Zlínsko

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Zlínsko

Příspěvekod Michal Vaniš » čtv 10 bře, 2016 10:49 pm

Delon píše:...poslední dny procházím net a třídím informace.


V tom případě vítej na DF - zde jsi správně, je zde studna vědomostí a hodně milých a pomocných lidiček... 8)
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Zlínsko

Příspěvekod Delon » pát 11 bře, 2016 6:13 am

No já hledím co se změnilo. Pojedu asi na výstavu a uvidím to na vlastní oči. :shock:
Uživatelský avatar
Delon
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 07 bře, 2016 8:04 am
Bydliště: Zlín 4

Re: Zlínsko

Příspěvekod Martin70 » ned 20 bře, 2016 7:50 pm

Zdravím všechny příznivce modelové železnice ze Zlínska. Včera jsem se rozhodl přihlásit a vstřebávám informace a co se změnilo za léta co jsem se o vláčky nezajímal. Měl jsem v dětství kolejiště H0 a prošel jsem i dva roky kroužkem železničních modelářů v Pionýrském domě, dnes opět Baťova vila. Nevím ani zda mám ještě vagónek co jsem tenkrát vyráběl. Reálné vlaky mě provázely vlastně celý život na cestách za poznáním a prací. Od dvou do čtyř roků jsem bydlel v domečku u trati a mával ještě parním lokomotivám s oválným komínkem(asi "Matěj"?) a pak si pamatuji motorové lokomotivy s kabinou uprostřed, označení nevím. Jezdily modré a vínově rudé, cca od roku 1976 a později. Takže to je tak na úvod. :D
Dost mě mrzí, že jsem v devadesátých letech prodal vše co se vlaků týče a rozebral kolejiště. No bylo to asi z kolejiva Piko (papírové pražce) a kolejnice před rozebráním začaly reznout. U rodičů mám ještě rozebranou parní lokotku na 99% se jedná o BR55 ze setu od Pika. Je tam znehodnocený střední díl který drží běhouny. Jak jsem četl v jiném vlákně tak se popasovat s opravou "páry" není celkem lehké. Musel by to asi opravit zručný železniční modelář.
Tady na fóru hledám informace jak funguje digitál a jaké jsou nyní technologie v této oblasti. Jednotný názor jistě nepanuje, ale mé srdce patří H0 (na menší lokomotivy bych již špatně viděl. Nezavrhuji ani TT, je skladnější a dá se vybudovat více na menším prostoru.
Další věcí je, pokud vím, že není ve Zlíně jakožto krajském městě prodejna s modelářskými potřebami a železničními modely. Kde jsou časy prodejny mladého technika naproti bývalé knihovny a nebo na rohu Kvítkové a Dlouhé ulice kde byl vedoucí pan Dymák (Dimák?). Pamatujete to někdo? Asi se zajedu podívat do prodejny ve Fryštáku a v Uherském Brodě, nic bližšího asi není. Nevím zda je tu i nějaký klub či kroužek modelářů kde je kolejiště? Nevíte? Rád bych se podíval, inspiroval, pokochal. Nevím zda někde třeba existuje možnost si zajezdit s vlastní lokomotivou, nebo jí jen na chvilku půjčit někomu kdo ji prožene po kolejišti za mě. Já bych se vrátil do dětských let a měl radost, že jede můj Brejlovec nebo Bardotka. Trochu se červenám a říkám si zda na to nejsem starý, ale někde jsem četl, že jsou lidé po čtyřicítce co se vracejí k železničnímu modelářství. Takže tak.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zlínsko

Příspěvekod cipisekmp » pon 21 bře, 2016 5:30 pm

Dobry den, i kdyz muzu i tykat bo jsem na to vekove stejne takze ahoj. Ja jen pripominku ke Zlinu. Pokud vim, tak nejaky modelarsky klub stale ve Zline funguje. Tusim ze je to http://www.ddmastra.cz/krouzky/nabidka-pocitac kde jej najdes. Urcite te tam se zajmem uvidi.
S pozdravem Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Zlínsko

Příspěvekod radekkrupka » stř 23 bře, 2016 5:07 pm

Velice dobrá prodejna s modelovou železnicí je ve Fryštáku

www.itvlaky.cz
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zlínsko

Příspěvekod Martin70 » čtv 24 bře, 2016 8:53 pm

radekkrupka píše:Velice dobrá prodejna s modelovou železnicí je ve Fryštáku

http://www.itvlaky.cz
Máš pravdu. :D Taky už jsem tam zavítal a krátce si zavzpomínal na mladá léta. Musím se tam zastavit na delší dobu. Zatím sonduji kde se co v okolí Zlína koupit pro modelářství. Nářadí, materiály a pod. Uvidím zda mě to chytne nanovo. :D
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zlínsko

Příspěvekod Martin70 » sob 28 kvě, 2016 4:30 am

Zdravím, nevíte někdo přesně kdy pojede dnes parní Matěj do Zlína? Myslím neveřejnou jízdu než nabere oficiálně lidi a pojede ze Zlína do Otrokovic. Tipoval bych tak okolo 10hodiny z Otrokovic. Nechtěl bych ho promeškat. Díky za postřehy. :D
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zlínsko

Příspěvekod Martin70 » úte 29 pro, 2020 8:11 pm

Zdravím ještě ve starém roce 2020. 8) Procházím fórum a zjišťuji, že už je to skoro pět od mého posledního příspěvku v tomto vlákně. Jaký je stav na moravských tocích a hlavně v okolí řeky Dřevnice co se týká modelářů a příznivců vlaků. Přibyl někdo, nebo jsem už "poslední Mohykán". :wink: :D
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Předchozí

Zpět na Region Morava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků