Czech eBay?

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Czech eBay?

Příspěvekod hank » stř 23 lis, 2016 11:45 am

Přátelé, máte někdo zkušenosti s touto službou :?:
http://czechebay.cz
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Czech eBay?

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 23 lis, 2016 12:46 pm

A není to zbytečný platit 75kč i víc za zprostředkování kvůli něčemu, co si můžeš v klidu zařídit sám? E-bay registrace je uplně v pohodě, dtto i Paypal (který je pro Ebay nákupy dobrý mít). Navíc czech Ebay tě nezbaví povinnosti stejně zaplatit dph, clo a s nimi související "výpalný" český poště /cca 200kč/ u zásilek v hodnotě vyšší než 22EUR.

Pokud budeš nakupovat přes E-bay v Americe nebo v Evropě, minimální poštovný je vyšší než 250kč za pidibalíček. Nevěřím že by jsi v reálu zaplatil pouhých 75kč jak deklarují na Czech e-bay v tom svém ceníku. Navíc si porovnej jejich kurzový lístek s Komerčkou (mají u nich účet) - v tom jejich kurzovým přepočtu je schovaný poplatek za zahraniční platbu.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Czech eBay?

Příspěvekod SettO » stř 23 lis, 2016 2:28 pm

Ahoj, já mám zkušenost dobrou -komunikace, vstřícnost, OK. (Využil jsem asi 2x). Dokonce mi i vyjednal nějaké "nedorozumění" s prodejcem k mé spokojenosti.
Ale, jak píše kolega, něco za něco,a musíš tedy zaplatit...Já tehdy bral nějaké britské časopisy a do té jejich kalkulace jsem se vešel. Toť moje zkušenost.
Zdravím.
SettO
 
Příspěvky: 146
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

Re: Czech eBay?

Příspěvekod RadekTandler » pon 28 lis, 2016 9:05 pm

Já jsem pro některé e-bay prodávající a také antikvariáty s webovou stránkou pro platby do EUR-oých zemí použil http://www.europlatba.cz. Proti tomu czechebay.cz a i proti mé bance mají dobrý kurz (v pátek EUR 27,20) a žádné další poplatky. Poštovné jsem ovšem musel platit sám. Bývá to kolem 12-13 EUR (knížky, modely). Když bych uvažoval o tom czechebay, pak asi jen pro hodně levné věci, protože přes 3000 Kč už tam jednak nevýhodný kurz (EUR 28,4 t.j. od europlatby o 4,4% víc) a poplatek dalších 5% navíc udělá víc, než se ušetří za poštovné.
Asi je to dobré pro lidi, co se s prodejcem sami nedovedou domluvit, případně kupují pouze levnější věci.

Ještě jsem kdysi zahlédl na internetu službu virtuální poštovní adresy v Žitavě s přeposíláním do ČR za rozumné peníze. Tím se zlevňují nákupy v Německu, speciálně v případě poštovného po Německu zdarma (e-shopy s modely to mívají nad 100 EUR). Ale sám jsem to ještě nepoužil.
Má s tímto někdo zkušenosti ?
Uživatelský avatar
RadekTandler
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 12 zář, 2012 9:26 pm

Re: Czech eBay?

Příspěvekod olik » pon 28 lis, 2016 9:13 pm

Ja si to necham posilat ze Sebnitz, nakoupis nad 100 € a poslou Ti to do cech zadara, do tydne je to doma, jen jim to musis zaplatit v € na jejich ucet......
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník