Potisk

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Potisk

Příspěvekod Kulsud » stř 04 lis, 2015 7:31 am

Zdravím, rád bych si zkusil přeznačit BR64 a BR50 na ČSD. Volal jsem panu Jiráňovi kvůli potisku, ten má ale momentálně omezené zásoby. Kdo by to mohl mít? Nalezl jsem sice dost odkazů na netu, ale konkrétní lokomotivy jsem nenašel. NO a pokud by měl někdo odkaz na postup při přeznačování, byl bych moc rád. Díky za odpovědi.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Potisk

Příspěvekod Sandy » stř 04 lis, 2015 7:44 am

Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Potisk

Příspěvekod Kulsud » stř 04 lis, 2015 8:57 am

Díky. To jsem viděl. Nebyly tam konkrétní fotografie, tak jsem hledal dál. Ale zkusím to...
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Potisk

Příspěvekod Polabský » stř 04 lis, 2015 9:41 pm

Vážený kolego, obrázky například řady 64 DRG/ 365.4 , najdete snad jen v poválečných obrazových presentacích obcí a bude toho velmi málo.
Obecně se u Br 64 měnily dýmniční dveře, rušily se ohřívače (válec napříč před komínem, dosazovaly se napaječe, místo pump.
Hezky to vystihl "Houmr", na svých stránkách.
Obdobně se zacházelo s Br 50 a Br 52. Br 50 končily v Táboře, odkud byly odeslány k BDŽ.
Fotografii Br 50 / 555.1 z Tábora mám ale nemám souhlas s jejím šířením. Popis boku budky bych tak mohl maximálně "převyprávět", bez uvedení čísla.
Pokud by to mělo vypadat věrohodně, dá to dost shánění.

Přeji hezký večer.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Potisk

Příspěvekod Kulsud » čtv 05 lis, 2015 7:00 am

Polabský píše:Vážený kolego, obrázky například řady 64 DRG/ 365.4 , najdete snad jen v poválečných obrazových presentacích obcí a bude toho velmi málo.
Obecně se u Br 64 měnily dýmniční dveře, rušily se ohřívače (válec napříč před komínem, dosazovaly se napaječe, místo pump.
Hezky to vystihl "Houmr", na svých stránkách.
Obdobně se zacházelo s Br 50 a Br 52. Br 50 končily v Táboře, odkud byly odeslány k BDŽ.
Fotografii Br 50 / 555.1 z Tábora mám ale nemám souhlas s jejím šířením. Popis boku budky bych tak mohl maximálně "převyprávět", bez uvedení čísla.
Pokud by to mělo vypadat věrohodně, dá to dost shánění.

Přeji hezký večer.


Děkuji za parádní vhled do situace a klobouk dolů před znalostmi, které máte. Já jsem věru velký amatér. Přestavba nebyla myšlena zcela dokonale, jako je možné vidět u mnohem zdatnějších kolegů. Moje myšlenka byla asi taková, že výsledek by mohl zhruba odpovídat lokomotivám, jaké nabízejí komerční výrobci - s tím, že postup je takový, že odstraní německé značení a nalepí české. Pokud se Vám to zdá neprofesionální, lajdácké a model znehodnocující - určitě to chápu, ale já si jenom hraju. Neumím tam udělat ty úpravy, které jste popsal.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Potisk

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 05 lis, 2015 9:53 am

Ohledně fotek a uprav BR64-365.4 viz vlákno viewtopic.php?f=11&t=4638&hilit=365
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Potisk

Příspěvekod Polabský » čtv 05 lis, 2015 5:38 pm

Oceňuji odkaz kolegy Zatřepálka.
Já to psal jen tak na honem a říkal jsem si, že později dohledám odkazy.
Kolegův odkaz je téměř vyčerpávající. Pro začátečníka je dokonalý ten pod - odkaz na "Houmrovy vlaky". Tyto stránky jsou výtečné, jen velká škoda, že se Honza musel odmlčet.

Jen nemůžu nikde vyštrachat odkaz na budovatelské období nějaké obce. Tam byl špičkový obrázek 365.4 ale s úplně špatným popiskem.
Hezký večer Všem !!
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Potisk

Příspěvekod vorisekml » čtv 05 lis, 2015 8:53 pm

H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Potisk

Příspěvekod IRIS » pát 04 bře, 2016 11:43 am

Kdysi vyšel u Modeláři návod na úpravu BR 86 a houmr sice odstranil z BR 64 přehřívač, ale napájecí čerpadlo na boku dýmnice nikoliv.
Uživatelský avatar
IRIS
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30 led, 2016 7:32 pm

Re: Potisk

Příspěvekod Tempotaxi » pát 04 bře, 2016 1:20 pm

Ano je plno úprav, jak uvedené lokomotivy předělat. Ale když jsem si našel fotky na internetu, v knížkách, tak jsem dospěl k závěru, že stejně je každá lokomotiva jiná, teda jinak upravená. Dále většinou je focena u každé lokomotivy jen jedna strana a druhá strana se musí vzít z jiné lokomotivy.
Tak vzniká něco, co bylo, ale přesto je to na hraně fikce. Prostě fotku celé lokomotivy ze všech stran nejsou.
Přepsání stroje do podob ČSD není žádný problém. Čísla a popis si vyrábím sám.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4304
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Potisk

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 04 bře, 2016 3:46 pm

Tempotaxi píše: Přepsání stroje do podob ČSD není žádný problém. Čísla a popis si vyrábím sám.


Kolego, nemáte tak uplně pravdu. Za prvé je nutné původní nápisy odmýt nebo odbrousit a takto upravené místo zaleštit a případně ještě přestříkat surfem a černou barvou. Jinak budou stopy po původním tamponprintovém nápisu stále viditelné. Také zapomínáte na to, že nelze v domácích podmínkách zajistit tisk bílé. Pokud to tisknete tak jak to máte - tzn barevný (černý) rámeček kolem textu, to vše vytištěné na bíle zbarveném obtiskovém papíru, budete tento rámeček mít vždy viditelný at děláte cokoliv - už jen třeba proto, že se nikdy nepovede trefit stejný odstín rámečku a a barvy co je na modelu, a to i když se jedná o na první pohled "obyčejnou" černou barvu...

K samotnému tisku obtisků v domácích podmínkách potřebujete kromě vhodného grafického programu a dobrého obtiskového papíru hlavně velmi kvalitní barevnou laserovku, která dokáže tisknout v ucházející kvalitě i fotografie. Jinak na obtisku máte bohužel docela znatelný rastr. No a při použití inkoustové tiskárny zase často ani důkladné přestříkání obtisku krycím lakem nezabrání tomu, aby se barvy na obtisku po jeho namočení do vody neroztekly... Určitým řešením "domácího" nebo malozakázkového tisku obtisků jsou dnes již bohužel nedostupné tiskárny ALPS, nebo nyní prodávané OKI určené původně na potisk textilií - ale zde se pohybujeme již v uplně jiné cenové hladině, než je laserová nebo inkoustová domácí tiskárna...

Takže pro našince nejlepším a nejjednodušším řešením je poptat si obtisk u Parostroje, dokud ještě Parostroj obtisky nabízí...

V příloze ukázka jak vypadá podklad pro obtisk ALPS a OKI - bílá barva vespod, na to pak v další vrstvě ostatní barvy... OKI tiskárna neumí několikanásobný průjezd archu tiskárnou, takže proto se musí tisknout dva obtisky a ty pak spasovat na modelu přes sebe. ALPS přetisk barev uměla, včetně zlaté a stříbrné barvy... Budiž těmto tiskárnám věčná sláva...
Přílohy
hektory.jpg
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Potisk

Příspěvekod Tempotaxi » pát 04 bře, 2016 6:51 pm

Přepsání strojů podle přání. Vše je děláno na inkoustové tiskárně.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4304
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Potisk

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 05 bře, 2016 12:53 pm

Kolego, bohužel jste mne nepřesvědčil. Ty čtverce a obdélníky tam vidět je, a to bohužel i z fotky v takto malém rozlišení /nejlépe je to vidět na té spodní mašině... Mimochodem, ty nakřivo udělané tabulky a popisky mají nějakou oporu v podkladové dokumentaci, nebo se jen nepovedlo usazení dekálu? Pokud to druhé, stačí přece ještě před zaschnutím obtisk trochu zkorigovat pomocí zvlhčeného plochého štětečku...

Jinak pár odkazů pro ty, kteří si chtějí pořídit vlastní obtisky bez nutnosti trápit se doma s výrobou dekálů:

http://www.handl.biz/tisk-na-zakzku
http://www.vinar.cz/contact

Spousta dalších dodavatelů, kteří stejně jako ti výše uvedení umí tisk bílé barvy na čirý papír, se dá najít i na webu - včetně firem co vytisknou do 30ks A4 dekálu sítotiskem :wink: Tyhle firmy ale už ale většinou požadují dodat dokumentaci nikoliv jen ve vektorech a v CMYK barvách, ale rovnou v Pantone odstínech, což pro normálního modeláře už může být oříšek...
Přílohy
DSCN0128.jpg
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Potisk

Příspěvekod A2C » sob 05 bře, 2016 1:41 pm

Mňa by skôr zaujímalo z čoho ste robil tú 363.0 :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Potisk

Příspěvekod Tempotaxi » sob 05 bře, 2016 5:17 pm

A2C píše:Mňa by skôr zaujímalo z čoho ste robil tú 363.0 :)


Obrázek
Zdroj: http://www.okvlacky.cz/produkt/muzealniparnilokomotiva03002szdigizvuk-12116.html
Lokomotiva je přepsána podle přání modeláře.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4304
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků