Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod sergej_peeteeee » sob 20 srp, 2016 4:21 pm

Bohužel sem nechodím, tak často, jak bych asi měl. Pokud chce kdokoliv řešit něco ohledně mých přestavníků, je lepší rovnou napsat zprávu mě, pokud někdo přidá něco ve vlákně nechodí upozornění, tak o tom nevím. Napájení pro oba přestavníky je 12V, fungují i s napětím 10V ale i se 14V přepnutí je mžikové, takže nehrozí žádné poškození přestavníku. Proudový odběr přestavníku při přehození je 5 - 8 mA . Další dotazy piš prosím přímo na mě, bude to tak rychlejší :D
Naposledy upravil sergej_peeteeee dne sob 20 srp, 2016 4:22 pm, celkově upraveno 1
sergej_peeteeee
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 26 led, 2013 6:50 pm

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod sergej_peeteeee » sob 20 srp, 2016 4:21 pm

Tomáš píše:Prosím,ještě by mě zajímalo,jaké má to větší relé proudový odběr.? Při tom mžitkovém překlopení to je asi jedno,ale pokud jich budu zároveň spínat víc,tak už by to mohlo být důležitý. Už se na to ptal kolega na předchozí stránce,ale odpověď žádná.


Ahoj Tomáši
bohužel sem nechodím, tak často, jak bych asi měl. Pokud chce kdokoliv řešit něco ohledně mých přestavníků, je lepší rovnou napsat zprávu mě, pokud někdo přidá něco ve vlákně nechodí upozornění, tak o tom nevím. Napájení pro oba přestavníky je 12V, fungují i s napětím 10V ale i se 14V přepnutí je mžikové, takže nehrozí žádné poškození přestavníku. Proudový odběr přestavníku při přehození je 0,006A max. Další dotazy piš prosím přímo na mě, bude to tak rychlejší :-)
sergej_peeteeee
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 26 led, 2013 6:50 pm

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod sergej_peeteeee » sob 20 srp, 2016 4:28 pm

Tomáš píše:Má někdo nějaké zkušenosti,nebo lépe i fotky příp. video při použítí s výhybkou kuehn ? Ještě mi chybí polovina přestavníků (zatím používám Conrád) a taky bych šel klidně touto cestou. Problém určitě bude ve spárování s výhybkou,protože chod výhybky,je velmi malý (s tím mám obecně velké problémy) a taky nemají otvor ve středu jako např. Tillig EW1. Navíc,je tam ještě ta aretace,jazyku,který tam určitě chci ponechat,pro případ,že by do budoucna jakýkoliv přestavník klekl.Pak je tam alespoň ta možnost "ručního posunu" .


https://www.youtube.com/playlist?list=P ... Sfj1d2i3sb

kuehn
https://www.youtube.com/watch?v=GK73-e- ... sb&index=3
https://www.youtube.com/watch?v=WoAWVzH ... b&index=13
https://www.youtube.com/watch?v=prx1SnT ... b&index=14
sergej_peeteeee
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 26 led, 2013 6:50 pm

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod sidlo » ned 21 srp, 2016 3:56 pm

Těch 6 mA se mi nechce věřit. Byl by odkaz na technický list?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod Tomáš » ned 21 srp, 2016 6:54 pm

sidlo píše:Těch 6 mA se mi nechce věřit. Byl by odkaz na technický list?


Na této stránce dole se něco píše. Mě to nic neříká, ale třeba ty z toho něco vyčteš

forum.3rail.nl/index.php?topic=28691.0
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod sidlo » ned 21 srp, 2016 7:47 pm

Díky
jmenovitý spínací výkon 2 W
při 12 V
je to spínací proud 167 mA
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod michal_n_cz » pon 22 srp, 2016 4:17 pm

Tomáš píše:
sidlo píše:Těch 6 mA se mi nechce věřit. Byl by odkaz na technický list?


Na této stránce dole se něco píše. Mě to nic neříká, ale třeba ty z toho něco vyčteš

forum.3rail.nl/index.php?topic=28691.0


nj ještě kdyby to bylo za těch 93 centů jak se tam píše. Což je samozřejmě nejaký superlevný obtížně opakovatelný výprodej jako třeba tu:
http://www.pollin.de/shop/dt/MTA3OTU2OT ... 0_007.html
Dokumentace http://www.gruner.de/ablage/med_0000012 ... 0_G703.pdf
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod hank61 » úte 23 srp, 2016 5:39 am

workous píše: ....jediné mínus je seřízení ...chtělo by to "štelovací" úchyt, ale to není problém přilepit kus destičky z drážkou a seřízení přítlaku nebude problém.


Já jsem je nainstaloval dle videa od dodavatele a to tavnou pistolí. Nejprve jedna strana - rychlé seřízení ručním přestavováním - poté druhá strana. Instalace 6 kusů mi zabrala asi 30 minut /bez elektroinstalace/. A to jsem nahrazoval hroty ze špendlíků ocelovou strunou 0,6mm a navíc jsem u dvou přestavníků musel vzhledem k prostoru udělat takové "Z" táhlo ve vodící plastové trubičce. Všechno funguje i při napájení 9V bezvadně, přítlak je dle mého tak akorát, aretace také. Praktický provoz ukáže více :-)

20160821_113253.jpg

20160821_113306.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod workous » úte 23 srp, 2016 11:06 am

No já už někde psal, že jsi šikula :D jasně tavka je nad všechny příchyty :D hlavně je to opravdu rychlé...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod hank61 » úte 23 srp, 2016 11:28 am

workous píše:No já už někde psal, že jsi šikula :D jasně tavka je nad všechny příchyty :D hlavně je to opravdu rychlé...


Já tavku moc nepoužívám, ale v tomto případě jsem udělal výjimku. Nechtělo se mi dělat nějaké třmeny z plechu a navíc podlepovat místo pod přestavníkem další překližkou, neboť deska kolejiště má pouze 4mm.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod Tomáš » úte 23 srp, 2016 11:30 am

No musím,říct,že i já,s oběma levýma rukama to zatím zvládám celkem rychle a bez problémů. Zapojil jsem za hodinku dva kousky,které byly ve velmi problematickém místě. Jedno táhlo má délku 12cm. A vše funguje úplně bez problémů,jako kdyby to ke kuehn vyhýbkám patřilo. To se nedá s tím conrádem vůbec srovnat. :evil:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod workous » úte 23 srp, 2016 3:34 pm

Tomáš píše:No musím,říct,že i já,s oběma levýma rukama to zatím zvládám celkem rychle a bez problémů. Zapojil jsem za hodinku dva kousky,které byly ve velmi problematickém místě. Jedno táhlo má délku 12cm. A vše funguje úplně bez problémů,jako kdyby to ke kuehn vyhýbkám patřilo. To se nedá s tím conrádem vůbec srovnat. :evil:


Kecičky Tome, :D kdyby jsi měl obě ruce levý nemáš kolejiště... :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod sergej_peeteeee » pát 26 srp, 2016 12:46 pm

Tomáš píše:
sidlo píše:Těch 6 mA se mi nechce věřit. Byl by odkaz na technický list?


Na této stránce dole se něco píše. Mě to nic neříká, ale třeba ty z toho něco vyčteš

forum.3rail.nl/index.php?topic=28691.0



jj 2W udává výrobce je to jeho údaj, který je vypočítán. Já to měřil multimetrem a při přehození, tekže v tom mžiku se tam ukázalo pouze 6mA, každopádně i kdyby to bylo 167mA, tak to pořád nění takřka nic :-D
sergej_peeteeee
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 26 led, 2013 6:50 pm

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod sergej_peeteeee » pát 26 srp, 2016 1:08 pm

Rád bych sem uvedl jednu novinku, která bude k dostání současně s přestavníky. Na žádosti několika modelářů, jsem nechal vyrobit jednoduché a kvalitní usměrňovače, které se připojí na střídavý výstup(AC) trafa FZ1 a bude ho měnit na 12V stejnosměrných (DC), modul obsahuje kondenzátory a stabilizátor, pro opradu čisté výstupní napětí. Zapojení je jednoduché a současně tedy můžete používat jak přestavníky BTTB (a další), tak i naše přestavníky což je pro některé určitě skvělé. Při objednávce přestavníků se nato poptejte budete-li to potřebovat.

https://www.youtube.com/watch?v=5QiRp2R ... e=youtu.be
sergej_peeteeee
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 26 led, 2013 6:50 pm

Re: Univerzální elektromagnetický přestavník HO, TT, N

Příspěvekod honzaho » úte 30 srp, 2016 6:57 pm

Zdravím kolegové, zakoupil jsem si 10ks těchto přestavníků. Zapojil jsem zatím jen tři, ale už si myslím že jsou super. Každopádně cena se nedá srovnat, jsou schované pod deskou a přestavování je bezchybné jak s krátkou, tak i dlouhou jehlou. Každopádně chválím a doporučuji.
honzaho
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19 srp, 2015 8:01 pm

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků