311.3 H0

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

311.3 H0

Příspěvekod marwin » pát 11 bře, 2016 9:47 am

Ahoj,
pustil jsem se do prestavby lokomotivy SB29 od Liliputu na 311.3 ex KFNB. Do Lokte potrebuji lokomotivu na posun a tato se pro tento ukol skvele hodi.
Konverzni kit se da poridit od p. Murase. Kit obsahuje lept boudy, tabulky, resinove odlitky plniciho hrdla a krytu druheho pojistovaku, mosazne odlitky pojistovaku a komin.
Pro prestavbu jsem pouzil lokomotivu ÖBB 153. Tato verze ma kryt privodnich trubek k parnimu stroji velmi podobny 311.3, nevyhoda je, ze ma uz tlakovou brzdu, tedy kompresor a jimku, musi se z modelu odriznout, protoze 311.3 se brzdy nedockala.
Na kotli je nutne zatmelit osazeni pro puvodni boudu, ktera je cca 2mm vic vepredu. Lokomotiva potrebuje jeste ctyrpatkove narazniky, puvodni masina mela trubkove. Narazniky bohuzel nepujdou udelat odpruzene, protoze za nimi neni dost mista. Taky jeste budu muset vymenit komin, ale ten puvodni nejak nechce ven, tak uvidime.
Jeste jsem premyslel o vymene lamp, ale na to jsem uz asi moc linej:) a necham tam ty puvodni, ktere nejsou uplne nejhezci.

Zde jsou fotky soucasneho stavu:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: 311.3 H0

Příspěvekod IRIS » pát 11 bře, 2016 8:23 pm

Bude to pěkný model až na tu strašnou cenu lokomotivy.
Uživatelský avatar
IRIS
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30 led, 2016 7:32 pm

Re: 311.3 H0

Příspěvekod marwin » pon 14 bře, 2016 8:58 am

IRIS píše:Bude to pěkný model až na tu strašnou cenu lokomotivy.


Lokomotiva se da sehnat za 350€, coz je dost. Pojezd je dobre zkonstuovan, pohon je v masine a tendr se jen veze, bez problemu se do nej vejde dekoder a reproduktor. Vzhledem k cene nektere dily pusobi dost humpolacky: odlitky perovych pojistovaku, lampy, taky rozvody by mohly byt jemnejsi. Ale celkovy dojem je dobry, jen zamrzi, ze si Liliput nevybral nejakou lokomotivu, ktera jezdila u nas, treba priste:).
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: 311.3 H0

Příspěvekod greenery » pon 14 bře, 2016 1:02 pm

no taky jsem na to koukal, ty sroubky ala cepy v rozvodech jsou uzasny. Ta hlava na krizovy sroubovak je jak z nejake start edice - a ono to stoji 11 tis.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: 311.3 H0

Příspěvekod marwin » pát 16 zář, 2016 11:10 am

Pokrocil jsem ve stavbe. Lokomotiva dostala jiny komin, narazniky od Brawy a hak od Weinerta. Kotel s boudou a tendr jsem nejdriv striknul zakladovkou ve spreji a dal jsem pokracoval lesklou cernou od Gunze, dymnici jsem natrel matnou cernou od Valleja, pruziny pojistovaku a napajece jsem natrel barvou mosazi od Vallejo. U tech pruzin si nejsem jisty, zda je nechavali nenatreny, nikde jsem to nedohledal. Tusi to nekdo?
Nanesl jsem popisy a celou masinu jsem striknul matnym lakem od Gunze. Strechu boudy jsem prejel cernym a rezavym pigmenty, na klacky jsem pouzil umbru palenou, aby tak nesvitily. Do tendru jsem nasypal uhli, to puvodni vypadalo strasne. Prilepil firu s topice od Preisera do kuchyne.
Jeste budu muset vyresit lampy. Do sviticich se mi moc nechce, je to strasna piplacka. Naposledy jsem si to uzil, kdyz jsem predelaval rakouskeho bejcka..
Na tendr musim doplnit tabule s oznacenim lokomotivy a depa.
Masina se bude skvele vyjimat na zaloze v Lokti, uz se nemuzu dockat setkani v 2. epose.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: 311.3 H0

Příspěvekod marwin » pát 16 zář, 2016 12:37 pm

Jeste pohled na lokomotivu zepredu
Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: 311.3 H0

Příspěvekod Miško » ned 07 říj, 2018 9:35 pm

Nádhera..
Miško
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned 23 zář, 2018 2:39 pm


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků