Pojezdy

Fórum pro stavitele z mosazi (i dalších kovů) a leptů. Technologie obrábění kovů v modelářství, CNC apod....

Moderátoři: Michal Dalecký, Hekttor

Re: Pojezdy

Příspěvekod A2C » pon 18 led, 2016 9:18 pm

Veľmi pekný stroj z toho bude :)
Ešte tak keby sa spravila Viedenská / Bratislavská električka bol by to zaujímavý loko park :)
Přílohy
A2C_2284.jpg
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Pojezdy

Příspěvekod Rtep » úte 19 led, 2016 11:04 am

Spíše bych se přimlouval za následující provedení z Muzea v Mariazell, model není problém lept na skříň EG 5 a rám skříně existuje nejsou pouze podvozky.
Ostatní bižuterie je dostupná u Weinerta .
Obrázek
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Re: Pojezdy

Příspěvekod Popopo » úte 19 led, 2016 5:09 pm

Opravdu sympatická mašinka, ale nezláká mě.
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

Re: Pojezdy

Příspěvekod Popopo » stř 27 led, 2016 10:13 am

Pro kamaráda jsem vytvořil rámy oken pro odlitek M240.0 - v H0. Pokud by se někomu hodily, dejte mi prosím vědět. Podle zájmu bych je nechal vyrobit a nabídl.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

Re: Pojezdy

Příspěvekod Popopo » pát 19 úno, 2016 9:09 am

Zatímco Igor Zahrádka je v projektu 475.1 zde:

Obrázek

já se plácám tady:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

Re: Pojezdy

Příspěvekod mlha » pát 19 úno, 2016 7:01 pm

jste šikovní kluci
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Pojezdy

Příspěvekod A2C » sob 20 úno, 2016 8:37 am

Som fanúšik pojazdov PG, avšak trošku ma desí to riešenie prepojenia hnacích podvozkov, je to dosť na krátko, bude sa to robiť bužírkou alebou psou kosťou?
Pri bužírke sa obávam že nebude na tak krátku vzdialenosť dosť pružná a pri psej kosti že bude vypadávať nakoľko tie podvozky podľa všetkého majú dosť veľkú vôlu výkyvu.
Mám z toho trochu divný pocit, možno preto, že nie som fanúšikom pohonu iba v tendri...
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Pojezdy

Příspěvekod hummus » sob 20 úno, 2016 10:21 am

Dnes jsem viděl lept 475.1 u Pavla Gülicha na burze a musím říct, že je to opravdu nádhera. Lept se Igoru Zahrádkovi náramně povedl a máme se opravdu na co těšit.
S pojezdem bych si starosti nedělal. Pavlovi pojezdy jsou na velmi vysoké úrovni a pokud se objeví nějaké problémy při zkušebních jízdách, tak je jistě odstraní.
Stejně tak nemám problém s pohonem v tendru. Mají to takto všechny parní lokomotivy od Fleischmanna a já jsem s nimi zatím neměl vůbec žádné problémy.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Pojezdy

Příspěvekod greenery » sob 20 úno, 2016 2:20 pm

hummus píše:Dnes jsem viděl lept 475.1 u Pavla Gülicha na burze a musím říct, že je to opravdu nádhera. Lept se Igoru Zahrádkovi náramně povedl a máme se opravdu na co těšit.
S pojezdem bych si starosti nedělal. Pavlovi pojezdy jsou na velmi vysoké úrovni a pokud se objeví nějaké problémy při zkušebních jízdách, tak je jistě odstraní.
Stejně tak nemám problém s pohonem v tendru. Mají to takto všechny parní lokomotivy od Fleischmanna a já jsem s nimi zatím neměl vůbec žádné problémy.


Taky jsem ji viděl.
Pohon v tendru - myslím, že ani tak nejde o technické problémy, jestliže běží pojezd lokomotivy zlehka. Problém asi bude v synchronizaci zvuku s pohybem rozvodu.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Pojezdy

Příspěvekod Popopo » pon 22 úno, 2016 8:29 am

Ohledně tendru - čerpám ze zkušeností Igora Zahrádky. U lokomotiv s tendrem používá pohon v tendru - https://youtu.be/zi4wjLGn8_o Zkušenosti má dobré a mé obavy rozptýlil. Docela se těším, že si u toho oddechnu. Ladit vše dohromady - pohon, spojnice a rozvody - je docela výzva. Takhle je to o moc jednodušší. Se synchronizací zvuku zkušenosti nemám, ale hádám, že pokud se nepoužívá snímač otáček spřažených náprav, bude to vždy kompromis. U pětasedmy bude v kotli "spousta" místa, tak bude reproduktor blízko parního stroje.

Spojení podvozků je kardanem, tedy kostí... nejprve jsem se mu chtěl vyhnout, ale pak bych nemohl použít velký motor M18/30 a hlavně bych neměl dostatek místa na KKK s lokomotivou. U E467.0 jsem si vyzkoušel kardany ALS, které mají relativně hluboký unášeč a tedy jsou odolnější proti vypadávání. Výkyv podvozků jsem omezil zarážkami. Zatím se mi kardan nepodařilo vyklepat. Jediné co zbývá je, zda nebude kardan příliš vidět při pohledu z boku. Uvidím, až bude vše komplet, vzdušník a válec brzd by měl kardan maskovat.

Zarážky u příčníku čepu:
Obrázek

Maximální otočení podvozků:
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

Re: Pojezdy

Příspěvekod radeksindy » pon 22 úno, 2016 8:32 am

Dobře se na to kouká, už se těším. Na první fotce na webu Igora Zahrádky jsou ukázky odlitků pro 475.1. Úplně vlevo na obrázku jsou odlitky hvězdic pro 310.0. Bude mít i 475.1 vlastní kola nebo budou použita kola anglické provenience jako v případech 2'D2' lokomotiv? A jak se daří 310.0 ? :-)
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Pojezdy

Příspěvekod Popopo » pon 22 úno, 2016 10:57 am

475.1 bude na anglických kolech Alan Gibson.

310.0 čeká na ta kola. Odlitky vypadají bezvadně, tak snad dopadnou dobře i jako kompletní. 310.0 měla mít původně také anglická kola, ta ale byla o větším průměru a s jiným počtem paprsků. Takže jsme se rozhodli vyvinout vlastní. Nabrali jsme tím ale roční zpoždění. Teď už se to ale snad dá do pohybu.
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

Re: Pojezdy

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 22 úno, 2016 2:37 pm

Šlechtična vypadá parádně, vzhledem k tomu, že Pavlovi věřím, že si dá práci se skutečným vyřešením rozvodů, začínám se na ni těšit.
Opravdu bych ocenil, kdyby byla možná montáž dvojkolí bez stahování resp. nasazování kol z/na osy, případně možnost objednání si sestavených dvojkolí vč. ložiskových domků. Správn a hlavně přesné sestavení a vystředění kol je záležitost obtížná a v běžných domácích podmínkách (bez soustruhu či nástrojů) téměř nemožná. Mě sestavená dvojkolí (u T211.0) výrazně usnadnila práci a myslím, že byla jedním z důvodů proč se sestava pojezdu pro "Prasátko" byla pro mě opravdovou radostí.
Líbil by se mi pohon i v lokomotivě, ale chápu, že sladění chodu kol různých průměrů (loko/tendr) znamená značnou komplikaci. Též mám zkušenost (pojezd Ušaté)), že když se dvojkolí odvalují "vlastní vahou" (při tlačení) mají monohem menší snahu se různě příčit, zatímco při pohonu dvojkolí spojnicemi je zapotřebí hodně jemného ladění, než se povede docílit klidného chodu. Navíc toto odladění je záležitost, která se mění kus od kusu díky drobným odchylkám při stavbě, takže docílit vhodného "sériového" řešení není snadné.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Pojezdy

Příspěvekod mlha » pon 22 úno, 2016 5:51 pm

Tak doufám, že Pavel už u předního podvozku zavedl vkládání zespodu bez rozlisování, u dvoukolí v převodovce to o moc líp nepůjde....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Pojezdy

Příspěvekod A2C » pon 22 úno, 2016 7:59 pm

Vidím že ste myslel na všetko a kardan bude spoľahlivý :)
Ešte sa skúsim, nepremýšlali ste nad motorom v tendri a kardanom priamo do lokomotívy bez poháňania dvojkolí v tendri? :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

PředchozíDalší

Zpět na Železniční modely vytvářené přesnými technologiemi (hekttor.biz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků