Zkušenosti s BEN-ZERBA

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod Bald » čtv 13 říj, 2016 2:11 pm

To je další problém. Byli u toho dva prodavači (Ben tam nebyl) a problém viděli. Přinesl jsem model po projetí, to už tam byl jen ten starší a Ben. Ben moc nic nenamítal a že se na převod podívá. No a teď tam byl mladší z prodavačů a když se ho paní ptala, jestli vadu viděl, tak se jen rozpačitě podíval a krčil rameny. Zkrátka mám z celý tý situace jen pocit marnosti a chuť nakopat někomu zádel. Musím vydržet, dokud tam nebude šéf. Je to určitě poslední věc, co jsem u nich koupil.
H0, ep. II-VI: DRG, DR, DB, MÁV, PKP, RŽD
USA
Digitrax - SCFXD8 Super Chief Xtra 8 Amp Duplex Radio
Uživatelský avatar
Bald
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 05 led, 2010 1:24 pm

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod Brejla » čtv 13 říj, 2016 2:55 pm

Bald píše:Díky, já jsem v tomhle duchu i s paní komunikoval, a bylo mi řečeno, že Ben nic nenašel a je ochotný to poslat výrobci (takže možná našel a snaží se mě odpálkovat), no a co se týče lhůty, tak se na tohle téma nechtěla vůbec bavit, že to musím projednat s Benem. Obávám se, že z toho nic nebude, protože mu nerozumím kloudné slovo. Mám vztek, že jsem si to tam vůbec objednával. Trix :cry: A to mě ujišťoval, že Trix je top značka, kterou nikdo ne reklamuje a Brawa je vedle toho plastovej shit. No, v Brawě jedu taky, škoda slov komentovat ty jeho názory...


Ta "paní" je dle OR jednatelkou firmy stejně jako Ben- viz. https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=153496&typ=UPLNY.
Kromě toho v prodejně musí být po celou prodejní dobu přítomen odpovědný zástupce, který musí reklamaci vyřešit.
Nedej se, na rovinu jim pohroz ČOIkou a pokud nezareagují, tak to tam podej. S ČOIkou už mám osobně v tomto směru dobrou zkušenost.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod Ronoath » sob 15 říj, 2016 3:05 pm

Netřeba hned vše házet do jednoho pytle - pan Hrubý (modelar-ol.cz) mi špatně jezdící Bardotku Roco vyměnil bez problémů kus za kus. Ještě jsem si přehodil skříň ze svého modelu, kde jsem měl nalepeny doplňky, a vzal si nový pojezd. A ani nepotřeboval to testovat na kousku koleje, co v obchodě má a kde vždy vyzkouší nový stroj před zákazníkem při prodeji :wink:

Omlouvám se za off-topic, ale nedalo mi to.
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 225
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod Bald » pát 21 říj, 2016 8:25 pm

Brejla píše:Ta "paní" je dle OR jednatelkou firmy stejně jako Ben- viz. https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=153496&typ=UPLNY.
Kromě toho v prodejně musí být po celou prodejní dobu přítomen odpovědný zástupce, který musí reklamaci vyřešit.
Nedej se, na rovinu jim pohroz ČOIkou a pokud nezareagují, tak to tam podej. S ČOIkou už mám osobně v tomto směru dobrou zkušenost.

Tak je to vyřízené. Ano, ČOIku jsem zmínil při té poslední návštěvě, když mi říkala, že prachy určitě nevrátí, ale netlačil jsem moc na pilu, byl ještě čas na vyřízení a přecijen jsem si loko nepořizoval, abych jí vracel a chtěl jsem jí co nejlépe funkční zpátky.
Nicméně se to vyvinulo tak, že mi už ve středu volal prodavač, nevím který, řekl bych podle hlasu, že ten starší pán, a sdělil mi, že lokomotivu mi nemůžou vrátit v mě vyhovujícím stavu a že si mám přijít pro peníze. Dnes tam byl Ben i s přítelkyní, Ben sám mi vracel peníze a ještě u toho dělal vtipy, takže jsem nakonec spokojený. On možná jede podle toho, jak se vyspí. Takže když to shrnu, předání modelu do reklamace průser, komunikace během reklamace taky průser, ale ve finále to nebylo třeba hrotit. On Ben rád vychvaluje Trix, je to pro něj asi srdeční záležitost a když jsem mu řekl, že od Trixu už ani šturc, tak mě začal nenávidět - kdo ví :lol: Díky za rady a podporu :wink:
H0, ep. II-VI: DRG, DR, DB, MÁV, PKP, RŽD
USA
Digitrax - SCFXD8 Super Chief Xtra 8 Amp Duplex Radio
Uživatelský avatar
Bald
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 05 led, 2010 1:24 pm

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod Barbucha » pát 21 říj, 2016 8:31 pm

Bald píše:
Brejla píše:Ta "paní" je dle OR jednatelkou firmy stejně jako Ben- viz. https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=153496&typ=UPLNY.
Kromě toho v prodejně musí být po celou prodejní dobu přítomen odpovědný zástupce, který musí reklamaci vyřešit.
Nedej se, na rovinu jim pohroz ČOIkou a pokud nezareagují, tak to tam podej. S ČOIkou už mám osobně v tomto směru dobrou zkušenost.

Tak je to vyřízené. Ano, ČOIku jsem zmínil při té poslední návštěvě, když mi říkala, že prachy určitě nevrátí, ale netlačil jsem moc na pilu, byl ještě čas na vyřízení a přecijen jsem si loko nepořizoval, abych jí vracel a chtěl jsem jí co nejlépe funkční zpátky.
Nicméně se to vyvinulo tak, že mi už ve středu volal prodavač, nevím který, řekl bych podle hlasu, že ten starší pán, a sdělil mi, že lokomotivu mi nemůžou vrátit v mě vyhovujícím stavu a že si mám přijít pro peníze. Dnes tam byl Ben i s přítelkyní, Ben sám mi vracel peníze a ještě u toho dělal vtipy, takže jsem nakonec spokojený. On možná jede podle toho, jak se vyspí. Takže když to shrnu, předání modelu do reklamace průser, komunikace během reklamace taky průser, ale ve finále to nebylo třeba hrotit. On Ben rád vychvaluje Trix, je to pro něj asi srdeční záležitost a když jsem mu řekl, že od Trixu už ani šturc, tak mě začal nenávidět - kdo ví :lol: Díky za rady a podporu :wink:


Asi se někdo blbě vyspal při sestavování modelu. Co mám pár kousků Trix, tak to zas řadím k nejlepším.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod Bald » sob 22 říj, 2016 7:30 am

Může bejt, já nechci Trix nijak srážet, je to i OT tohoto vlákna, ale tenhle kousek byl mizernej a co jsem koukal na YouTube, s velkou hlučností i šmajdavostí kol se potýkají i jiné BR 96. Navíc má ozubením hnanou jen jednu osu z osmi, další tři osy jedné skupiny jsou hnané přes rozvod a to imho způsobuje ty problémy.
H0, ep. II-VI: DRG, DR, DB, MÁV, PKP, RŽD
USA
Digitrax - SCFXD8 Super Chief Xtra 8 Amp Duplex Radio
Uživatelský avatar
Bald
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 05 led, 2010 1:24 pm

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod fousek » pon 12 úno, 2018 9:05 am

Nekupoval u nich někdo v poslední době něco a platil kartou? Účtovali si za to poplatek?
Od ledna 2018 nabyl účinnosti nový zákon o platebním styku, který říká, že prodejce nesmí účtovat poplatky za platbu kartou. Na webu ale informace o poplatku za platbu kartou zůstala.
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod Trainmaniak » pon 08 črc, 2019 12:09 pm

Zajímavý poznatek: Ben-Zerba měl teď o víkendu akci – 10% slevu na vše skladem. Zjistil jsem však, že v době platnosti akce bylo zdražené dopravné, např. u nejlevnějšího nabízeného DPD bylo před akcí 135 Kč, při akci 163 Kč a po akci opět 135 Kč. Hmmm, zajímavý přístup k zákazníkovi. Ve finále, pokud by bral někdo něco kolem tří stovek a moc by u objednávky nepřemýšlel, tak se mu sleva nevyplatí.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod look23 » pon 08 črc, 2019 12:37 pm

Zažil jsem "akci" s černou roco kostkou pro digitál. Dlouhodobě před akcí cena 500 Kč, těsně před akcí zdraženo na 800 Kč a v akci za 500 Kč.
U nich je potřeba tvrdě hlídat cenu.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod novk2007 » pát 09 srp, 2019 9:38 am

Dřív jsem tam chodival dost často a čas od času něco koupil ,ale když jsem chtěl platit kartou , byl jsem upozorněn na placení poplatku což jsem nechapal jako proč u jinejch prodejcu se si nikdy nic navic neučtovali . Ale to je tak 2 roky zpětně od te dob platim jen hotovostně. Ale jinak si myslim prodejce dobrý
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod workous » ned 04 zář, 2022 2:42 pm

na Smíchov jsem to neměl, tak daleko... do Příbrami asi nepojedu :)
https://www.ben-zerba.cz/e-shop/cz/kontakty.html
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod vvitty » stř 07 zář, 2022 1:08 pm

to jsou mi veci...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 07 zář, 2022 8:11 pm

Když mi v červnu došly patra, měl jsem tam lístek, že chybí madla a budu informován, až budou k dispozici.
Předpokládám, že ostatní jsou na tom podobně, ale pro jistotu se zeptám,
jestli už je někdo nemáte, abych něco neprošvihnul.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod vvitty » stř 07 zář, 2022 8:20 pm

Zadna informace mi neprisla. Ale optam se jak to vypada...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s BEN-ZERBA

Příspěvekod Vysočina » čtv 08 zář, 2022 5:13 pm

Michal Šuhajda píše:Když mi v červnu došly patra, ........jestli už je někdo nemáte, abych něco neprošvihnul.


Z Kladna zatím nic, ale z města Piva již měsíc odpočívají v depu
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků