Kolejiště TT 140x110

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » pon 12 pro, 2016 6:26 pm

Zdar Pánové,

jsem zde na foru nový, i když zkušenosti s modelařinou už mám - ne ale zělezniční spíše plastikovou či papírovou.

Jen abych se nějak uvedl: před nedávnem ve mě hrkla myšlenka udělat nějaké ty "vláčky". Jelikož jsem si vzpomněl, že jako malý jsem si s nima hrával, šel jsem na půdu podívat se co z toho zbylo. K mému udivení něco přežilo, takže mám jak nějaké vagony tak lokomotivy, vč. kolejiště, výhybek, trafa... - to vše vlastně ještě po mém otci :-) Nicméně musím vše vyčistit promazat atd. to bude možná na déle a možná i další dotazy. Každopádně teď přemýšlím nad kolejištěm výše uvedeného rozměru.

a teď k tomu:
Tady a i jinde jsem prolezl během několika dnů asi vše, co mě doposud zajímalo. Pomocí WinTrack jsem vytvořil mnou navrhovaný a mnou schválený návrh (níže). Otázka zní, můžete mi k tomu něco říct, poradit, vytknout ?
Má myšlenka byla taková, aby jezdily vždy dvě ze tří lokomotiv. Co jsem hodně viděl tak je vždy skoro půlka kolejiště vlastně schovaná v tunelech - to mi vysloveně nevadí, ale mít tak větší prostor. A další věc, že chci nějakou zábavu, koníčka a radost pro mě i naše ratolesti :-)

Zde můj jakýsi návrh v půdorysu a dále 3D náhled pro nějakou reálnou představu:

Obrázek

Obrázek

- všem moc děkuji za doufám vřelé přijetí a případné návrhy :-)
Mira
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod hopeter » úte 13 pro, 2016 4:41 pm

Skoro dvěsta shlédnutí a žádná odpověď... :?
Tak nejdříve vítej mezi modeláře. :)
K modelovému kolejišti má tvůj projekt dost daleko. V žádném případě to ale není špatné. Děti si užijí pohledu na vláčky a určitě i sami zajezdí. Nepíšeš jaké kolejivo bude použito. Vzhledem k nálezu na půdě to tipuji na plecháče ,vozidla BTTB a starší.
Poradím jediné. Kolejiště postav s možností pozdějšího rozebrání. Na budovách a krajině si vyzkoušej jak se co dělá a klidně na tom zaměstnej i děcka.
Děcka vyrostou a přestane i tebe bavit kroužení. V klidu si připrav návrh na nějaké opravdu modelové kolejiště na kterém se jezdí od někud někam , posunuje a vše se děje podobně jako ve skutečnosti a v určité době. No a postupně si dávej stranou korunky na nové kolejivo a vozidla ... :wink:
Tož ať se ti daří.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod MkTT » úte 13 pro, 2016 5:21 pm

Já osobně bych propojil vnější a vnitřní okruh minimálně jednou kolejovou spojkou, pokud to tedy není záměr, že nejsou nijak propojené.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » stř 14 pro, 2016 9:55 pm

MkTT: taky jsem o tom přemýšlel, nicméně si myslím, že už je to zbytečné a za cenu dalších výhybek koupím třeba nějakej posyp.

hopeter: kolejivo nevím jak se přesně nazývá, ale podle obrázku je to třeba tohle: http://aukro.cz/tt-kolej-228-mm-6110-54 ... 05922.html
jinak přesně jak píšeš, chci si tam veškeré techniky vyzkoušet a tak podobně. Jinak ano "pořádné" kolejišti plánuju, ale to až tak v příští desetiletce, kdy na to mám místnost cca. 3x3m.

Takže chlapi díky za postřehy a ať se dílo daří :-)
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » pát 06 led, 2017 3:49 am

tak po chvíli zase - přes ty bláznivý vánoce moc času nebylo, nicméně pomalu dočišťuju koleje, viz. obr.

Obrázek

kdybych věděl co mě čeká, tak jsem rovnou koupil nový koleje, ale výsledek je uspokojivý a pro tohle kolejiště jistě postačí.

přes víkend se pustím do rámu tak se docela těším a zas se to kousek pohne :-)
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod hopeter » pát 06 led, 2017 7:32 am

Jestli to chceš opravdu dělat z těchto kolejí tak tě zklamání nemine... :( Ne, že bych brojil proti plecháčům ale to na fotografii je fakt rezavý šrot na kterém budeš jen šťouchat do mašin...
Doporučil bych ti kolejivo Kuehn a navíc využít startset https://www.itvlaky.cz/72800 a doplnit flexi kolejemi. Můžeš použít i Tillig ale pokud nevyužiješ stavebnice výhybek tak tě vyjde dráž.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » pát 06 led, 2017 7:36 am

no počkej, to je pro srovnání, ta horní před očištěním a pod tím očištěná, co jsem zkoušel lokomotivu tak jezdí dobře.
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod boy.rough » pát 06 led, 2017 7:41 am

Ahoj, tak na těchto kolejích to opravdu jezdit nebude. Já mám také kolejiště z plecháčů, ale z lesklých. Tyto se hodí do míst, kde se nejezdí. Udělat z nich zapadlou nepoužívanou trať.
O
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod hopeter » pát 06 led, 2017 7:42 am

Seš asi stodvacátýpátý co uvěří později a bude předělávat kolejivo ... :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod sidlo » pát 06 led, 2017 7:44 am

Jakmile to jednou chytne rez, tak to znamená že chromová vrstva je porušená. To rezivění už nejde zastavit. Tyhle koleje určitě nepoužívat.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » pát 06 led, 2017 7:46 am

no to mi dáváte :-) ještě to promyslím
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod boy.rough » pát 06 led, 2017 7:49 am

amirinda píše:no to mi dáváte :-) ještě to promyslím


Ale jen proto, abys nebyl zklamaný, že Ti to nejezdí. Někdy je prostě lepší držet se vyšlapaných cestiček.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod Kulsud » pát 06 led, 2017 7:52 am

Zdravím, já moc nepřispívám, sleduji, okukuji, učím se atd. Tohle forum mi moc pomohlo v začátcích a lituji občas toho, že jsem na něj nenarazil dřív, než jsem začal.

Připojuji se k názoru zkušenějších kolegů. Nedávej tam tyhle koleje a kup nové. Tyhle, co jsou na fotce, už mají odsloužíno. Pokud chceš, aby ti dělalo kolejiště radost a ne spíš starost.

Zkus ušetřit na něčem jiném, ale na tomhle ne.
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » pát 06 led, 2017 8:02 am

jo asi máte pravdu, už jsem objednal, sice ne nové ale starší, nikdy nepoužívané bez koroze za slušnej peníz. Nejde mi o nějaké ušetření, ale jelikož se na tomto chci naučit co a jak, než začnu s pořádným, kde půjdu od nuly a bude vše nové, tak zas nechci, aby to stálo balík.
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod Kulsud » pát 06 led, 2017 8:06 am

amirinda píše:jo asi máte pravdu, už jsem objednal, sice ne nové ale starší, nikdy nepoužívané bez koroze za slušnej peníz. Nejde mi o nějaké ušetření, ale jelikož se na tomto chci naučit co a jak, než začnu s pořádným, kde půjdu od nuly a bude vše nové, tak zas nechci, aby to stálo balík.


Plechové? Nebo ty, které ti doporučují?
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků