Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Jak se těšíte na zamračenou MTB?

TT nedělám, jen rád klikám ankety.
25
11%
TT dělám, ale zamračené jsou mimo obor mého zájmu.
11
5%
Půjdu do každé mutace.
4
2%
Alespoň jednu si koupím.
111
48%
Počkám jak bude vypadat.
33
14%
Počkám na zamračenou od Kuehna, i kdybych měl čekat 10 let.
40
17%
Nevím, neumím se vyjádřit.
5
2%
 
Celkem hlasů : 229

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 21 pro, 2015 3:55 pm

proto asi mají nabídku práce na stránkách na lakýrníka a obsluhu potisku tak chlapy hlaste se třeba se to zlepší
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Brejla » pon 21 pro, 2015 4:14 pm

Tkadlec Jaroslav píše:proto asi mají nabídku práce na stránkách na lakýrníka a obsluhu potisku tak chlapy hlaste se třeba se to zlepší

Kdybych měl nouzi o zaměstnání, tak bych hledal firmu s nějakou perspektivou a rozumným šéfem. Naštěstí už zase nastala doba, kdy ti, co něco umějí, nemusí brát kdejakou práci. :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Jacek » pon 21 pro, 2015 5:16 pm

Nemá někdo zkušenosti s připojením a nastavením digitálních spřáhel Krois do tohoto modelu? K ploškám určeným pro spřáhla jsem přiletoval LED diody, abych viděl co to dělá. Ale trvale svítí. Je třeba nastavit něco jinak než je v návodu ke spřáhlu?
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod pepiknemecek » pon 21 pro, 2015 6:06 pm

Já jsem úspěšně do modelu Barči MTB osadil spřáhlo SD-modell http://www.sd-modell.de/produkte/tt-digitalkupplung/
Připojeno na pájecí plošky na čelech lokomotivy. Loko je osazena dekodérem ESU V4 micro. Spřáhla ovládám výstupy 3 a 4. Dekodér jsem musel nastavit přes PC a programovací krabičku (v CV bych to nedal) a funguje to parádně. Směrová závislost, automatické stlačení, rozpojení a poodjetí, doplněno zvukem šroubovky. Jen ta cena spřáhla je dost vysoká. Jinak spokojenost.
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod jirkah » sob 11 čer, 2016 8:12 pm

Je tady někdo kdo rozchodil spřáhlo od sdmodell na dekoderu ZIMO nebo Kuehn ? Myslím , že je to pěkná věcička , ale zdá se , že je zatim přemožená pouze na ESU dekoderu.
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod JendaTT » sob 11 čer, 2016 8:54 pm

Tak jestli se mohu pochlubit, tak koukni třeba na tohle. Je to má vlastní úprava, se zvukovým Zimo MX646N i když ne na zamračené, ale na brejlovci od Roco. Vše naprosto v pohodě, jen stačilo v dekodéru zapnout funkci digitálního spřáhla pro patřičný výstup, na který je spřáhlo připojené. Ovládání spřáhla v dekodéru je na defaultních hodnotách. Ještě jsem si přemapoval ovládání výstupu na tlačítko, na kterém je zvuk rozpojení. Chodí to bezproblémově, nikde se mi to nerozpojuje a to mám jen EW1.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Jacek » sob 11 čer, 2016 10:27 pm

jirkah píše:Je tady někdo kdo rozchodil spřáhlo od sdmodell na dekoderu ZIMO nebo Kuehn ? Myslím , že je to pěkná věcička , ale zdá se , že je zatim přemožená pouze na ESU dekoderu.

Před nějakým časem jsem byl pověřen ozvučením a instalací spřáhla Krois do berty TT. Zdánlivě jednoduchá věc, v návodu k modelu MTB se píše "příprava na řízené spřáhlo". Skončilo to několikadením bádáním a s kolegou jsme to nakonec dohromady dali, byť padlo mnoho nepublikovaných výrazů... Příprava od výrobce je taková, že žádná není. Jediné co samotný výrobce poradil bylo, že to nezkoušel :shock: Výsledek je, že s dekodérem Zimo MX648P16 to funguje. Ovšem s větším MX645 ani náhodou. Jak tedy instalovat spřáhlo do modelů HO, kde jiný dekodér použít nejde, to opravdu nevím. Proč se výrobce neobtěžoval podívat se do manuálu k dekodérům?
Video zkusím zítra najít.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Radek Strnad » ned 12 čer, 2016 6:06 am

Ono i v té Mráče bude mít většina lidí (já také) právě ten větší dekodér, neb je i levnější. MX648P16 mám v Hektorech, ale tam je patice 12-ti pinová. Šlo by to rozchodit a kam to spřáhlo připojit???
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod jirkah » ned 12 čer, 2016 8:11 am

JendaTT píše:Tak jestli se mohu pochlubit, tak koukni třeba na tohle. Je to má vlastní úprava, se zvukovým Zimo MX646N i když ne na zamračené, ale na brejlovci od Roco. Vše naprosto v pohodě, jen stačilo v dekodéru zapnout funkci digitálního spřáhla pro patřičný výstup, na který je spřáhlo připojené. Ovládání spřáhla v dekodéru je na defaultních hodnotách. Ještě jsem si přemapoval ovládání výstupu na tlačítko, na kterém je zvuk rozpojení. Chodí to bezproblémově, nikde se mi to nerozpojuje a to mám jen EW1.


Ahoj tak to je super, loko od Roca mám taky a byla to jedna z mašin kam bych to chtěl dát.Dotaz jsem položil do sekce Zamračená z důvodu , že se to tady řešilo.




Jacek píše:Před nějakým časem jsem byl pověřen ozvučením a instalací spřáhla Krois do berty TT. Zdánlivě jednoduchá věc, v návodu k modelu MTB se píše "příprava na řízené spřáhlo". Skončilo to několikadením bádáním a s kolegou jsme to nakonec dohromady dali, byť padlo mnoho nepublikovaných výrazů... Příprava od výrobce je taková, že žádná není. Jediné co samotný výrobce poradil bylo, že to nezkoušel :shock: Výsledek je, že s dekodérem Zimo MX648P16 to funguje. Ovšem s větším MX645 ani náhodou. Jak tedy instalovat spřáhlo do modelů HO, kde jiný dekodér použít nejde, to opravdu nevím. Proč se výrobce neobtěžoval podívat se do manuálu k dekodérům?
Video zkusím zítra najít.


Je možné popsat postup jak to připojit a nastavit aby to bylo funkční ? Myslím , že spousta lidí by se to ráda dozvěděla . Děkuji předem za modeláře které to zajímá :-) .
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Jacek » ned 12 čer, 2016 10:15 am

Tady je video:

https://www.youtube.com/watch?v=29PwZAuOohY

nastavení pro Zimo MX648:
Spřáhlo přemapováno na F2, zachovány funkce poloviční rychlosti F3 a vypínání křivek F4
CV# 115 = 60
CV# 116 = 158
CV# 124 = 151
CV# 131 = 48
CV# 132 = 48

U MX645 to nefunguje, zapojení na desce dekodéru je jiné.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Tomáš » stř 28 pro, 2016 9:01 am

Přátelé,měl by někdo fotku všech dílů co se dávají v krabičce k verzi albín? Ideálně v nějakým rozumným rozlišení,aby bylo poznat co je co. Na webu jsem nenašel. Moc by mi to pomohlo. Díky
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod radula63 » stř 28 pro, 2016 9:18 am

Textově stačí?
Díly k pojezdu - masky s měchem 4x, masky bez měchu 4x, nádrž 1x, vzdušníky 2x malý 1x velký, letní pluh 1x (pokud je nalisovaný, pokud ne, součástí balíčku není).
Díly ke kastli - světla, skla, schody / závěsky, síta ventilátorů, madla 3mm(střecha), madla 7mm(nad nárazníky a pod čelní okna), madla 10,5mm(ke dveřím), madla 14mm(ke dveřím I.série), madlo (tuším) 15mm(střecha mezi ventilátory).
+ sáček s doplňky - hadice, háky, stěrače...
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Tomáš » stř 28 pro, 2016 10:13 am

Díky,popis se bude hodit taky..a Viktor se nabídl,že udělá fotku,takže budu mít i popis,paráda.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod pospa » stř 15 bře, 2017 2:04 pm

Na stránkách MTB jsou nové verze Zamračených. Zajímavostí pro mě je 749 006 a 749 259.
Oba modely vyžaduji nové formy, tak jsem zvědav.
pospa
 
Příspěvky: 71
Registrován: sob 25 říj, 2008 2:38 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod TTmili » stř 15 bře, 2017 4:37 pm

Novou formu vyžaduje i T478.1230 a T478.3010, ale silně pochybuji že budou rozdíly zohledněny.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků