spřáhla

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: spřáhla

Příspěvekod Kulsud » pon 06 čer, 2016 11:03 am

Brejla píše:
Kulsud píše:A pokud se do toho návodu dívám správně, je to ten díl 48?


Ano. Je.


Děkuji pěkně.
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: spřáhla

Příspěvekod Hrobokop » čtv 30 čer, 2016 5:54 pm

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se dají sehnat nebo upravit spřáhla Fleischmann, tak aby se daly přez DCC magneticky rozpojovat.
Hrobokop
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 30 čer, 2016 5:33 pm

Re: spřáhla

Příspěvekod Barbucha » čtv 30 čer, 2016 6:13 pm

Hrobokop píše:Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se dají sehnat nebo upravit spřáhla Fleischmann, tak aby se daly přez DCC magneticky rozpojovat.

https://www.fleischmann.de/de/product/2 ... ducts.html
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: spřáhla

Příspěvekod Hrobokop » čtv 30 čer, 2016 6:42 pm

Diky, a daji se sehnat samostatně? Dekoder uz mam.
Hrobokop
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 30 čer, 2016 5:33 pm

Re: spřáhla

Příspěvekod Barbucha » čtv 30 čer, 2016 6:54 pm

To už je na mě příliš složitá otázka :-).
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: spřáhla

Příspěvekod Hrobokop » sob 02 črc, 2016 1:37 pm

To vypadá že se dají koupit jen společně s tím dekodérem... :(
Hrobokop
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 30 čer, 2016 5:33 pm

Re: spřáhla

Příspěvekod JarPi » stř 20 črc, 2016 8:24 pm

Dobrý den, měl bych dotaz ke spřáhlům u modelů od LS Models. Pořídil jsem si v minulých dnech dva modely rychlíkových vozů od LS Models a při osazování originálních očkových spřáhel mě zarazila jedna věc. U jiných výrobců (Roco, ACME, ...) zajede spřáhlo do šachty tak, že osazená hlava spřáhla se opře o přední čelo šachty, přičemž upevňovací "zobáčky" vylezou na zadní straně šachty a roztáhnou se (s jemným "cvaknutím"). Tím je spřáhlo fixováno v obou směrech, pro jeho případnou demontáž je nutné na zadní straně ty zobáčky stlačit a spřáhlo vysunout dopředu. U obou modelů LS Models jsem při zasouvání do šachty narazil na odpor, takže osazená hlava spřáhla má ještě tak aspoň 2 mm k čelu šachty, na zadní stranu šachty není moc dobře vidět, ale připadá mi, že zobáčky jsou ještě uvnitř šachty. Mám strach použít nějaké násilí, abych tu kinematiku nějak neulomil, mohl by mi někdo sdělit svoji zkušenost, zda u modelů LS Models je toto správná poloha spřáhla (pokud ano, znamená to, že uvnitř šachty je ještě nějaké osazení, které umožni se zobáčkům roztáhnout, aby se spřáhlo nevytahovalo?)
JarPi
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 09 pro, 2014 7:09 pm
Bydliště: Jihlava

Re: spřáhla

Příspěvekod RadekTandler » pát 22 črc, 2016 7:08 am

JarPi píše:Dobrý den, měl bych dotaz ke spřáhlům u modelů od LS Models. Pořídil jsem si v minulých dnech dva modely rychlíkových vozů od LS Models a při osazování originálních očkových spřáhel mě zarazila jedna věc. U jiných výrobců (Roco, ACME, ...) zajede spřáhlo do šachty tak, že osazená hlava spřáhla se opře o přední čelo šachty, přičemž upevňovací "zobáčky" vylezou na zadní straně šachty a roztáhnou se (s jemným "cvaknutím"). Tím je spřáhlo fixováno v obou směrech, pro jeho případnou demontáž je nutné na zadní straně ty zobáčky stlačit a spřáhlo vysunout dopředu. U obou modelů LS Models jsem při zasouvání do šachty narazil na odpor, takže osazená hlava spřáhla má ještě tak aspoň 2 mm k čelu šachty, na zadní stranu šachty není moc dobře vidět, ale připadá mi, že zobáčky jsou ještě uvnitř šachty. Mám strach použít nějaké násilí, abych tu kinematiku nějak neulomil, mohl by mi někdo sdělit svoji zkušenost, zda u modelů LS Models je toto správná poloha spřáhla (pokud ano, znamená to, že uvnitř šachty je ještě nějaké osazení, které umožni se zobáčkům roztáhnout, aby se spřáhlo nevytahovalo?)


Já jsem narazil na podobnou nectnost u kinematik od Igramodel a na vině byl otřep na konci šachty, takže zobáčky neprošly skrz. Kinematiku jsem měl venku a otřep jsem odstranil tak, že jsem hranu zlehka (když se to přežene, spřáhlo by nemuselo držet) srazil skalpelem. Zkus se podívat zepředu na díru do šachty, jestli tam na konci není nějaká překážka. Průřez by měl být čistý obdélník.
Uživatelský avatar
RadekTandler
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 12 zář, 2012 9:26 pm

Re: spřáhla

Příspěvekod JarPi » pát 22 črc, 2016 4:17 pm

Tak jsem se díval za pořádného světla: Průřez je sice čistý obdélník, ale před jeho zadním koncem je po obou stranách drážka, do které zobáčky zapadnou ještě dřív, než vylezou ven. Dostat spřáhlo dál tlakem se mi nedaří ani za přidržení kinematiky proti směru zasouvání, a to ani po lehkém zabroušení zobáčku na původním spřáhle, a dokonce ani při použití spřáhla Roco, které má zobáčky o něco subtilnější. Vzhledem k tomu, že se spřáhla v této pozici tahem poměrně snadno opět vysouvají, usuzuju, že to asi není správná konečná poloha, ale muset kvůli montáži spřáhla rozebírat vůz bezmála za 2000, to mi teda rozum nebere...
JarPi
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 09 pro, 2014 7:09 pm
Bydliště: Jihlava

Re: spřáhla

Příspěvekod jirkan » pát 22 črc, 2016 5:58 pm

Ono to možná bude záměrně právě proto, aby se očková spřáhla nemusela zasouvat až nadoraz. Ono jak známo kulisa ve spojení s očkovým spřáhlem nefungují, tak aby na menších poloměrech nedocházelo k zaháknutí nárazníků.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: spřáhla

Příspěvekod JarPi » pát 22 črc, 2016 8:16 pm

Vzhledem k tomu, že část spřáhla, která zapadá do šachty, je principiálně stejná u očkových i krátkých spřáhel (např. Roco očkové a krátké mají úplně stejný konec do šachty), sedělo by takto špatně v šachtě i krátké spřáhlo. Konkrétně konec Roco sedí tak špatně, že se doslova viklá, a nedokážu si představit, že by takto šlo provozovat model na kolejišti.
JarPi
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 09 pro, 2014 7:09 pm
Bydliště: Jihlava

Re: spřáhla

Příspěvekod radeksindy » pát 22 črc, 2016 10:39 pm

Vzhledem k tomu, že část spřáhla, která zapadá do šachty, je principiálně stejná u očkových i krátkých spřáhel (např. Roco očkové a krátké mají úplně stejný konec do šachty), sedělo by takto špatně v šachtě i krátké spřáhlo

To právě ne, je to jak píše jirkan. Očková spřáhla jsou u vozů LS models skutečně kratší, zapadají už v šachtě. Kinematika není koncipovaná pro očkové spřáhlo a pokud mají i takto dlouhé rychlíkové vozy projíždět menší poloměry, tak je trochu vysunutější než krátké spřáhlo. Přikládám porovnání hlavice krátkého spřáhla ROCO s očkovým spřáhlem ze setu 49170. Vozy z tohoto setu podle manuálu projiždějí 450 mm, s plnou výbavou spodku 620 mm.

_P7222314.JPG
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: spřáhla

Příspěvekod vorisekml » čtv 25 led, 2018 4:31 pm

Mám problém s KKK fleischmann. Je tam totiž místo pružinky velmi tenká struna. Tu jsem na několika modelech ztratil a nevím kde sehnat náhradu. Respektive náhradou jsem tam dal jinou strunku ale ta je vyrazně tužší a KKK je tvrdá a nechodí korektně....
Lze sehnat podobnou ?. Dík za tip.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: spřáhla

Příspěvekod czcharlie » čtv 25 led, 2018 5:38 pm

Nevím sice jak ta pružinka vypadá, ale jde zřejmě spíš o materiál než o technologii. Před nedávnem jsem tu dával odkaz na e-shop, ke je možné koupit fosforbronzové struny (má tuším od průměru 0,15 mm). Fosforbronz není přece jen tak tvrdý jako ocel. Hledej struny na sitár, majitel shopu je opravdu ochotný, můžu doporučit. Prodává buď balení 1,5m nebo cívku 10m. Na spřáhla spotřebuješ pár cm a že zbytku můžeš vyrobit sběrače proudu. :)
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: spřáhla

Příspěvekod vorisekml » čtv 25 led, 2018 5:42 pm

Mohu poprosit ještě jednou o odkaz na ten e-shop. Díky
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků