Moduly MirekTT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » pát 20 bře, 2015 5:12 pm

Jo tááák. Tak takhle výhybky pohání jenom airwar v Mutěnicíh, o jiném našem členu nevím. Nevidím důvod, proč by to nemělo chodit i s novějším přepínačem.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » úte 29 bře, 2016 3:10 pm

Tak jestlipak uhádnete, co to zase bastlím?

DSC00049 (Medium).JPG

DSC00050 (Medium).JPG
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » úte 29 bře, 2016 3:13 pm

Později to dám do vlákna, kam to patří, ale zatím je to taková hádanka, která naznačí, kudy jsem se začal ubírat.
Tady jsem ten nesmysl pofrflal pěnou. Pořád vás nic nenapadá?
DSC00059 (Medium).JPG


Že by nějaký smrk?

DSC00060 (Medium).JPG
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » úte 29 bře, 2016 3:17 pm

No a co když to ještě za měkka uválím?

DSC00061 (Medium).JPG


A pak zatmelím a zabrousím a umístím na podstavec a vztyčím?

DSC02292 (Medium).JPG



No vidíte jak jste šikovní a přišli jste na to. Až na tom budu vyšívat, bude to v patřičném vlákně, které jsem kdysi založil a teď je zapadané prachem. Tady se budu nyní věnovat jinému tématu. Ale nejdřív to musím naházet na rajče.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » úte 29 bře, 2016 3:35 pm

Začal jsem přemýšlet nad vlečkou k Pavlovicím. Protože je to volná stavba, nikoliv zmenšenina, rozhodl jsem se nejprve pro nástřel. Jezdil jsem už celkem dlouho na setkání s takovou nepěknou nouzovkou, zkusil jsem tímto pokročit. I tak to v této podobě zůstane dýl, nejprve chci dokončit nádraží.
Novou fotogalerii jsem nezakládal, je to ve stejném chlívku, jako nádraží. http://mirektt.rajce.idnes.cz/Pavlovice ... C00072.jpg
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » čtv 31 bře, 2016 3:25 pm

To papírové stavění jde nějak rychle, tak to i víc baví. Ale opět je to na úkor důležitějších nádražních věcí, takže mě kluci na setkání asi zadáví. :lol:
Nicméně je to dobré pro rozplánování dalších technických instalací, jako jsou rozpojovače, lampy a možná i nějaká efektová hyblata.

http://mirektt.rajce.idnes.cz/Pavlovice ... Medium.jpg
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Vladimír_B » pát 01 dub, 2016 5:40 am

Ahoj, moc hezké papírování.
1. to rajče by chtělo dělit na menší složky, dlouho se načítají miniatury (a to nemám vytáčecí modem :D )
2. tu obří balírnu bych tam nechal, že tam není moc místa? No a? Tam nemá co kdo šahat přeci! :D Navíc, když budou i rozpojovače...
3. k té regulačce, u kotelny s "místním" rozvodem můžeš rovnou parou krmit radiátory a sahary, netřeba mít "výměníky" jako na sídlišti, ale objekt si můžeš nechat třeba jako úpravnu vody pro kotelnu, potom by si mohl doplnit menší zásobník na kyselinu...
K té škváře - mě většinou popel padá dolů, tak bych ho do patra zrovna netahal. Nwm, možná si to tak někde viděl. Já bych zkrátil o kousek šturc u komína, položil úzkou a rovnou ze strojovny (z pod kotlů) vyvážel škváru za fabriku do lesa. :D V TTf se dají sehnat leptané kiplóry a tahat je BN15 :D jen jako makety...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » pát 01 dub, 2016 12:01 pm

Ano ano, vůči zrušení balírny se zvedla nezvykle velká vlna odporu, takže asi bude i s mostem :D
Ta úzká je velice chytlavý nápad. Ona ta fabrika ale není zase až tak úplně fantasy. Přeci jen se asi budu držet při zemi a alespoň atmosféricky přenesu ducha předlohy do modelu, respektive se o to pokusím.
S popelem jsem si lámal hlavu dlouho. Samozřejmě bude padat dolů, ale stejně bych ho někde musel zvedat na vagon, Takže se to jakože bude dít v té regulačce a z ní už to vyjede zvednuté po té traverze nad vagon.
Je tam však horší zádrhel. Nedostanu se velkými vraty do kotelny, abych jakože někdy ke kotelně zacouval s hlubiňákem s novým kotlem. Prostě v dispozici půdosrysu, tak jak jej mám namyšlen, na něco takového nezbylo místo a otevíraci střechu jsem zavrhl. Zatím jsem to vyřešil tak, že to nikdo neví, tak si toho třeba nikdo nevšimne :lol:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Vladimír_B » sob 02 dub, 2016 11:28 am

MirekTT píše:Je tam však horší zádrhel. Nedostanu se velkými vraty do kotelny, abych jakože někdy ke kotelně zacouval s hlubiňákem s novým kotlem.

Moment, ty budeš vytápět i sídliště? Na tuhle fabriku ti na topení stačí 354.0. jako káčko :D A škváru z kotelny bych nevagónoval, je jí málo a většinou se sypala rovnou za fabriku.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » ned 03 dub, 2016 7:21 am

Sídliště ne, ale díky chladírně bude mít továrna oproti plánované univerzálnosti přeci jen charakter drůbeže zpracujícího podniku. Tímpádem je tam nutnost dodávek velké spousty tepla, horké vody a páry. Například doprava různých živočišných komponent tam probíhala prostřednictvím HT potrubí, které se v určitých intervalech prohánělo vařící vodou, spařovala se kuřata, probíhaly tepelné úpravy výrobků atd. Pravda, něco šlo lokálně, ale většina z kotelny. Drůbežárna široce po okolí voněla po slepičím vývaru a pára stoupala odevšad, nejen z komína.
Je fakt, že předloha velmi brzy přešla na plyn, protože dva kilometry od ní vede Družba a díky plynofikaci cihelny na opačném konci Pavlovic zde byl plyn zaveden už velice brzy.
Ale tím si přeci nebudu kazit možnost zajíždět na vlečku s uhláky, to bych byl sám proti sobě, ne?
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » pon 18 dub, 2016 3:25 pm

Na první fotce je překlep, mělo tam být "balírny", ale to je fuk. http://mirektt.rajce.idnes.cz/Pavlovice ... C00139.jpg

Jdu bádat nad rozpojovači. Mám dvě varianty. Zvedající se mezikolejový betonový panel, kterými bude část kolejí pokryta, nebo zvedající se do roviny zaštěrkované mezipražcové pole, i s pražci. Pohon uvažuju mechanický, buďto přímopůsobícím táhlem, nebo odpuzením přiblíženého magnetu. Záleží, jestli mi magnet nebude tahat za vagony a spřáhla.

Z toho mi plyne otázka: Jaké panely se dávaly mezi koleje? Zatím mám nástupištní od Model scéne, ty tam padnou nejlíp.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod JanoH0e » pon 18 dub, 2016 3:57 pm

Dám 3 - magnet. Na modulovke sa používajú očkové spriahla a vlečka je slepá, takže sa dá využiť magnet ako rozpojovač. Stačí aj obyčajný, ideálny je špeciálny od Litomyského pre amer. spriahla, kde malým posunom dôjde aj k spriahovaniu na mieru. Pre krátke spriahla z plastu to nejde použiť.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MkTT » pon 18 dub, 2016 4:20 pm

Nebude celý betonový panel příliš velký? Něco podobného řešil Hank61 ve svém vláknu a měl tam i nějaké poznatky z praxe. Momentálně sedím v letadle těsně před vzletem, takže bohužel nemám čas najít to relevantní vlákno....

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » ned 01 kvě, 2016 4:28 pm

Vratový hybler 3.0


A k tomu bych ještě poprosil o radu, jak vložit na rajče ve fotkách zmiňované video. Mám jej ve formátu MP4 a rajče ho nechce.

Edit: tak videa vložena. Musí se to dělat přes průvodce ztaženého z rajčete a nainstalovaného do PC.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » úte 27 zář, 2016 3:55 pm

Pracuju teď po dlouhé době na výpravní budově. Interiery řeším pouze v místech, kde nebudou záclony. Do čekárny asi nechám pootevřené dveře, když už se s tím patlu, ale stejně to bude pod střechou nástupiště. Uvažuju o stolní lampičce na stůl. Ještě jsem to neviděl rozsvícené ve tmě a ta lampička by mohla vypadat zajímavě, ikyž ve finále bude z venku prd vidět.
DSC00767 (Medium).JPG
DSC00768 (Medium).JPG
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků