Drobné doplňky kolejiště

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod vvitty » stř 25 lis, 2015 5:18 pm

Je to low cost vhodny tak jako zaklad pro modelarinu. Jednu z novinek jsem mel ted v ruce... ale zase za tu cenu je to asi prijatelny zaklad.
Dily na kterych je videt vazba režného zdiva jsou (bohuzel stale) na vyhozeni rovnou, i kdyz uz jsem na to nejen ja napriklad na kreportu upozornoval - ale bohuzel jedinou reakci byl dalsi odkaz na novinky s opakovanymi chybami.
Jak to sedi rozmerove oproti vykresum nedokazu posoudit - me odradilo uz vyse zminene.
Naposledy upravil vvitty dne stř 25 lis, 2015 5:51 pm, celkově upraveno 1
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod hank » stř 25 lis, 2015 5:33 pm

milan ferdián píše:[
Tak tady bych rád slyšel názor od Hanka na ty stavby.Zatím jsem je v ruce neměl,ale když koukám na tu nabídku v N-ku,hmm.. :P


:D Hádej, co tak ode mě uslyšíš, když jsem jim podklady pro traťmistrovský sklad, pro rotundu a pro remízu Mikulášovice dodal já... Traťmistrovský sklad v TT už mám doma, zatím není čas převést ho do 3D, ale ještě do vánoc se k tomu snad dostanu.

Na tu motorovou remízu nemám zatím názor, docela by mě zajímalo, kde stojí/stála její předloha. Ta remíza není zase až tak malá (v přepočtu 18.7 m), pod pojmem "malá remíza" si představuju něco, kde stojednatřicítka nárazníky bourá štítovou stěnu, když chceš na druhé straně zavřít vrata... :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Střelec » čtv 26 lis, 2015 5:25 am

hank píše:
Střelec píše:Zjistil jsem, že budu potřebovat malou výtopnu, ale nikdo nic tak malého nedělá.


Nedělá, ale mohl by... podklady mám.

Akorát je otázka, co se do takové remízy vejde. 310.0 byly dlouhé necelých 9 m, takže do různých pidiremíz na dvě okna se vešly, o všelijakých prastarých dvouspřežkách ÖLEGu nebo komerciálek nemluvě, ale když přišel čas motorových vozů, tak se od 30. let přistavovalo nebo bouralo a stavělo nově.
M 131.1 = 12.1 m. Jak dlouhé vozidlo se tam vejde tobě?


Bez problémů mi tam zaplula Br89 od PMT a malej bejček na upraveným podvozku BTTB, přeznačená T3 od Jatt zhruba odpovídá na dýlku tý 422.0. Ještě předpokládám případné "nocování" Br81/92 BTTB.

S ohledem na reorganizaci v práci po novým roce asi na nic novýho (natož věžák) nebudou peníze. Budu si muset nechat zajít chuť i na 422.0 v H0 od Brawy, co jsem si plánoval pod stromeček.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 03 pro, 2015 8:24 am

Zdravím, na http://www.trainmania.info/zapisky2015.html#kaplicka je článek o stavebnici kapličky Model Scene.

kaplicka-15.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Střelec » čtv 03 pro, 2015 11:54 am

Taky jsem jí stavěl. Ale ve fofru a je to na ní znát.
Přílohy
DSCN9868.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 03 pro, 2015 12:00 pm

A kam jsi spěchal? Je to hobby, ne povinnost. Chceme přeci, aby to bylo hezlký, ne rychlý. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Střelec » pát 04 pro, 2015 11:37 am

Zbouchal jsem to po večírách jako výplň mezi zajímavějšíma stavbama. Bohužel přes tejden a po práci už jsem nebyl nejčerstvější. Co se týká vrat, tam jsem problém kupodivu neměl - visely mi v luftě a pod jejich spodek se vlepuje práh, takže nakonec vyšly akorát. Problém mi nastal u vyzdívky pod střechou a u jejího lemu na stěnách. Po zkušenostech si myslím, že jet podle návodu může být v některých pasážích problém - boční dekorace je zapotřebí lepit až po sestavení "kostry" stavby a nalepení podstřešních vyzdívek, jinak se to nemusí trefit. Jde o tenké linky v horní části stěn a obloukové dekorace kolem oken. Pak olepit rohy a nakonec teprv dolepit podezdívku. Některé barvy dokážou poupravit rozměry dílů. Taky mi neseděly potahové díly věžičky - byly poněkud úzké a rohy bylo třeba retušovat. Navíc mi ta zvonice ke zbytku stavby nepasuje stavebním stylem.

S novýma kůlnama téhož výrobce nebyl žádný problém. Poněkud letitější kadibudka šla taky dobře, ač je hůř zpracovaná a téměř dvakrát tak drahá.
Přílohy
DSCN9622.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Tomáš10 » pát 04 pro, 2015 2:05 pm

Krásné,
natíráte to temperami ?
Tomáš10
 
Příspěvky: 196
Registrován: stř 06 úno, 2013 1:28 pm

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Střelec » pon 07 pro, 2015 6:23 am

Já natírám barvami na kity - na poslední kousky šly akrylátové Agamy, ale často používám i syntetiku různých výrobců, naředěnou podle potřeby.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod fulda » pon 22 úno, 2016 5:40 pm

Kdo ovládáte technologii fotoleptu??
Nedalo by se trochu zmenšit TYHLE ryby a osadit je do našich (chápej do vláčkových) rybníků??

Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod BohousP » pon 22 úno, 2016 6:56 pm

fulda píše:Kdo ovládáte technologii fotoleptu??
Nedalo by se trochu zmenšit TYHLE ryby a osadit je do našich (chápej do vláčkových) rybníků??

No, ve tvém N-ku tak nanejvýš Moby Dicka nebo sumce :mrgreen: .
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod vvitty » pon 22 úno, 2016 6:59 pm

Nejmensi objekt ktery mi (mozna) zustane na plechu ma 0.15mm... takze v Nku jedine stoleteho sumce ;-)
Kdyz budes mit ty rybky vektorove (nebo cernobile v JPG) tak Ti to hodim na nejaky testovaci plech...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » pon 22 úno, 2016 8:35 pm

Užovku nebo úhoře může imitovat černá niť.Že ty jsi neviděl Jindřichu od Radyme Žleby a jeho přilehlou říčku.Tam se to rybami jen hemží. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Radek Strnad » pon 22 úno, 2016 9:08 pm

Kapři, líni, plotice, cejnci - všem chybí nějaké ploutve(kapr prsní a řitní , lín prsní a břišní....atd.). Ryba bez ploutví, jak velbloud bez hrbu jest. Tohle kdybys nalepil na/do vody, tak je to jak voda po otravě DDT - ryby na boku a ve stádiu rozkladu. :lol: Při pohledu do vody takto rybka nevypadá. Jedině, že by někdo modeloval rybí tržnici s rybkami na pultech vystavenými a částečně již odploutvenými. :lol: :lol: :lol:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod fulda » úte 23 úno, 2016 2:32 pm

Radku - myslím, že jsi se na to podíval trochu špatně. Každá ryba je tvořená ze 4 dílů, aby nebyla moc placatá. Třeba kapr je z přeloženého dílu 1 a pak po stranách nalepit díly 5 a 6, takže potom dostaneš správnej počet ploutví a přitom máš ocas placatej a prsní ploutve dál od sebe.
Konec konců podívej se do NÁVODU.

Milane, ale zase krab a žába, to z nitě nepřeložíš :mrgreen:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků