Roco Čmelák T669.0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod mnitka » čtv 14 črc, 2016 5:16 pm

GPS - "u mě doma na stole".
Vlaky jezdí jen když jsem doma sám, pak vznikají takové obrázky.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod eduardo » čtv 14 črc, 2016 6:52 pm

Nebyť tej šachty pre kinematiku tak rozdiel od skutočnosti nepoznám. Naozaj krásna práca klobúk dole.
H0 epocha IV ČSD DCC
eduardo
 
Příspěvky: 115
Registrován: pát 18 lis, 2011 7:03 pm

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Miloš Pavlát » pát 15 črc, 2016 7:04 am

eduardo píše:Nebyť tej šachty pre kinematiku tak rozdiel od skutočnosti nepoznám.

A té "tmy" v tunelu, je nějaká divná.
Klobouk dolů, nádherná práce.

Přeji hezký zbytek dne
Miloš
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod fulda » pát 15 črc, 2016 8:07 am

Miloš Pavlát píše:...
A té "tmy" v tunelu, je nějaká divná.
...


... to je tím, že si do tunelu nedal černou žárovku, která svítí pořádnou tmu. Takzvaná tmivka.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod RadekTandler » pát 15 črc, 2016 7:51 pm

Miloš Pavlát píše:
eduardo píše:Nebyť tej šachty pre kinematiku tak rozdiel od skutočnosti nepoznám.

A té "tmy" v tunelu, je nějaká divná.
Klobouk dolů, nádherná práce.

Přeji hezký zbytek dne
Miloš


Je pravá, to je vidět.

Starej motor bez filtru pevných částic (ani cedník na nudle proti sazím ve frakci 4/8 to v tlumiči nemá) a kdoví s jakým softwarem na tom ČKD hardwaru, co to taktak dal v laboratoři si v tunelu nahulil, to je ten opar. Jak vykoukl z tunelu, fíra stáhl plyn, protože předvěst před tunelem dávala žlutou a doufal ve žlutou i na vjezdovém, ale vidí, že je tam červená, proto už motor na fotce nekouří a jde na brzdy.
To, co by snad mohlo svádět zarputilé modeláře k myšlence, že kdesi nad pluhem je šachta pro kinematiku, je jasnej aerodynamickej zlepšovák, kterej umožní těmto lokomotivám, tak typickým pro traťovou službu, nabrat ve velkých rychlostech dech z volnoběhu, než se turbodmychadlo dostane do otáček. Osazoval se právě jen při tom prodeji ze Slovenska k ČD, takže se o tom moc neví.

Mě se to tedy líbí hodně.
Uživatelský avatar
RadekTandler
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 12 zář, 2012 9:26 pm

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod mnitka » pon 25 črc, 2016 9:29 am

Díky všem.

Tma je skutečně divná, on totiž tunel má "dno" a fotka není v tomto směru nijak upravená tak jako zde.
viewtopic.php?f=15&t=5300&p=201222#p201222
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod mnitka » čtv 11 srp, 2016 9:16 pm

Naposledy upravil mnitka dne pát 12 srp, 2016 11:15 am, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod A2C » pát 12 srp, 2016 6:02 am

mnitka píše:Jak jsem postupoval.


Mne link nešiel ale tu je fungujúci
http://www.mnitka.com/770-069-3-roco-72 ... #more-3174
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod mnitka » pát 12 srp, 2016 11:15 am

Díky, odkaz již funguje.
Omlouvám se.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod TomBart » ned 21 srp, 2016 4:12 pm

ex T669.0008 .. v akci Roco. Tedy budoucí budějická nebožka 065. Za ty prachy to bylo škoda nekoupit.
Zatím jen úprava nátěru (do červené žlutý pruh, přestříkání rámu, proužků v pluhu a dostříknutí střechy po tabulce) a zadělání prosvětlené tabulky. Největší pakárna ta hvězda. Doufal jsem, že to neudělají tak idiotsky jako PIKO, ale bohužel... :( ta díra v žaluziích se fakt blbě maskuje.
Přílohy
TMB_0877.JPG
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod mnitka » ned 21 srp, 2016 7:24 pm

Jakou žlutou jsi nakonec použil. Pluh je stříkanej?
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod TomBart » ned 21 srp, 2016 7:52 pm

mnitka píše:Jakou žlutou jsi nakonec použil. Pluh je stříkanej?

v jedný lepší drogerii na barvy v Chrudimi jsem si vybral ze vzorníku RAL, co by na to bylo nejlepší, ale měli tam jen pár barev PRIMA. Doma zjistil na netu, že ty odstíny se ve spreji ART nedělaj. Tak jsem se na to tak nějak vybodnul. Sednul na kolo, dojel to naší malinkatý drogerie u nás. Tam řadu ART měli. Koupil nějakou světle žlutou a jedinou šedou. Tu žlutou jsem tak nějak od oka přidal do RAL 1004, kterou jsem měl a stříknul. Nakonec to docela sedí. Ta šedá není úplně přesná, ale budu to patinovat, tak to nikdo nepozná.
Pluh je stříknutej. Stejně jako jsem dobarvoval ten na zeleným čmelákovi, kdy Roco nějak zapomnělo. Dělám to tak, že si pásku nalepím na pravítko a na něm skalpelem nařežu potřebně široký pásky. Pak z pravítka strhnu a už jen nalepím. Stříknuto opatrně, jen z kolma a asi dvakrát tak, aby mi to nezateklo. Budu to stejnak patinovat, tak jsem to moc neřešil. Kupodivu to skoro nezateklo a tam kde jo, tak skalpelem opravím (původně je pluh celočernej)
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Rudolf » ned 28 srp, 2016 1:35 pm

alik píše:Vykolejování s bandáží - je to takřka standardní věc, mně to dělá totéž. Bandáž je volná a nadměrně snižuje efektivní výšku okolku ze standardních 0,8 na 0,5-0,6 mm, je to i vidět na první pohled a mám to i přesně změřeno. Bandážované dvojkolí se dokáže doslova vyšplhat na výhybce přes kolejnici. Doufám, že pomůže výměna za bezbandážové dvojkolí, které ale nemá nikdo skladem. Vzhledem ke komplikacím s reklamací (5 týdnů, riziko poškození, vrácení bez opravy - keci typu "vada se neprojevuje" , "ještě jsme se s tím nesetkali", "máte špatné kolejiště" atp.) bohužel nevidím jiné řešení, než zakoupit bezbandážové dvojkolí za své, i když je to jasný zmetek a výrobní vada. Já ale odstraňuji bandáže vždy, pokud to trochu jde a to kvůli špinění kolejí, nikdy jsem se ale nesetkal s tím, že by bandáže způsobovaly vykolejování.
Jinak v nejhorším se nízké okolky dají vyměnit za ty z Roco brejlovce či bardotky (pochopitelně ale všech 6), pokud by náhrada za bezbandážové čmeláčí nepomohla. Je to lepší, než čmeláka odstavit do depa, můžeš si to zkusit přehodit.

Na obrázku je vidět, jak bandáž u čmeláka vystupuje (vlevo) oproti bandáži správně zarovnané v rýze dvojkolí u brejlovce (vpravo). Brejlovec má samozřejmě navíc vyšší okolek.


U mého čmeláka se objevil úplně stejný problém, zatím jsem to řešil prohozením 1. a 3. dvojkolí (tj. bandážované na opačnou stranu podvozku) a už to nevykolejuje. Jak (o kolik) se projeví na tažné síle výměna za nebandážované dvojkolí u čmeláka případně u T 478.x ? Zkoušel jste to někdo ?

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod ČouĎák » ned 28 srp, 2016 6:37 pm

vyzkoušeno na sergeji a rozdíl neznatelný....a hlavně to nešpiní koleje.
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod George V. » ned 28 srp, 2016 8:31 pm

Tak tím si trošku odporuješ... Jestliže to tolik nešpiní koleje tak to asi tolik neúčinkuje... Ale na druhou stranu by to musely být extrémní kopce, aby se to nějak projevilo. Šest hnaných náprav a slušná hmotnost funguje samo o sobě... Ale nutno dodat, že u sergeje jsou ty bandážované nápravy dvě. U čmeláka už to vliv mít může....
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Myšpulín a 11 návštevníků