Lokomotiva "Rocket"

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti 0 (1:45).

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Lokomotiva "Rocket"

Příspěvekod havrosu » ned 03 dub, 2016 8:06 am

Tak jsem si říkal, že se trošku odreaguju od mnoha projektů jak v nulce tak v jinych velikostech a pustil jsem se do takové testovací oddychové stavby. Cca před rokem jsem pořídil 3D tiskárnu kvůli jinému projektu a tak ji průběžně testuji co umi a neumi.... Asi by byly výsledky lepší na DLP tisku, mým cílem je postavit tuto Lokomotivu lokomotiv jen tak pro radost. Ne vše jsem tisknul, treba komin udelám jinak :)
Tak takhle nějak ta kráska z roku 1829 vypadala:

Obrázek

A takhle dopadl kompletní tisk toho co bude potřeba... tisknuto na tiskárně 3D Cube, materiál černé PLA. Není to uplně dokonalé, ale je to pořád spíše test :)

Obrázek

Pokud to bude alespoň trochu k něčemu, pustím se do stavby dalších prehistorických pravěkých lokomotiv.... a koněspřežných vozů.
havrosu
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 04 pro, 2011 10:35 am

Re: Lokomotiva "Rocket"

Příspěvekod rawen » ned 03 dub, 2016 8:18 am

Hele, a nerozpustí ti to ta pára? :D Anebo je jen do vitríny :?:

Jinak dobrý nápad, v tomto měřítku je i základní 3D tisk použitelný. Já před pár lety zkoušel stavět BS80, ale nemaje jak udělat kastli, jsem skončil mosazným pojezdem.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Lokomotiva "Rocket"

Příspěvekod havrosu » ned 03 dub, 2016 8:22 am

Tak páru na to budu používat možná při vyhlazování uchlýstaných míst z tiskárny :) Ale jinak plánuju spíše vitrinku, nejspíše u dětí v pokoji, nemyslím, že by měla nějaké extra jízdní vlastnosti. To by si pak zasloužilo kovové okolky a to dělat nebudu :)
havrosu
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 04 pro, 2011 10:35 am

Re: Lokomotiva "Rocket"

Příspěvekod havrosu » ned 03 dub, 2016 3:19 pm

První posun. Během téměř letního odpoledne jsem zkompletoval tendr. Lepení bylo trochu oříšek, jediné čím to opravdu drží a jde je UHU allplast. Ani Purex ani vteřinové ani moje lepidlo z perchlorethylenu.... :) Epoxid jsem nezkoušel.
Po dvojím přebroušení pod vodou a dvou vrstvách primeru to dopadlo takto... teď už jen barvu a patinu....

Obrázek

Obrázek

Teď mě čeká ještě doplnit sud a trochu vylepšit vnitřek dřevěnou podlahou. Očekávání byla naplněna, 3D tisk smrkáním plastu na sebe je opravdu "chudá modelařina pro bohaté :)"
havrosu
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 04 pro, 2011 10:35 am

Re: Lokomotiva "Rocket"

Příspěvekod havrosu » úte 05 dub, 2016 4:16 pm

Trochu jsem pokročil se stavbou, začistil jsem jednotlivé díly a stříknul základem. Při práci jsem se rozhodl, že válce udělám znova a upravím trochu jejich podobu, aby z tiskárny vylezly vlepší podobě než nyní. A protože jsem lehce nedočkavý, sestavil jsem celý stroj jen tak narychlo, abych se pokochal :)

Tady je na koleji ETS:

Obrázek

Obrázek

Příště už snad dám fotky hotového tendru....
havrosu
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 04 pro, 2011 10:35 am

Re: Lokomotiva "Rocket"

Příspěvekod ladiznet » úte 05 dub, 2016 5:02 pm

dovolil bych si sem dát odkaz na "mojí" Rocket sestavenou ze stavebnice.

https://www.zonerama.com/ustti/Album/941793
www.usTTi.cz - ústečtí modeláři
Uživatelský avatar
ladiznet
 
Příspěvky: 692
Registrován: sob 25 črc, 2009 4:04 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lokomotiva "Rocket"

Příspěvekod havrosu » úte 05 dub, 2016 6:04 pm

Moc pěkný kousek, na můj vkus trošku veliká :) Jednou ji stejně postavím v Ztku :) Moraviu v eNku mam uz za sebou .....
havrosu
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 04 pro, 2011 10:35 am

Re: Lokomotiva "Rocket"

Příspěvekod havrosu » ned 10 dub, 2016 12:11 pm

Dokončil jsem v barvě komplet tendr i s uhlím... upřímně se opět pokorně vrátim ke klasické modelařině, ta 3D mě zatím úplně nepřesvědčila :) ale jako hračka pro děti to bude dobrý :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
havrosu
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 04 pro, 2011 10:35 am

Re: Lokomotiva "Rocket"

Příspěvekod havrosu » ned 01 led, 2017 7:44 pm

Tak jsem se koukal a zjistil jsem, ze dluzim fotky hotoveho modelu - posilam - pohybuje se, ale cislo 1 to v modelarine neni:) Jen sousedum se libi a dela peknou dekoraci.... ale vedel bych o lepsich technologiich nez je 3D tisk z PLA :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Krasny rok 2017
Havros
havrosu
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 04 pro, 2011 10:35 am


Zpět na Velikost 0 (komunita 0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků