Brejlovec od Roca

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod mizl » pon 25 led, 2016 7:48 pm

V tom případě se omlouvám. Evidentně již asi stárnu Začínají se u mne projevovat neblahé příznaky nepochopení některých příspěvků zde na fóru. Pravděpodobně neumím číst mezi řádky. Ačkoli tento příspěvek zní tak říkajíc ironicky tak omyl je pravdou.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod petr.klems » sob 30 dub, 2016 11:10 am

Zdravím pány modeláře a hlavně majitele Brejlovců.
Měl bych dotaz ohledně ( divného ) zvuku motorku. Chtěl jsem si koupit model zeleno - bílého ČD Brejlovce 750 236 - 2 od firmy Roco.
Mašina je to hezká, jízda i osvětlení v naprostém pořádku, ale....................
Při jízdě vydával motorek prapodivně pískavo - hvízdavý zvuk. A to docela hlasitý, který mně odradil od koupě.
Chci se optat, jestli je to normální a běžný jev u těchto lokomotiv.
Máte někdo podobné zkušenosti? Zlepší se snad zvuk po zajetí? Dá se s tím něco dělat, či udělat?
Poradí někdo co a jak?
Předem díky za Vaše odpovědi
petr.klems
 
Příspěvky: 67
Registrován: ned 08 led, 2012 8:42 pm

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod trainzjohny » sob 30 dub, 2016 11:19 am

Měl jsem stejný problém s mým 3. brejlovcem (shodou okolností i stejná barva) a vrátil jsem ho, žádný jiný můj brejlovec to nedělal, respektive dělá, ale až skoro při plném výkonu a tak ne tak hlasitý.
Zajetí nepomohlo.
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod jirkah » sob 30 dub, 2016 11:23 am

Ahoj,myslím , že je to asi normální .Když jsem to řešil u mého prodejce tak mě řekl , že je to normální dokonce posláno výrobci jako reklamace výsledek vše v normě.Je ovšem pravda , že je to kus od kusu a záleží tedy pouze jen a jen na štěstí.Mám tři dva se zvukem a jeden ze setu a každý je jinak hlučný a dokonce mají i rozdílné rychlosti .
Jirka
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod George V. » sob 30 dub, 2016 11:55 am

Mám dva kousky a oba jsou hlučnější než modely od jiných firem. Ten hluk je samozřejmě až při vyšším výkonu a trochu připomíná i zvuk skutečného brejlovce ve výkonu (zvuk trakčních motorů).... Já to neřeším. U tohoto modelu mne trápí jiné problémy... :(
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod jirkah » sob 30 dub, 2016 12:37 pm

A jaké to jso problémy co tě trápí ?
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod RSC » sob 30 dub, 2016 7:37 pm

Já jich mám alespoň 8 od roco...
Rozebrat namazat vazelinou. Zkoušet po kouskách skládat a zjistit, přidáním čeho (jakého dílu) začne pískat. Myslím, že to lze odhalit a vyřešit. Tyto věci řeším bez emocí. Ano, mělo by to hned být OK. Není to případ jen roco. Věčně dávám dohromady tillig lokomotivy. Stejně tak mazivo MTB stojí za prd a hvízdá to brzy a vtipné na tom je, že tam mazivo je a zvuky jako kdyby to dřelo.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod Davca » sob 30 dub, 2016 8:02 pm

Zdravím,
i u výrobků Roco platí, že je před koupí přes web zapotřebí zajít do kostela, požádat tam o slitování a doufat že dorazí solidní kousek. Já to štěstí nedávno neměl ... https://www.youtube.com/watch?v=bklIWGsIYMU .
Přístup prodejce poté ovšem velmi dobrý a problém ke spokojenosti zákazníka rychle vyřešen.

David
Davca
 
Příspěvky: 265
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod RSC » ned 01 kvě, 2016 8:29 am

Očekával bych, že prodejce jej vyzkouší než pošle... nedělají to všichni. Já standardně dávám poznámku, vyzkoušet.
Podobný problém jak na videu jsem měl s jinou lokomotivou a nakonec jsem přišel na to, že bylo třeba přeusadit motor a bylo po problému. Pravda, proč se hrabat určitě hodinu v lokomotivě a hledat chybu, když má být v supr stavu při prodeji. :oops:
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod George V. » ned 01 kvě, 2016 10:09 am

jirkah píše:A jaké to jso problémy co tě trápí ?



...zasekává se kinematika.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod Davca » pon 09 říj, 2017 3:51 pm

Tak tu zase máme zhruba jeden měsíc starou novinku od Roca - stroj ČD 754 015 bez a se zvukem (kat. č. 36400 a 36401).
A opět bude třeba víceméně citovat ... "Stejná firma, stejný typ stroje a stejné chyby" - podvozek s náhonem rychloměru na opačné straně, v sáčku s doplňky jsou brzdové kohouty a hadice jen pro jedno čelo a jako bonus u mě chybí i dvě houkačky. A šance na nápravu ? Zřejmě nulová - na webu výrobce je sada uvedených dílů "ve výstraze". :D

David
Davca
 
Příspěvky: 265
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Brejlovec od Roca - výměna karoserie Najbrt I za Najbrt II

Příspěvekod 752.001-8 » stř 05 zář, 2018 11:31 pm

Vážení kolegové,
sháním karoserii na Brejlovce Roco v Najbrt II (36400). Nevyměnil by ji optimálně někdo za karoserii z Najbrt I (36256), která mi přebývá?
Díky.
752.001-8
 
Příspěvky: 60
Registrován: pon 12 zář, 2016 12:53 pm

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod Ferys » pon 08 dub, 2019 2:09 pm

Zdravím, kolegové,
objevil jsem v zahraničí u prodejce modelů brejlovce T 478.4 se zvukem (kat. č. 36269) a bez zvuku (kat. č. 36268). Čekám na potvrzení stavu na skladu. Cena je 233,-Euro, cca 6.000,- Kč (zvuková verze). Měl by někdo zájem o společnou objednávku a podělení se o náklady za poštovné a bankovní převod? Je to asi poslední příležitost nákupu, v Čechách je vyprodáno a další se již nevyrobí. Ještě jsem objevil levnější přes kamaráda v USA, ale se clem a DPH to nemá ve finále význam.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 291
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pon 08 dub, 2019 4:16 pm

Maji tam i Brejlovce CDC? :-)
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod bambulak » pon 08 dub, 2019 4:25 pm

Vím že mimo mísu, ale když jsi objevil brejlovce, není tam taky BR80 od Roca? Jsem si ji nestihl pořídit :(
patláma TT paprťála
bambulak
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 25 bře, 2017 8:40 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků