Krytý dvounápravový vůz ČD ??

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Krytý dvounápravový vůz ČD ??

Příspěvekod petr.klems » pon 28 led, 2013 10:03 pm

Chtěl jsem požádat, zdali by mě někdo neporadil se zařazením žel. správy nákladního krytého dvounápravového vozu.
Potřeboval bych vědět, jestli se zmíněná " zetka " provozovala i v devadesátých letech minulého století :D a byla přeznačena na žel. správu ČD.
Předem díky za info :wink:
P.S. Obrázek je použit z netu.
petr.klems
 
Příspěvky: 67
Registrován: ned 08 led, 2012 8:42 pm

Re: Krytý dvounápravový vůz ČD????

Příspěvekod hank » úte 29 led, 2013 7:42 pm

... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Krytý dvounápravový vůz ČD????

Příspěvekod petr.klems » stř 30 led, 2013 8:31 pm

Díky za odkaz na parostroj.
Na těch stránkách jsem už taky pátral, ale ani tam nenacházím úplně přesnou odpověď na moji otázku.
Píšou tam jen, že poslední vozy rušeny až začátkem 90. let.
Dočkal se tedy některý z těch vozů přeznačení na ČD?
Popř. mohl mít některý na sobě logo ČD?
petr.klems
 
Příspěvky: 67
Registrován: ned 08 led, 2012 8:42 pm

Re: Krytý dvounápravový vůz ČD????

Příspěvekod hank » stř 30 led, 2013 9:29 pm

Logo určitě ne.
Přeznačení - dost bych se divil. V oficiálním seznamu vozů ČD nabízeném zákazníkům v roce 1996 už nejsou. Mohly sloužit pro zvláštní účely dráhy (vozy označené jako SV xxxxx), ale to asi není to, o co ti jde, nebo...?

zdraví
hank
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Krytý dvounápravový vůz ČD????

Příspěvekod statistik » ned 18 říj, 2015 5:36 am

Vozy Glm s popisem 54 ČD provozovala ještě po roce 2000 Armáda ČR v počtu dvou kusů. Později, po zavedení VKM, byl minimálně jeden z nich dokonce ještě přeznačen na CZ-VVÚř (Vojenský vlečkový úřad).
Takže za předpokladu, že by Vám nevadilo, že nejde o vůz volného oběhu a o vůz ČD, ale armády, tak v dotčeném období jste skutečně dva vozy Glm s popisem ČD potkat mohl.
Kontakt: stat (zavináč) email (tečka) cz
Do soukromé zprávy prosím dejte svůj e-mail, děkuji.
statistik
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 20 čer, 2015 4:57 pm

Re: Krytý dvounápravový vůz ČD????

Příspěvekod Polabský » ned 18 říj, 2015 8:23 pm

statistik píše:Vozy Glm s popisem 54 ČD provozovala ještě po roce 2000 Armáda ČR v počtu dvou kusů. Později, po zavedení VKM, byl minimálně jeden z nich dokonce ještě přeznačen na CZ-VVÚř (Vojenský vlečkový úřad).
Takže za předpokladu, že by Vám nevadilo, že nejde o vůz volného oběhu a o vůz ČD, ale armády, tak v dotčeném období jste skutečně dva vozy Glm s popisem ČD potkat mohl.



Tyto vozy ještě fyzicky existují, podívám se, nemám -li fotku.
Hezký den.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Krytý dvounápravový vůz ČD????

Příspěvekod Svratka » pon 26 říj, 2015 2:23 pm

petr.klems:

Vozy Glm (Ztr) byly masívně vyřazovány hned po nechvalném to roce pro budoucí nákladní dopravu na železnici, tedy po roce 1989. Bylo to v té první vlně masívního rušení, tedy spolu s řadami Gkks (Zt), Hacgs (Za), Hks (M). S vyřazováním se ovšem již začalo již ve druhé pol.80.let, tedy téměř po 40-ti (!) úctyhodných letech čilého provozu, v souvislosti s dodávkami nových Gbgkks (Zts) a Gags (Za) (tyto vozy jsou v současnosti již také téměř minulostí - Gbgkks ještě v několika exemplářích jezdí, Gags jsou kromě reko modrých asi dvou souprav již několik let naprostou minulostí). Poslední vozy dosluhovaly někdy v roce 1992, v následujícím roce je pamatuji již jen coby odstavené správkové, příp. s propadlými revizemi. Ačkoli po rozdělení parku nákl.vozů ČSD byly ještě některé již odstavené vozy označeny nálepkou C označující vlastnictví ČD, nefigurovaly již v parku provozních vozů. Na Slovensku byla situace obdobná. Osobně pamatuji jedny z posledních provozních kusů, a to v Pardubicích, coby pronajaté podniku Synthesia Semtín. Bylo to ještě v roce 1992, vozy byly určeny k přepravě výbušnin a na bočnici byly opatřeny černou plechovou tabulí s nápisy PRONAJATÝ VŮZ, Synthesia Semtín, Dom.st.: Rosice nad Labem, byly to tedy vozy "eskové", dříve označované písmenem S v kolečku (na rozdíl od vozů přepravců s P v rámečku). Možná to byly úplně poslední provozní, vzpomínám, že jich bylo několik a bývalo je vidět třeba v Pardubicích mezi kotlovými vozy pro semtínskou dynamitku. V roce následujícím byly pro tyto účely již vyčleněny vozy Gbgs (Zts) opatřené obdobnou tabulí.

Zmíněné dva vozy přeznačené na vlastnickou železnici ČD ve vlastnictví Voj.vlečk.úřadu, tedy AČR, byly skutečně ještě někdy po roce 2000 k vidění, jeden pamatuji dokonce v zeleném nátěru. Dle nápisů na voze měly Dom.st. : Halenkov. Viděl jsem je osobně např. v roce 1993 v Lužné u Rakovníka (zřejmě přeprava do Kněževsi na voj.vlečku) a taky po letech přímo v Halenkově. Jestli se v nich vozily nějaké chemikálie třeba v sudech, nebo voj.materiál v bednách, to nevím, lze jen spekulovat...

Logo ČD na vozech Glm (Ztr) nikdy nebylo, imatrikulace ČD je možná pouze na těch dvou vojenských.
Svratka
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Krytý dvounápravový vůz ČD????

Příspěvekod radeksindy » pon 26 říj, 2015 4:27 pm

Vozy Glm (Ztr) byly masívně vyřazovány hned po nechvalném to roce pro budoucí nákladní dopravu na železnici, tedy po roce 1989.

Nikoli, v roce 1990 zůstávalo zařazeno už jen necelých 4000 vozů. To znamená, že 2/3 vozů byly vyřazeny už právě v 80.letech.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Krytý dvounápravový vůz ČD????

Příspěvekod statistik » úte 27 říj, 2015 9:23 am

Polabský píše:
statistik píše:Tyto vozy ještě fyzicky existují, podívám se, nemám -li fotku.


Já mám fotku obou, jeden byl zelený, druhý červenohnědý, ale nejsem autorem fotky a nemám ji ani naskenovanou. Pokud by byl zájem, tak naskenuji, ale autor původního příspěvku už to tu asi nesleduje.
Červenohnědý vůz jinak stojí v muzeu v Lešanech. Kde je ten zelený, nemám tušení. Celkem by mě to zajímalo.
Kontakt: stat (zavináč) email (tečka) cz
Do soukromé zprávy prosím dejte svůj e-mail, děkuji.
statistik
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 20 čer, 2015 4:57 pm

Re: Krytý dvounápravový vůz ČD????

Příspěvekod Polabský » úte 27 říj, 2015 10:34 am

Tak v tom případě já hovořím o dalších dvou, které jsou umístěny na nejmenované vlečce.
Jsou v barvě červenohnědé.
Fotky bude možno uveřejnit poněkud později, zatím nelze.
Hezký den!

Jen pro doplnění:

http://www.k-report.net/discus/messages ... 1455454792

Příspěvek 14. února 13:59:52

44 54 103 2012-8
44 54 103 2013-6
Naposledy upravil Polabský dne ned 14 úno, 2016 3:07 pm, celkově upraveno 1
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Krytý dvounápravový vůz ČD ??

Příspěvekod Svratka » úte 27 říj, 2015 7:08 pm

radeksindy:

Děkuji za podrobnější údaj, který mi v osobní statistice samozřejmě chyběl. Pamatuji, že už jich byla z toho ohromného jejich množství valná část pryč, ale vidět ještě byly poměrně často. To jejich kolegové uhláky Vtr už to měly téměř za sebou... Je fakt, že vozy Ztr, ač byly nosnou řadou ČSD, již ve druhé půlce 80.let vzhledem k masívním dodávkám nových dvou- a čtyřnápravových zetek zastaralé konstrukce (Zts, Za) musely zaznamenat adekvátní značné snížení svého početního stavu.
Svratka
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Krytý dvounápravový vůz ČD ??

Příspěvekod loscarlos » čtv 05 lis, 2015 9:00 am

Tady na dvou fotkách je ten Lešanský. Jestli to pomůže.
https://picasaweb.google.com/karel.bg/Lesany2010
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Krytý dvounápravový vůz ČD????

Příspěvekod Polabský » ned 14 úno, 2016 3:09 pm

Polabský píše:Tak v tom případě já hovořím o dalších dvou, které jsou umístěny na nejmenované vlečce.
Jsou v barvě červenohnědé.
Fotky bude možno uveřejnit poněkud později, zatím nelze.
Hezký den!

Jen pro doplnění:

http://www.k-report.net/discus/messages ... 1455454792

Příspěvek 14. února 13:59:52

44 54 103 2012-8
44 54 103 2013-6


A pak že nerostou !!
Hezký den Všem.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Krytý dvounápravový vůz ČD ??

Příspěvekod tomas1980 » sob 02 bře, 2019 12:48 pm

poradil by mě někdo čím tento vůž barvíte stříkáte myslím typ barvy ...neboli přesně označení
tomas1980
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 10 pro, 2018 12:31 pm

Re: Krytý dvounápravový vůz ČD ??

Příspěvekod Sandy » ned 03 bře, 2019 11:48 am

tomas1980 píše:poradil by mě někdo čím tento vůž barvíte stříkáte myslím typ barvy ...neboli přesně označení

Barva ve spreji : základní barva Primer red, Color spray, výrobce COLORLAK
Nejlepší poměr cena/výkon, lze stříkat i pistolí, ihned k použití, před aplikací obtisků není třeba stříkat lesklým lakem
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice


Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků