modely.biz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: modely.biz

Příspěvekod Barbucha » pát 18 lis, 2016 2:21 pm

Zajímavý je, že takto nevypadaly ani ojetiny co jsem kupoval na eBay. Tam to prodejce aspoň nafotí a pokud je to někdo, od koho jsem bral víc věcí, mám 100% jistotu, že to bude v pořádku. Ale chápu, že nakupovat ČSD a ČD v zahraničí je poněkud problematické.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: modely.biz

Příspěvekod FloP » úte 22 lis, 2016 11:16 am

...možná bude i hůř... a jakou máte zkušenost s tímto obchodem vy ostatní?

PS.: A děkuji za několik e-mailů od publika s reakcemi.
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: modely.biz

Příspěvekod Barbucha » úte 22 lis, 2016 1:32 pm

FloP píše:...možná bude i hůř... a jakou máte zkušenost s tímto obchodem vy ostatní?

PS.: A děkuji za několik e-mailů od publika s reakcemi.


Koupil jsem ve výprodeji DR šestikolo (V180.2 alias BR118.2) a bylo poněkud hlučné, mám jisté obavy, že bylo někým vrácené, takže s reklamací jsem se neunavoval, protože by to byla ztráta času… Řeším to tak, že už nikdy nic více. Přijde mi to pohodlnější a jednodušší. Co se Brawa týče, nějak se mi nechce věřit, že by měli takovou zmetkovitost, to by s nimi v Německu dávno vyběhli. Byť se nejdou v diskusích nějaké přehmaty. Na druhou stranu reklamace v Německu fungují zcela bez problémů i na dálku a bez urgencí. Radši ani nechci přemýšlet o tom, že by byla skupována druhá jakost a vrácené modely a ty prodávány jako nové s velkými problémy reklamovat je. To už je jen taková spekulace.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: modely.biz

Příspěvekod Brejla » úte 22 lis, 2016 3:24 pm

Taky můžu potvrdit výrazně klesající úroveň prodeje AMB. Známému dorazil balík s několika modely. Např. na Rajkách odlámané a rozlámané zábradlí, modely odřené atd. A rozhodně za to nemohla doprava. Vše bylo zabaleno v několika vrstvách bublinkové folie a krabice perfektně vyložena vzduchovými polštářky. Tohle musel Čadek a spol. poslat zcela vědomě. Osobně si myslím, že to byla nějaká vrácená reklamace a oni to jen přebalili a poslali znova do světa. Já bych jim to hodil na hlavu, ale kolega je na můj vkus moc velký kliďas a prý si to dá dohromady. :cry:
Mám z toho všeho pocit, že dvorní prodejce a obhajovatel modelů MTB se snaží "kvalitou" služeb zákazníkům překonat výrobce modelů (i když popisovaný příklad byly modely Bramosu, ten je v tom ale zřejmě nevinně).

Edit. Volal jsem kolegovi, aby mně poslal fotku té nadílky na dokumentování, ale on to bohužel nezdokumentoval a modely už opravil.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: modely.biz

Příspěvekod hummus » úte 22 lis, 2016 4:42 pm

Co se mě týče, tak u AMB nakupuji pravidelně a zatím jsem měl problém jen s osobním vozem ze setu. Ten měl poškozenou kinematiku, ale dostal jsem jej za týden opravený a pak s Falls od Bramosu. Tem měl ohnutou plošinu a nechal jsem jej rovnou na prodejně. Jinak zatím vše OK.
Je ale pravda, že si modely přebírám osobně na prodejně.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: modely.biz

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 22 lis, 2016 5:07 pm

Příšlo poškozené? ok modely reklamujte? Pokud tak neučiníte vy, vaši známí a známí vašich známých tak mlčte. My samozřejmě neděláme nic jiného než že modely záměrně poškozujeme, přeprodáváme vadné kusy a neustále přemýšlíme o tom abychom vám i nadále působili trauma s obchodování s námi. A vy tvrdohlavě objednáváte a objednáváte a my ničíme a ničíme a vy pláčete a pláčete a kopete pak a kopete. Dělá vám to radost tak kopejte a kopejte. My vám při další objednávce opět modely důkladně zkontrolujeme, důkladně zabalíme a pošleme. A opět budete moci plakat nad dodávkou a opravovat to co vám pošleme zcela záměrně zničené........chlapi známe se tady dlouho, každý udělá chybu ale jen vy víte jak to ve skutečnosti je. A pokuste se mi moc vás prosím vysvětlit co bych z toho všeho měl kdybych záměrně dělal (nebo kdokoliv z AMB) takové věci.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: modely.biz

Příspěvekod Brejla » úte 22 lis, 2016 6:50 pm

Já tady rozhodně nebrečím. Já u vás po několika nedobrých zkušenostech v posledních cca 2 letech nakupovat přestal. Solidních prodejců je naštěstí dost. Jenom mně mrzí, že jste se zařadili do řady mnoha podnikatelů, kteří nalákají zákazníky zpočátku na velice dobré služby a postupně z kvality slevují a zkouší, co je zákazník ochoten ještě zkousnout. To je opravdu takový problém, si svých věrných a spokojených zákazníků vážit a služby se snažit zlepšovat?
Co si mám myslet, když ve velice důkladně zabaleném balíku se po odstranění bublinkové folie objeví krabičky s modely. Na krabičkách jsou natržené chlopně, což je důkaz, že byly otevřeny a pod průhlednou folií se volně pohybují ulámané a rozlámané díly. Toto zcela prokazatelně ten ,kdo to balil, musel vidět a přesto to zkusil. Jak jsem psal již dříve, kolega je z těch, co na sobě nechají dříví štípat a než by se obtěžoval s nějakou reklamací, modely si opravil. Ten, jehož rozbalené a poškozené modely jste kolegovi zaslali, se choval asi správně, Ale to budeme společně hrát ten ping pong a věřit, že tem míček někdo nevrátí? Jinak nechápu smysl posílání zřetelně poškozeného modelu.
To sebeobviňování se, že záměrně poškozujete modely, je hodně trapné. To tady nikdo nepsal, ale svojí připomínkou jste zase zasadili další semínko pochybností. Neprokecli jste se? :mrgreen: Toto je samozřejmě z mojí strany pokus o humor, ale citlivější povahy by o tom mohli začít uvažovat.
Myslím, že místo toho trapného sebemrskačského příspěvku by jste se spíše mohli vrátit k praxi, kdy u balíčku byl štítek, kdo balení kontroloval a i komunikace s obchodem byla na mnohem lepší úrovni, o ochotě řešit případný problém ani nemluvím.
Pokud jste ochotni se nad tímto příspěvkem zamyslet a třeba ho zkusit vzít jako námět na zlepšení služeb, tak si myslím, že to bude ku prospěchu všech a rád se k vám vrátím. Pokud to vezmete tak , že se vás zase někdo snaží očernit, tak je mně to líto, ale já osobně mám ověřené obchody v ČR i v zahraničí, kde můžu bez problému nakoupit tak, jak jsem rád dříve nakupoval i u vás.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: modely.biz

Příspěvekod hank » úte 22 lis, 2016 7:25 pm

Ze 36 let své profesionální praxe jsem víc než polovinu toho času něco prodával, a to i v zemích, kde mají kšeft v krvi snad všichni - na Středním Východě. Jestli v obchodě platí nějaké univerzální pravidlo, pak je to tohle: Zákazník má vždycky pravdu - i když ji nemá. Obchodník, který chce, aby zákazník nechal své peníze u něj, musí zákazníka v tomhle pocitu podporovat. Jinak zákazník příště nechá ty peníze jinde.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: modely.biz

Příspěvekod Polabský » úte 22 lis, 2016 8:01 pm

Michal Dalecký píše:Příšlo poškozené? ok modely reklamujte? Pokud tak neučiníte vy, vaši známí a známí vašich známých tak mlčte. My samozřejmě neděláme nic jiného než že modely záměrně poškozujeme, přeprodáváme vadné kusy a neustále přemýšlíme o tom abychom vám i nadále působili trauma s obchodování s námi. A vy tvrdohlavě objednáváte a objednáváte a my ničíme a ničíme a vy pláčete a pláčete a kopete pak a kopete. Dělá vám to radost tak kopejte a kopejte. My vám při další objednávce opět modely důkladně zkontrolujeme, důkladně zabalíme a pošleme. A opět budete moci plakat nad dodávkou a opravovat to co vám pošleme zcela záměrně zničené........chlapi známe se tady dlouho, každý udělá chybu ale jen vy víte jak to ve skutečnosti je. A pokuste se mi moc vás prosím vysvětlit co bych z toho všeho měl kdybych záměrně dělal (nebo kdokoliv z AMB) takové věci.



Vážený pane magistře,
podle mého názoru by bylo vhodné volit poněkud středoevropštější způsob komunikace z Vaší strany.
Tato forma Vám spíše ublíží a bude Vám pravděpodobně odpuzovat zákazníky a Vaše konkurence také nespí.
Přeji Vám hezký večer, s úctou Polabský.

P. S. Na obranu pana kolegy "Flopa" mohu říci jen jediné: Znám ho již dost dlouho a měl jsem tu čest s ním spolupracovat, nejen na "modelářském písečku". Děkuji.
Naposledy upravil Polabský dne úte 22 lis, 2016 8:14 pm, celkově upraveno 1
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: modely.biz

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 22 lis, 2016 8:11 pm

Máte svatosvatou pravdu. Beru si ponaučení a budu se raději věnovat obchodu a modelaření.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Předchozí

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků