brejlovec 754

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: brejlovec 754

Příspěvekod mnitka » stř 13 črc, 2016 6:52 pm

Díky.
Brejle jsou potíž, avšak ne nezvládnutelný. Model vždy kompletně stříkám
1)celá skříň základem
2)celá skříň červenou
3)vymaskování rámu a nástřik šedou
4)vymaskování stanoviště zevnitř, oblepení brejlí a reflektoru
5)nástřik brejlí a čela reflektoru bílou
6)hrubé vymaskování brejlí a nástřik vnitřku brejlí (černá)
7)očištění brejlí vatovou tyčinkou namočenou v ředidle
8)opravy podstříknutých míst

Používám téměř výhradně barvy ze sprejů kromě barvy viz krok 6). Zde je důležité použít barvu, která je netečná k bílé barvě brejlí, nedostatky v maskování pak lze jednoduše setřít vlhkým uchošťourem. Já používám rewell nebo agamu řeďěnou ředidlem C6006.
Já se vždy zastavím na obtiscích, obtisky ty já nerad.
Až budu dělat příštího brejlovce madla udělám znovu a ty původní poletí do koše.

http://www.mnitka.com/barvy-ve-sprejich/
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: brejlovec 754

Příspěvekod Mafry » čtv 14 črc, 2016 4:17 pm

mnitka píše:Díky.
Brejle jsou potíž, avšak ne nezvládnutelný. Model vždy kompletně stříkám
1)celá skříň základem
...


Děkuju za radu. Já to zatím jedu s přehozenými kroky 2 a 4..
Resp, stříknu základem, vymaskuju brejle, pak zbytek nátěru. po odmaskování brejlí oprava zafouknutí + pokud je, tak natření "mezibrejlí" černou.

Vždycky jsem se bál, že ta kolmá páska (vlastně pro stříkání z boku) při maskování okolí brejlí, by toho propustila více. Ale budu to muset při nějakém příštím kousku zkusit.

Jinak barvy ve spreji používám taky - Prisma Color.
Takto to dopadá u mě (měl jsem fotek připravených více, ale co člověk vidí na té fotce, to je kolikrát mazec :cry: )- jak jinak bez madel...
Obrázek
http://kzm.lokomotivy.net (DDM Havířov, H0)
Mafry
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř 27 lis, 2013 10:44 am
Bydliště: Ostravsko

Re: brejlovec 754

Příspěvekod eduardo » čtv 14 črc, 2016 7:01 pm

Mafry škoda že si neprebrúsil tú deliacu rovinu formy pod "brýlema". Inak streknuté to máš parádne a dúfam že to ešte oživíš aj ďalšími technikami.
H0 epocha IV ČSD DCC
eduardo
 
Příspěvky: 115
Registrován: pát 18 lis, 2011 7:03 pm

Re: brejlovec 754

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 15 črc, 2016 6:25 am

Já brejlíky dělám tak, že po surfu nejdřív stříknu interiérovkou vnitřky stanovišt, pak vymaskuju okna zevnitř páskou a stříkám brejle bílou. Následně tamiya páskou vymaskuju rám předního okna a samotný reflektor opatrně vymaskuju Maskolem Winsor Newton. Pak předstínuju lehce kastli s rámem černou barvou. Následuje nástřik barvou kastle, vymaskování a nástřik rámu. Případné retuše podstřiku opravím znovuvymaskováním a přestřikem, případně opravou tenkým štětečkem. Někdy trochu oškrábu vrchní barvu spičkou skalpelu, co by mírné odřeniny. Používám barvy Gunze a Vallejo. Samotný černý rám brejlí maluju zásadně ručně, černou RLM22 od Vallejo.

jinak doporučuju do stěny stanoviště dodělat umyvadlo, dost to model podzvedne...
Přílohy
P1030649.jpg
t478-4040.jpg
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: brejlovec 754

Příspěvekod Mafry » pát 15 črc, 2016 2:50 pm

eduardo píše:Mafry škoda že si neprebrúsil tú deliacu rovinu formy pod "brýlema". Inak streknuté to máš parádne a dúfam že to ešte oživíš aj ďalšími technikami.


Obvykle to sjedu po odstranění laku před surfem. Nevím, proč jsem tady vypustil (3 jsou ok, jeden ne). Stane se :(.
Dalšími technikami myslíte patinu? Na tu si netroufám. Ale uvidíme. Zatím jsem rád, když to vypadá jakš takš podle předlohy :).

Petr Zatrepalek píše: ....Pak předstínuju lehce kastli s rámem černou barvou....

Na tohle jsem už x-krát koukal. Má to vliv i u dobře kryjících barev? Někdy budu muset stříknout vedle sebe světlý a tmavý základ a přejet to stejnou barvou.
http://kzm.lokomotivy.net (DDM Havířov, H0)
Mafry
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř 27 lis, 2013 10:44 am
Bydliště: Ostravsko

Re: brejlovec 754

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 17 črc, 2016 5:38 pm

jasně že má - prosvítání předstínovaného podkladu si reguluješ jednak stupněm naředení barvy kterou ten podklad přestříkáváš, a hlavně sílou stříkané vrstvy. Počítej taky s tím, že patina ti následně to prosvítání dost utlumí.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: brejlovec 754

Příspěvekod Mafry » pon 18 črc, 2016 6:53 pm

Petr Zatrepalek píše:jasně že má - prosvítání předstínovaného podkladu si reguluješ jednak stupněm naředení barvy kterou ten podklad přestříkáváš, a hlavně sílou stříkané vrstvy. Počítej taky s tím, že patina ti následně to prosvítání dost utlumí.

Díky, vyzkouším to. Trošku se bojím, že tu vrstvu nedávám tak malou. Zkusím si to někde bokem.
http://kzm.lokomotivy.net (DDM Havířov, H0)
Mafry
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř 27 lis, 2013 10:44 am
Bydliště: Ostravsko

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: DDDominik a 2 návštevníků