat tišták a závaží, nezapomenout odpájet drátky pro napájení tištáku
3) sundat kardany z podvozků
4) vyndat spřáhla z kinematiky
5) opatrně vysunout podvozky z rámu směrem dolů,

Jak jsem psal výše, nejsem si jistý jestli není třeba dělat něco i s pluhy a kinematikou. Pamatuji si ale určitě, že zpětný nasazení podvozků bylo s ohledem na tu kinematiku komplikovaný a furt vypadávala pružinka

Podařilo se mi dohledat fotku "kopie" čs trainu co se dala kdysi sehnat od BV. Je na ní krásně vidět jak vypadá celý čs train/PMT hektor. Až na nálitky na dílech je vše identické.
Přílohy
PU_T435.0_01.jpg
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod caruso82 » úte 06 pro, 2016 9:20 am

Ďakujem za reakcie, tak to je teda čistá katastrofa a by som kvôli vycisteniu plieskov musel rozobrať komplet celú masinku
caruso82
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 07 črc, 2008 9:45 am

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod sidlo » úte 27 pro, 2016 5:14 pm

Namontoval jsem do Hektora dekodér Zimo MX648P16.
Světla přední a zadní se přepínají podle směru jízdy.
Když zapnu koncová světla samotná, ta svítí o poznání více než společně se světly předními a reflektorem. Projevuje se to v obou směrech jízdy.
Máte to také tak, nebo jsem udělal něco špatně?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

PředchozíDalší

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků