Stavebnice firmy Hekttor

Fórum pro stavitele z mosazi (i dalších kovů) a leptů. Technologie obrábění kovů v modelářství, CNC apod....

Moderátoři: Michal Dalecký, Hekttor

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod vvitty » pát 23 led, 2015 3:14 pm

S dovolenim bych pripsal par radek, nejake zkusenosti s Hekttorem mam.

Pokud si nekdo pamatujete pad jedne mostni konstrukce na mezinarodni rychlik, tak zhruba od te doby se komunikace s majitelem a vyrobcem z duvodu zdravotnich nasledku po nehode vyrazne zhorsila. Obcas reaguje promptne, obcas reaguje az po dlouhe prodleve. Spis me prekvapilo ze vubec jeste eshop nejak udrzuje, cekal jsem ze jej zavre a distribuci necha komplet obchodnikum.
Od zmineneho okamziku taky necekejte na zadne jeho novinky krome toho co nakresli TTJenik.
Jestli chcete jeho lepty koupit tak se stavte u nas na burze nebo eshopu, u spousty veci toho mame mozna skladem vic nez vyrobce. Minimalne se Vam dostane informace o tom jestli zasilku posleme nebo musime cekat az od vyrobce prijdou nove lepty. Dodavky celkem chodi, i kdyz nektere polozky chodi hned a nektere maji dodaci lhutu i rok, dva...

PS: To co sviti na webu se mnohdy s tim co lezi ve skladu muze rozchazet. Zejmena pokud neni pokladna propojena s eshopem a tak to co se proda na miste nebo fakturuje obchodnikum muze stale svitit jako skladem v eshopu, a naopak to co prislo na objednavku nekoho kdo si zbozi nevyzvednul se v eshopu vubec nemusi objevit.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod rawen » pát 23 led, 2015 6:40 pm

vvitty píše:S dovolenim bych pripsal par radek, nejake zkusenosti s Hekttorem mam.

...
PS: To co sviti na webu se mnohdy s tim co lezi ve skladu muze rozchazet. Zejmena pokud neni pokladna propojena s eshopem a tak to co se proda na miste nebo fakturuje obchodnikum muze stale svitit jako skladem v eshopu, a naopak to co prislo na objednavku nekoho kdo si zbozi nevyzvednul se v eshopu vubec nemusi objevit.


Nazdar, u Hekttora jsem objednával tabulky a obtisky na T435.
Na tvém webu čtu, že by šly na zakázku. Takže se rovnou zeptám: V jakém časovém horizontu a za kolik peněz by šlo vyrobit 4 tabulky T435.0089?
Anebo jsou skladem Hektorovy tabulky T435.0123 (které jsem objednával)?

Děkuji za pomoc, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod vvitty » pát 23 led, 2015 6:54 pm

Casovy horizont tabulek na zakazku, no... od tri tydnu do tri mesicu.
Zalezi to na nekolika faktorech :
Faktor 1. - jak se trefis do vyrobniho cyklu. Pokud mi prijdou tabulky den predtim nez hazim na plech co je hotovo, tak tri tydny. Pokud den pote co jsem odeslal data tak dva az tri mesice.
Faktor 2. - jak moc velky je zajem o tabulky v danem meritku (TT/N se dela na jiny plech nez H0). S ohledem na udrzeni nejake efektivity nemuzu pustit do vyroby A4 kde bude pet tabulek. Resp. muzu, ale uz to nebude za 30.- co si uctuju za nastrikanou sadu tabulek :lol:
V tomto fakturu obvykle jeste pomaha to jak se mi dari kreslit nove veci, obvykle s tim poustim nejake jednorazove testy.
Faktor 3. - jak moc jsem zrovna zaneprazdnen. Preci jen je tohle vec kterou delam tak nejak ve volnem case, nezivim se tim.

Aktualne se to ma asi tak ze vcera prisel balik plechu z vyroby a ve fronte moc veci nemam. Ale nekdy v unoru mam v planu zadavat sablony na osazovani DPS a k tomu se neco v TT da prihodit. Takze by to mohlo byt tak v breznu...

Na delsi dodaci lhuty radeji upozornuji predem, ono zas tolik alternative neni - tabulky delaji jeste Bankovi, ale jak rychle ted pan Banko lepta netusim. On taky musi naplnit nejakou velikost plechu aby se mu to vyplatilo...
Pochopitelne kdyz nekdo potrebuje 50 sad tabulek tak se da bavit o terminu typu 1 mesic od zadani, u kusovek je nutne cekat az se toho sejde dostatek.

Tabulky od Hektora tam mam asi dve nebo tri, ale vubec netusim jaka cisla. Ja je normalne vubec neobjednaval, to jsou nejake co byly pro zakaznika a zustaly nevyzvednute...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod rawen » úte 03 úno, 2015 7:50 am

Nazdar,
včera přišla má výše zmíněná objednávka od Hekttora. Vypadá dobře a bylo to v rámci uvedených obchodních podmínek - takže se omlouvám za netrpělivost.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod milostt » úte 03 úno, 2015 7:53 am

rawen píše:Nazdar,
včera přišla má výše zmíněná objednávka od Hekttora. Vypadá dobře a bylo to v rámci uvedených obchodních podmínek - takže se omlouvám za netrpělivost.

Radek

má objednávka s 19.12. stále není vyřízená , takže v rámci uvedených obchodních podmínek už hekttor ltůhu prošvihnul
Miloš
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod Charlie » úte 01 pro, 2015 12:11 am

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví je-li nějaký rozdíl mezi stavebnicemi T211 od Hekttora a od pana Cekula? Je u pana Cekula nějaká přidaná hodnota, že jeho lept je o 30% dražší? Nebo je prostě jen cena taková jaká je? Nejde mi o ty dvě stovky ale o to, kterou vybrat, ne vždy musí být dražší vždycky lepší... Ví někdo? Děkuji.
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod A2C » úte 01 pro, 2015 10:02 am

Popravde keby tá T211.0 bola od Pána Cekula, tak by to bolo ako vždy pohodové skladanie, obávam sa však že to je od DK-modelu keďže T211.0 pán Cekul nemá na vlastných stránkach. Zostala u DK-modelu.

od Hekktora ju budem stavať čoskoro tak dám vedieť.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod Charlie » úte 01 pro, 2015 10:57 am

Máte pravdu, opravdu jde o DK-model, popletl jsem si to. Vím, že pan Cekul byl dříve součástí DK-modelu. Děkuji.
Tedy T211 Hekttor versus T211 DK-model...
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod A2C » úte 01 pro, 2015 11:13 am

Rozdiel čo som zisťoval a kvôli čomu som sa rozhodol stavať Hekttora bol že u DK-modelu nemá možnosť výberu vysokého čelného chladiča, ale iba ten ovál. U hekttora sa dá vybrať priamo v stavebnici, nafotím až mi prijde :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod Zx1974 » úte 01 pro, 2015 3:45 pm

Až budeš mít lept k dispozici, můžeš jej prosím vyfotit. Zajímalo by mě jej udělala "konkurence".

PS: DK ani Cekul nejsou autory.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod vvitty » úte 01 pro, 2015 3:50 pm

ZX: Poslu sken az se dostanu do kanclu... je to podle me "jen" zvetsenina z TT s neco malo doplnenymi detaily, projekt po zahajeni lezel dlouho u ledu nez se dostal mezi lidi....
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod Zx1974 » úte 01 pro, 2015 4:13 pm

Já vím a díky tomu měla i ta co je dnes u DK měla cca 2 roky zpoždění.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod A2C » ned 06 pro, 2015 7:04 pm

Posielam fotky leptu :) dnes som sa trocha zabával podvečer :)
Obrázek
Obrázek
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod brudr » ned 26 bře, 2017 8:46 pm

Dobrý den,
mám dotaz stran leptu T458. U schůdků k nástupu na loko,mi u všech čtyř chybý mezi spodním a druhým schodem ta zadní stěna . Viz foto. Otázka zní ,zdali je to chyba? U skutečných loko jsem to na žádné fotce neviděl.
Děkuji
Přílohy
20170315_215416.jpg
Uživatelský avatar
brudr
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte 29 lis, 2011 9:59 pm

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod Hekttor » pon 03 dub, 2017 9:59 am

Určitě to tak být nemá. Poněkud jste mě vyděsil. Nenapsal jste, v jaké je to velikosti. TTčkové lepty jsem kontroloval a zadní stěnu schůdků mají. H0lkový nemám zrovna skladem, nicméně kontroloval jsem aspoň digitální předlohu, ta je OK, stejně jako H0 model z mého leptu od Pavla Gullicha.
Obrázek
Nejpodivnější na Vaší záhadě je fakt, že pokud se dobře podívám na Vaše foto, vidím tam spodní schůdek, který ovšem je na leptu pokračováním té inkriminované zadní stěny, jinak řečeno, pokud by na leptu chyběla stěna, nebyl by ani schůdek.
Obrázek
Netuším, kde se ale stala chyba....
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

PředchozíDalší

Zpět na Železniční modely vytvářené přesnými technologiemi (hekttor.biz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník