Bubi model

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Bubi model

Příspěvekod hank » pát 25 dub, 2014 1:13 pm

Přátelé, znáte někdo kvalitu modelů motorových vozů od tohoto výrobce? Nabízejí v TT věžák M 120.4, M 130.1, M 232.116 na dřevoplyn se směrovou cedulí Brno-Lednice... Máte někdo zkušenosti :?:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Bubi model

Příspěvekod _pavel_ » pát 25 dub, 2014 1:31 pm

_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Bubi model

Příspěvekod FloP » pon 18 kvě, 2015 7:26 am

:shock:
http://inzerce.modelbazar.cz/zeleznicni-model/?page=3 pod číslem 638785 - Bubi model snad spadl z Marsu... :?:
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Bubi model

Příspěvekod radula63 » pon 18 kvě, 2015 6:59 pm

FloP píše::shock:
http://inzerce.modelbazar.cz/zeleznicni-model/?page=3 pod číslem 638785 - Bubi model snad spadl z Marsu... :?:

BUBÁK-model :lol:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Bubi model

Příspěvekod hank » ned 18 pro, 2016 2:32 pm

Myslím, že je čas oprášit tuhle diskusi. Bubi model evidentně začal pálit laserem pozemní stavby a některé kousky vypadají lákavě, jenže na jejich webu u většiny položek nejsou fotky a specifikace typu "nádraží" mi opravdu nic neříká... :evil: Nevíte prosím, jestli dodávají někomu, kdo si tu práci dal a nabízený sortiment nafotil? Nebo si tam někdo fakt myslí, že od nich zákazníci budou kupovat zajíce v pytli?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Bubi model

Příspěvekod MkTT » ned 18 pro, 2016 2:50 pm

Nějaké fotky jsou na webu prodejce Svět na kolejích http://www.svetnakolejich.cz/search-eng ... =bubi&qm=2. Některé výrobky mají i skladem.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Bubi model

Příspěvekod T 478 3022 » ned 18 pro, 2016 4:52 pm

Hank:
Možná ti to pomůže trochu tady,ale mě to zrovna nepřesvědčilo.....
http://ttmodelar.eu/index.php?route=pro ... rer_id=134
Když si např.rozkliknu fotku u stavebnice skladiště.....,co na to jako znalec normálií říkáš?
Že ona je ta štítová stěna nějaká divná?
Nebo např.ty drážní záchodky-u KB je to podružná budova-na můj vkus poněkud placaté,to platí i pro to skladiště.Pochybuju,že bych z jejich staveb dokázal vytvořit např.něco podobného jako z těchto.
http://richardbiaggi.rajce.idnes.cz/drazni_stavby/
T 478 3022
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: Bubi model

Příspěvekod hank » ned 18 pro, 2016 6:05 pm

To skladiště je evidentní freelance, nevím o tom, že by u nás nějaké dřevěné drážní skladiště mělo nosnou trámovou konstrukci zvenku. Vesměs bylo zvenku obednění. A ty rozměry taky nejspíš neodpovídají ničemu.

Mně šlo spíš o to, jak se snaží prodávat zajíce v pytli... :lol: Skoro bych řekl, že fotky, které mají na svém webu, jsou tytéž, které si nafotily jiné e-shopy pro sebe. :roll: Bohužel to zapadá do obvyklého českého živnostnického marketingového neumětelství. Je to škoda, třeba "post-StEGovská" secesní budova z Hevlína by mohla být jako model velice atraktivní stavba. (Kdyby byli co k čemu, udělají to s možností konverze na Střeň, a protože Střeň měla dvě varianty, hned by mohly být z jedné stavebnice s konverzními doplňky modely tři.) Takové Awepe taky prodává věci vyžadující DoDo (= "dodělej doma"), ale u nich je to (včetně ceny) jasné na první pohled a s tím vědomím jsem si od nich i něco koupil.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Bubi model

Příspěvekod radula63 » ned 18 pro, 2016 9:50 pm

Ale tohle mne pobavilo: Stavebnice výtopny o 2 stráních, s vodárnou, TT, BuBiModel tt60043 Budovu o DVOU STRÁNÍCH ještě neznám... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Bubi model

Příspěvekod hank » úte 24 led, 2017 1:42 pm

Tak jsem absolvoval nějakou korespondenci s BubiModelem a přiznávám, že nevím, jestli se mám smát nebo rozčilovat. Venkovští amatéři - podle fotek na FB mlaďoši jen o fous starší než můj nejstarší 19letý vnouček - se evidentně snaží tvářit jako světoví obchodníci a nějak se jim to moc nedaří... :roll: No ale všichni jsme se někdy učili, snad se něco o kšeftu naučí i oni dřív, než je konkurence převálcuje.

Především to vypadá tak, že hlavní marketingovou komunikaci směrem k zákazníkům chtějí vést přes facebook. Pokusil jsem se jim vysvětlit, že pro naši dědkovskou generaci to není úplně to pravé a že si tím zbytečně zahánějí dost početný okruh zákazníků, kteří většinou nemají hluboko do kapsy, ale na FB se kvůli sledování jejich nabídky nejspíš registrovat nebudou.

Větší sranda je, že v cizojazyčných verzích jejich katalogových listů - ten cizí jazyk se tváří jako "angličtina" a je to něco mezi "Czenglish" a němčinou - jsou např tyto perly:

Lokstation with wather tower
Steelwerk
Industrial hall
Cargo building
Haus

a jiné. Nabídl jsem jim jazykovou spolupráci, uvidíme, jak se k tomu postaví... Zatím to vypadá tak, že snad mají otevřít nové webové stránky. (Ty stávající byly naposledy aktualizovány v březnu 2016.)

Chci si od nich něco objednat, budu informovat, jako to dopadá a vypadá. :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Bubi model

Příspěvekod hank » úte 07 úno, 2017 8:58 pm

Tak se mi po delší a poněkud obtížné e-mailové korespondenci s firmou BubiModel dostalo následujících informací, které jsem vlastně původně nehledal a nečekal. Předesílám, že mám od nich výslovné svolení to zde publikovat, řečeno jejich slovy: "Informaci můžete zveřejnit na modelářském fóru. BuBiModel do modelářských fór nepřispívá."

BubiModel má v nabídce model lokomotivy 310.0 ČSD ve velikosti TT a nabízí ho za 3800 Kč. Když jsem si vyžádal fotografii reálného modelu, přišlo mi toto:

310_0_bubi.JPG


Měl jsem k tomu dva dotazy. Na dotaz k této fotce jejich modelu

310_0_bubi_2.jpg


která stále visí u Tesaře tady

https://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/d ... /21808.jpg

mi slečna Krzáková sdělila toto:

"To nás ovšem velmi mrzí, protože tento zastaralý výrobek již delší dobu není v prodeji. Byl to první prototyp. Jak mi bylo sděleno majitelem firmy panem Ščupákem, pan Tesař byl již soudně vyzván k odebrání příspěvku po ukončení vzájemné spolupráce. Bohužel se tam zatím ještě nestalo, což je stále v řešení."

Pak jsem si ale všiml, že úplně stejná fotka visí na webu Pragomodelu jako obrázek nabízeného modelu 310.097 v H0. (Porovnejte sami: http://www.pragomodel.cz/model/PModel/pm_310_097.jpg . Výrobce modelu Pragomodel neuvádí.) K tomu mi BubiModel sdělil toto:

"Fotka, kterou jste našel na Pragomodelu, je naše, spolu s dalšími fotkami. Tato záležitost je také v řešení."

Otevřeně řečeno, úplně přesně nevím, co bych si o tom měl myslet.

Nicméně důležité je snad toto:

"Upravený model jsme schopni dodat nezávisle na objednaných kusech. Záleží pouze na zájmu zákazníků." To je sice nešikovná formulace, ale v kontextu mých dotazů znamená, že jsou schopni dodat jakékoli objednané množství a cena na tom množství nebude záviset. A ještě: "Cena bude stejná jako za stávající model 310.0." To je těch 3800,- , což visí na jejich stránkách tady:

http://modely-vlacku.webnode.cz/product ... a-r-310-0/

Avšak nejdůležitější je zřejmě tato specifikace:

- motor motraxx train stejný jako u modelů pico, roco, a.c.m.e, trix
- převod delrin
- hnané nápravy 2
- nástavba lept
- analog možno osadit dekoderem s vodiči kuehn
- spřáhla tillig nová
- Rmin 286mm


A ještě: "Tento model byl vyroben na zakázku pro rakouské zákazníky." Tím je míněna varianta z fotky, tj. v provedení ČSD - III. epocha a muzejní stroje. A dále: "Pokud se sejde dostatek zájemců máme vyrobený prototyp i pro čsd z dob první republiky i ,,úzkou,, variantu kominu."

(Pravopis jsem nechal v původním stavu.)

No, a to je zatím všechno. Ještě jsem si vyžádal detailní fotky reálného modelu ve větším rozlišení, jestli/až mi je pošlou, tak je sem samozřejmě taky pověsím. A dál se uvidí.

Jestli máte pocit, že další korespondence s BubiModelem v tomto duchu má smysl, klidně mi sem položte další dotazy k jejich sortimentu. Když už jsem se do toho dal, tak tu komunikaci klidně zprostředkuju - tedy těm z vás, komu to podobně jako mně nestojí za registraci na FB.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Bubi model

Příspěvekod MkTT » úte 07 úno, 2017 9:39 pm

Model parní lokomotivy 310.0 ve III. epoše bych koupil hned, ale poněkud mne odrazuje právě výrobce BuBi model. Vzpomínám si, jak před nějakou dobou někteří prodejci ukončili spolupráci s BuBi model kvůli dodávkám velmi nekvalitních modelů. Nerad bych si koupil za téměř 4000 Kč šmejd...
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Bubi model

Příspěvekod hank » úte 28 úno, 2017 12:07 pm

Tak po delších peripetiích způsobených částečně Českou poštou (balíček se zaběhl na opačný konec republiky a odesílateli se po třech týdnech vrátil zničený, takže mi to museli poslat znovu) mi dnes z Bubi modelu dorazil laserový model - stavebnice nádražní budovy v Hevlíně ve velikosti N. Ve standardní nabídce to v eNku neměli, takže mi to udělali na přání. Po rozbalení zjišťuju, že kvalita ± odpovídá ateliéru Awepe, takže dodělej doma, ale s tím se počítalo.

Moje komunikace s výrobcem na téma 310.0 zatím nepokračovala, čekal jsem, až se vrátí z veletrhů a až vyřeší ztracenou zásilku. Takže teď se k tomu vrátím a zase budu referovat.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Bubi model

Příspěvekod Střelec » stř 22 bře, 2017 11:52 am

Tak jaká je situace?
Bubáci na svých stránkách u nabídky 310.0 momentálně snímek nemají a u parovozu M112.0 v H0 je hodně mizerná fotka něčeho, co vypadá jako na klíček (taky prototyp?) - plechařina prostá odpovídajících detailů (3990,-). Přitom zrovna tenhle typ by mě taky zajímal, ale papírovej z ABC vypadal líp... Jako pojezd s kastlí na placato za poloviční peníze už by to ale zajímavý bylo.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Bubi model

Příspěvekod hank » stř 22 bře, 2017 1:08 pm

Ta slečna od Bubi modelu od mého posledního postu takticky mlčí a já, otevřeně řečeno, vůbec teď nemám náladu v nějaké komunikaci s nimi pokračovat. Po zahájení stavby modelu staniční budovy Hevlín v eNku jsem zjistil, že model přesně neodpovídá předloze (skutečná budova nemá obdélníkový půdorys, ale zadní stěna je asi v polovině délky "uskočená" dozadu, což autor modelu bohorovně ignoroval - ale budiž, s tím se dá žít, budova bude umístěna tak, že to bude skryto před přímým pohledem), že asi třetina dílů buď chybí (okenní rámy, dveře) nebo je zcela nepoužitelná (např. díly střechy tvarově ani rozměrově nesedí...), některé díly se vůbec neobtěžovali vymýšlet (komíny, střešní hřebenáče, obezdění pozednic a konců krokví tvořící výrazný prvek fasády...), naopak jiné díly jsou navíc (okenice), gravírování střešní krytiny je odbyté apod. A to ani nemluvím o tom, že v krabičce s modelem chyběl jakýkoli návod nebo aspoň návodná kresba - naštěstí mám výkresovou dokumentaci a dva různé papírové modely podobné budovy postavené ve Střeni, takže je odkud brát rozumy.

Svoje první unáhleně optimistické hodnocení musím proto změnit - modely od Ateliéru Wepe jsou proti tomuhle luxus, s jedinou výjimkou - Bubi mají luxusní cenu. :evil: Je pravda, že tento model mi v eNku udělali na přání mimo běžný nabídkový program, ale za ty prachy... U Awepe bych přibližně totéž v mnohem pečlivějším provedení dostal zhruba za polovic. Takže i kvůli té ceně jsem odolal chuti rovnou to všechno hodit do starého papíru, teď pomalu bastlím a za pochodu vymýšlím další postup, s pomocí "samo-domo" vyrobených dílů zachraňuju, co se dá, a jestli budu mít náladu s nimi jakkoli pokračovat a podporovat je svými penězi, o tom se rozhodnu, jestli/až se mi tohle podaří nějak uspokojivě dodělat. :x
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků