Plan kolajiska X

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » ned 07 úno, 2016 6:22 pm

Tady vidím zkušenost při tvorbě plánku kolejiště.Velmi dobré :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » pon 08 úno, 2016 8:20 am

Podotknu na adresu všech stavebně chuťových modelářů.Pro vaše budoucí kolejiště se pomalu a jistě stává prokletím osobní vozy "Y".Tyto vozy potřebují prostor ve stanici,vhodné poloměry a né každý z vás splňuje tyto dvě základní podmínky. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » pon 08 úno, 2016 8:32 am

Přesně.....
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Tomáš » pon 08 úno, 2016 2:43 pm

No jo pánové,jenže ono to celkem složitý. Když chci v TT provozovat epochu IV a ještě ČSD tak bych ani nemohl používat osobní vlak ? Teda pokud nejsem natolik zručný,že si něco postavím. Já jsem za tu soupravu 4-5 ypsilonů moc rád,i když by někdo ohrnoval nos. Teď jsem dosochal dva balmy 050 udělal k nim pojezdy a zjistil,že v oblouku to je ještě horší. Takže co mám se toho vzdát a vozit za brejlovcem 010 ? Jo ještě mám patráky,ale ty nejsou taky ideální.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod _pavel_ » pon 08 úno, 2016 3:29 pm

Složité to není, jen je třeba mít dostatečné místo na ten Os s Y. A nejenom délkově, ale i šířkou, aby to v oblouku nebylo jak skládací metr. Pokud na to tyto parametry nemám, tak smůla. Při dostatečné délce je možné ostré oblouky schovat do tunelu, jak bylo psáno výše. A co za brejlovce ? Jedině náklad, nějaká ucelenka, např.
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Tomáš » pon 08 úno, 2016 4:00 pm

No nevím! Moc se mi tento názor nezdá. To,že nemám na železnici tělocvičnu ještě přeci neznamená,že doma nemůžu provozovat to co se mi líbí.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Rocky_MK » pon 08 úno, 2016 5:05 pm

Náhodou taková Baruna s třemi čtyřmi Balmy je taky hezká souprava, před pár měsíci jsem ji viděl u nás v Hodoníně. Na své kolejiště TT, kde mám největší poloměr 342mm na jedné ze staničních kolejí, jsem si ze srandy zkusil postavit Hektora s dvěma Y a vychází mi z toho, že tak okolo těch 350 mm bude pro Ypsilonky minimum, pokud budu větší kolejiště někdy stavět. Samozřejmě, že i kdybych se chtě nechtě musel spokojit s R310, tak je budu provozovat, ale to už je fakt naprosté minimum, přes které bych nešel.
A když jsem si zkusil kolejišťko se zmíněným Hektorem + 2xY projet (na trati mám min. R290), tak jsem pomalu ani neprojel skrz můstek.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod _pavel_ » pon 08 úno, 2016 5:11 pm

Ale ano, doma si může postavit každý co chce. Jen pokud by chtěl člověk dodržet určité podmínky, např pro Os s pěti Y, tak potřebuje větší prostor. Na menším prostoru, to prostě není ono. Takž můžeš si doma udělat jakoukoliv soupravu v jakékoliv epoše,(Když chci v TT provozovat epochu IV a ještě ČSD tak bych ani nemohl používat osobní vlak ? )jen u některých to bude na ostrých obloucích vypadat divně.
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod czhunter » pon 08 úno, 2016 7:27 pm

mikinko píše:Lebo predsa len rýchlik s troma vozňami je ... tak trochu čudný

Tady u nás jezdí rychlíky se dvěma vozy a to ještě jedním motorovým a druhým řídícím :-)
Ale epocha IV už tu není, to je fakt.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod fulda » pon 08 úno, 2016 7:42 pm

czhunter píše:
mikinko píše:Lebo predsa len rýchlik s troma vozňami je ... tak trochu čudný
Tady u nás jezdí rychlíky se dvěma vozy a to ještě jedním motorovým a druhým řídícím :-)
Ale epocha IV už tu není, to je fakt.
Kdo jste byl někdy na dni otevřených dveří v depu v Chomutově, tam mají nejmenší parní rychlíkovou lokomotivu, která tahala právě jeden vagón. Ale moc si toho z výkladu nepamatuji, jen to, že jezdila někam do lázní.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod hank » pon 08 úno, 2016 7:49 pm

fulda: Nemohly to být Luhačovice? Pozůstatky jedné z luhačovických dvojspřežek v depozitáři ještě nedávno byly, i když už se to lokomotivě moc nepodobalo... Ale klidně mohla na lokálce vozit nějaký přímý vůz, který se v Újezdci připojil k nějakému/odpojil od nějakého rychlíku nebo osobáku.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pon 08 úno, 2016 7:53 pm

_pavel_ píše:Ale ano, doma si může postavit každý co chce. Jen pokud by chtěl člověk dodržet určité podmínky, např pro Os s pěti Y, tak potřebuje větší prostor. Na menším prostoru, to prostě není ono. Takž můžeš si doma udělat jakoukoliv soupravu v jakékoliv epoše,(Když chci v TT provozovat epochu IV a ještě ČSD tak bych ani nemohl používat osobní vlak ? )jen u některých to bude na ostrých obloucích vypadat divně.


Jde to i na mensim prostoru, viz treba Milanuv navrh pro mne, nebo dalsi Menhartice, Dolni Rybnik apod. Prostor cca 240x120 cm. Jen je potreba se smirit s tim, ze proste na hlavni trati nebude nadrazi a pak muze mit clovek i rychlik o 8xY :lol: :mrgreen: Ja bych chtel treba 10xY, ale nevim, jestli by mi to vyjelo spiralu :mrgreen: :lol:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod fulda » pon 08 úno, 2016 8:29 pm

hank píše:fulda: Nemohly to být Luhačovice? Pozůstatky jedné z luhačovických dvojspřežek v depozitáři ještě nedávno byly, i když už se to lokomotivě moc nepodobalo... Ale klidně mohla na lokálce vozit nějaký přímý vůz, který se v Újezdci připojil k nějakému/odpojil od nějakého rychlíku nebo osobáku.

Ano, myslím že to co říkáš je hodně podobné tomu co jsem slyšel při výkladu.
A souhlasí i to, že se "lokomotiva" nacházela v několika částech depa - podvozek tu, kotel tam...
TADY a TADY o ní píšou, že se jmenovala 210.0(2)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod workous » pon 08 úno, 2016 8:53 pm

Podobnou potvůrku má nějaký sběratel na zahradě když se přijede od Lovosic do Ústí....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » pon 08 úno, 2016 8:59 pm

Studie II žst.Rolská a jejího okolí.

Dole napravo je připraveno napojení (výhledově) na další část kolejiště.
Přílohy
Rolská studie II DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků