Sníh,mráz,vánice

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Sníh,mráz,vánice

Příspěvekod MirekTT » pát 23 pro, 2016 4:14 pm



Zvláštní, když jsem ten příspěvek psal, věděl jsem na beton, že budeš reagovat Hanku a dokonce jsem se trefil i do toho, co odpovíš.

DSC01014 (Medium).JPG
DSC01015 (Medium).JPG


Upřímě vteřinový lepidlo mi leptá nos mnohem víc. Asi to bude tím, že jsem se vzepřel wikipedii a odmítl se stát její obětí. Krom toho oči a dýchací sliznice ti podráždí i jar na nádobí odpařovanej spolu s horkou vodou v dřezu.
Měl jsem i originální datasheet od dodavatele, ale už je to dýl a smazal jsem ho hned, jakmile jsem zjistil, že hmota neškodí. Ale pokud je mezi vámi někdo toužící vydupávat pravdy, tak prosím, požádejte je osobně: http://www.skolil.cz/kontakt
Taky bych chtěl poprosit, abyste si uvědomili, že nikomu tuhle látku nevnucuju. Byl to jen nápad a upřímě mě ke sněhu docela inspiroval. Mít hotové moduly a nemít šuplata přetékající stavebnicemi vozidel, možná bych si nějaké zimní dioráma stříhnul.

PS: druhá fotka barevně lže, hmota je v reálu perleťově sněhobílá.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Sníh,mráz,vánice

Příspěvekod Jirka_US » pát 23 pro, 2016 5:04 pm

Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Sníh,mráz,vánice

Příspěvekod hank » pát 23 pro, 2016 5:10 pm

MirekTT píše:Zvláštní, když jsem ten příspěvek psal, věděl jsem na beton, že budeš reagovat Hanku a dokonce jsem se trefil i do toho, co odpovíš.


Já jsem tu chemii kdysi vystudoval. Sice už jsem toho 95% zapomněl, ale některé věci se zapomenout nedají. Třeba to, že zaručeně 100% bezpečná pro živý organismus není žádná chemikálie. Dokonce ani uměle vyráběné přírodně identické látky ne. Takže když si někdo dovolí napsat na etiketu, že je chemikálie zaručeně neškodná, skoro vždycky kecá. Lidstvo vymýšlí nové sloučeniny asi 100x rychleji, než stačí prokazovat jejich neškodnost. Autoři bezpečnostních listů se samozřejmě sichrují, ale myslím, že princip předběžné opatrnosti by se měl dodržovat vždy a všude. Navíc to, co nevadí tvé tělesné schránce, může vadit jiným. (To ani nemluvím o rizicích v rodinách, kde jsou děti.) A zkušenost (často draze zaplacená zdravím) většinu chemiků vede k tomu, že se obvykle vlivu chemikálií dobrovolně zbytečně nevystavují.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Sníh,mráz,vánice

Příspěvekod caruso82 » sob 24 pro, 2016 5:50 am

nie je to dokonalé, ale aj tak sa mi to veľmi páči, autor by určite vedel poradiť ako na to
http://www.k-report.net/ukazobrazek.php ... 3175/46058
caruso82
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 07 črc, 2008 9:45 am

Re: Sníh,mráz,vánice

Příspěvekod IvanK » sob 24 pro, 2016 8:55 pm

nevím proč,ale připomíná mi to cukr krupici :D
IvanK
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:44 am
Bydliště: Drásov

Re: Sníh,mráz,vánice

Příspěvekod habaděj » ned 25 pro, 2016 10:59 am

Milane, předpokládám že v tomhle vláknu najdeš mnoho k svému dotazu
http://www.stummiforum.de/viewtopic.php?f=64&t=54831&start=100

A samozřejmě všem pěkné svátky Obrázek
Nápady jsou zdarma, umění je vymodelovat je

www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
habaděj
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 21 čer, 2011 7:05 am

Re: Sníh,mráz,vánice

Příspěvekod semza » pon 26 pro, 2016 6:18 am

Ahoj Milane,

co takhle sníh od Valleja? http://www.acrylicosvallejo.com/en_US/d ... /family/35 skoro až na konci stránky

Můžu dodat :-)

Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Sníh,mráz,vánice

Příspěvekod Franky » pon 26 pro, 2016 1:16 pm

Já jsem se sněhem před pár lety experimentoval. Zkusil jsem jedlou sodu, pulverschnee od Nocha a pak nějaké další výrobky. Nejlépe mi z toho vyšel výše zmiňovaný Woodland Scenics. A sice kombinace Flex Paste (základ) a Snow Flake. Natřu základ a přes sítko nasypu. Pokud potřebuju větší sněhovou pěřinu, tak postup opakuju. Vypadá to pak takhle
Přílohy
sníh.jpg
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků