Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod VojtikJ » stř 02 bře, 2016 9:28 am

Čepice bude! :D Teda pokud ji nezapomenu u rodičů :lol:
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod Vaclav86cz » stř 02 bře, 2016 1:22 pm

VojtikJ píše:číst to nebudu nemá to cenu...


A pak kdo čte a nečte :-D
Nebo že by to bylo tím, že jsem zase šlápl kam jsem neměl???
Ostatně to že reaguješ na skoro vše co jsem napsal, tak sis to minimálně jednou přečetl že? Tak nekal vodu tou první větou.

Nevěděl jsem, že mít svůj názor na modelovou velikost může někoho urazit... Pokud tě to tedy uráží k nepříčetnosti a k tomu, že ani nejsi ochoten normálně reagovat, tak pak se velice hluboce omlouvám. Někoho urazit osobním názorem jsem rozhodně nechtěl... A bohužel jak jsem viděl, tak i po vysvětlení, proč velikost TT není má oblíbená a nezajímám se o ní někoho může urazit... Kdybych alespoň napsal, že Téčkaři jsou... a modey co dělají stojí za... A vůvec jsou všichni divní, tak to bych pak pochopil, proč jsi nejen ty na moje slova, či písmena uražen. Ale já to nenapsal. Nikde to tam nevidím... A když jsem chtěl vědět, proč si to někdo myslí, tak odkaz text viz výše... hmm... To je přesné určení a děkuji za něj...
Nicméně mě tedy napiš koho jsem zesměšnil, koho kromě tebe jsem urazil a čí práci jsem hanil... Opravdu mě to zajímá... Klidně můžeš soukromou zprávou, nebo na mail pokud se zde stydíš. Já to ventilovat nebudu, neboj...:-)

Rozteč kolejí byl dán pouze jako příklad, myslel jsem že toto dokážeš pochopit. Těch příkladů by se dalo najít více, ale toto mě přišlo jako jednoduché na pochopení (asi nebylo)...

Ad. nohy na magnet. Uvidíte, jestli je to dobré řešení. Já s tímto žádnou zkušenost nemám, pouze jsem napsal kde bych viděl problém. Třeba je tato metoda opravdu dobrá a ujme se lépe než šroubovací, nebo stahovací nohy. Nevím, čas ukáže... Nicméně ve zdejším vlákně jsem nenašel nic co by přímo nasvědčovalo použití této metody ne tvých modulech.

Mlha: Krásně jsi to napsal... Je vidět, že ti ta vysoká prospívá... Taky bych měl jít zkusit něco podobného... Třeba pak nebudu mít blbé rady jak co udělat, ale budu se pouze z dálky smát...

Makate: No ono Vojtíkovy 20 nebude. Vzhledem k tomu, že je to pravděpodobně kolega lokfürher, a tím můžeš být nejdříve v 21, tak bude starší. Ostatně myslel jsem, co tou větou kolegy myslím. Ale myslet znamená hovno vědět...

Franta H0: Na tu tvoji reakci jsem si měl vsadit. Nic nevypovídá a některýma jedincema by to možná bylo bráno jako provokace...
Ale od toho příspěvku co jsem napsal bylo dalších 5 příspěvků k tématu... Tak ti nevím kdo má poslední slovo...
A naschvál kolik jich bude tentokrát?
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod milan ferdián » stř 02 bře, 2016 1:51 pm

Já,a makejte ať máte co v Ostravě ukázat...... :mrgreen: :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod Makate » stř 02 bře, 2016 1:53 pm

Jen pro info.
Vojtu znám z modulového ježdění u nás v Mohelnici,ale na věk jsem se ho neptal jen jsem tipnul kolego(nejsem sice lokfuhrer jak vy dva,ale jen blbej kolotuk)takže logicky vím,že lokfuhrer může být až od 21.věku.
S nohama na magnet zkušenosti máme a zatím v pohodě,takže Vojta to asi okoukal u nás.
Majkl
Makate
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07 zář, 2015 6:51 am

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod mlha » stř 02 bře, 2016 3:12 pm

Makate píše:Jen pro info.
Vojtu znám z modulového ježdění u nás v Mohelnici,ale na věk jsem se ho neptal jen jsem tipnul kolego(nejsem sice lokfuhrer jak vy dva,ale jen blbej kolotuk)takže logicky vím,že lokfuhrer může být až od 21.věku.
S nohama na magnet zkušenosti máme a zatím v pohodě,takže Vojta to asi okoukal u nás.
Majkl

Tak já jenom technolog strojař, mám zkušenosti jenom s nohama přitaženýma do ocelové kapsy v modulu šrouby a můžu říct, že jsem se zatím nesetkal s pevnějším spojením než je toto. Třeba časem přehodnotíte svůj názor na uložení ve dřevěné kapse. Už to praktikuju osm let a bez problému. A to máme za sebou hodně předváděček pro děti, ono dvacet děcek opřených o moduly v délce cca pět metrů už je dobrá zátěž. Ale nic vám nevnucuju, Václav taky ne, jenom píšeme naše zkušenosti. to že Vojtík přehnaně reaguje je jiná věc, zatím od Vaška ani od nikoho jiného nepadlo v příspěvku slovo blb, jenom od Vojtíka. Možná už by ses Vojtíku měl chovat jako dospělý, pokud jezdíš jako strojvedoucí, máš určitě i psychotesty, tak se podle toho i chovej. Tvá soustavná kritika a odmítání názoru jiného účastníka diskuze mě přijde jako nepřiměřená.
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod VojtikJ » stř 02 bře, 2016 3:21 pm

panel1.png

ještě délky kolejí....

No já jsem ňáko ve skluzu :/
Nohy mám doma, zátky jsou větší než by měli bejt... :/ upravovat... díry vyvrtány na magnet. už jen zalepit... Vyvrtány díry v modulech...
už jen doštelovat elektriku.

musím se do toho opřít..


P.S... nebudu reagovat pro mě to nemá žádný přínos.
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod rawen » stř 02 bře, 2016 5:47 pm

Délky kolejí nějak nevidím anebo jsem nepochopil.

Mlha - technicky: Nohy kapsujeme podle brněnského vzoru. Tedy jäckel 25x25x2 obalený těmi dřívky z fotky a zašpuntovaný železným plechem tvoří kapsu; noha 20x20x2 má nahoře zátku s magnetem. Není to ideální, ale funguje spolehlivě u mnoha modulářů. Osobně mám jen 52 nožiček, doba montáže 52 x 10 sekund...
Foto1, foto2
Přemýšlím nad jinými nožkami, ale zatím jen teoreticky, pro nové moduly...

A dál to tu nebudu plevelit.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod VojtikJ » stř 02 bře, 2016 8:24 pm

budou budou ;) jen jak to poskládám dokupy
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod VojtikJ » čtv 03 bře, 2016 10:40 am

12795359_10204228408028737_2109705311609935981_n.jpg

ať si říká kdo co chce... mě se to líbí! :)
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod Dokusan » čtv 03 bře, 2016 11:47 am

VojtikJ píše:ať si říká kdo co chce... mě se to líbí!


Mě se to také líbí...ještě trocha patinace a bude to super.
Chystám se na něco podobného. Mám v Chornicích naplánovaný kamenolom, tak tam zkusím něco vyrobit. (ač jsem původně zamýšlel koupit stavebnici od resinovemodely.cz)
Dokusan
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 15 led, 2013 8:48 am

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod VojtikJ » čtv 03 bře, 2016 11:58 am

díky.
Ono to je teprv stříknuto základovkou. Ještě ňáký barvy na to padnou. Patina.. mám jen vodičky, olejové nemám ještě :/ Ale kdybych se podíval na fotky dřív, tak to mohlo bejt trošku jinak, ale co už :D I tak mě překvapilo že se mi to poměrně povedlo. Poslední verze to určitě není, aspoň mám něco na nádraží do Ovy, nebude tolik prázdné. Je co zlepšovat, ale aspoň to mám připravený že by to mohlo i svítit :D mám protaženej kabel do "věže" :lol:
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod VojtikJ » čtv 03 bře, 2016 5:22 pm

Tak nadrazi uz stoji....
Jelikoz jsem zapomnel na pouzdra na nohy (z jeklu) zil jsem v domneni ze jsem to objednal. Musim to udelat nouzove.... :/
Fotky budou zitra, jedu do prace a z tabletu mi to nejde.

Rawen: jediny co si pamatuju je ze 2b ma cca 135cm. Delky budou zitra.
Nemas asi kupicku(54) zeleznych desticek navic?

Uz aby to bylo technicky hotovy a mohl jsem se pustit do "jemne" prace
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod rawen » čtv 03 bře, 2016 5:48 pm

Destiček mám dost, počet nevím. Ale jak je k tobě dostat???

Radek

Edit: Počet cca 60ks v různých tloušťkách a kvalitě.
Ale jednodušší by bylo, kdybys někde koupil 2mm pásovinu šířky cca 20mm. Pak z ní na pákovkách nakrájet 4cm kusy a do každého vrtnout dvě dírky d4 ....

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod VojtikJ » čtv 03 bře, 2016 6:19 pm

Tedto udelam provizorne aby to drzelo, a vzal bych je klidne v Ove.
Vyroba je lehka kdyz je na cem... mam maximalne vrtacku a nuzky ne... :(
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod rawen » čtv 03 bře, 2016 6:38 pm

VojtikJ píše:Tedto udelam provizorne aby to drzelo, a vzal bych je klidne v Ove.
Vyroba je lehka kdyz je na cem... mam maximalne vrtacku a nuzky ne... :(

Tak nevím, přijde mi to jako spousta zbytečné práce na tvé straně. Chápu, že bez noh se přijet nedá, ale obecně je lepší raději něco odložit, než to vědomě odfláknout.
Pokud bys chtěl plechy poštou, napiš soukromě.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků