BDs Schicht?

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

BDs Schicht?

Příspěvekod kakbus » stř 23 zář, 2015 8:25 pm

Zdravím. Nevíte prosím někdo, jestli se ke starým modelům vozů Y od Schichtu(zkrácená verze) dělal i služební vůz (BDs)? Našel jsem pouze čistý služební DR a ten nechci. Případně mi prosím poraďte jakou zvolit alternativu aby to pasovalo k těm zkráceným modelům(ČSD). Děkuji i za případné odkazy
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: BDs Schicht?

Příspěvekod Brejla » čtv 24 zář, 2015 4:24 am

kakbus píše:Zdravím. Nevíte prosím někdo, jestli se ke starým modelům vozů Y od Schichtu(zkrácená verze) dělal i služební vůz (BDs)? Našel jsem pouze čistý služební DR a ten nechci. Případně mi prosím poraďte jakou zvolit alternativu aby to pasovalo k těm zkráceným modelům(ČSD). Děkuji i za případné odkazy


Dělal. Od Schichta mám doma Dsa v ČSD
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: BDs Schicht?

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 24 zář, 2015 10:37 am

Pokud vím BDs 1:100 není, viděl jsem jen nějaké přestavby. Al služebák existuje. Podívej se sem: http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=15&t=8708&start=585 Příspěvek od Flopik z 19.3.2015
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: BDs Schicht?

Příspěvekod kakbus » čtv 24 zář, 2015 6:02 pm

Jojo ten jsem videl, ale mel jsem na mysli prave variantu BDs. Díky za odkaz..Skoda.Divim se ze DSko udelali a pul sluzebak ne..
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: BDs Schicht?

Příspěvekod Sandy » pát 25 zář, 2015 7:02 am

Jedině odlitek - dělá Máša (nevím jestli i Číž), vyhlídkové okno lept Bankovi, ostatní "bižuterie nějaký starý vůz Schicht.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: BDs Schicht?

Příspěvekod kubulak » pon 19 říj, 2015 8:07 pm

Jak pise kolega Sandy, hotove to nikdo nevyrabi, jedine bud si to vyrobit sam pomoci vyse zminenych dilu, nebo koupit nekde na Modelbazaru / Aukru, pokud by se toho někdo zbavoval. Coz moc často nebyva.
Ja osobne jsem sel cestou prodeje všech starych 1:100 a vymeny za nove nezkracene (Tillig, Sachsenmodel, Roco), vzhled i jizdni vlastnosti jsou nekde uplne jinde.. když clovek netrva na novych a pocka si na dobry kup na vyse uvedenych serverech, tak ani ta cena není tak silena...
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: BDs Schicht?

Příspěvekod kakbus » sob 24 říj, 2015 9:59 am

Děkuji za nápady.Ncméně vagónků se zbavit nehodlám.Jednak kvůli praktičnosti z hlediska prostoru a jednak z citové vazby k nim :-) Zkusím tedy časem nějakou přestavbu, i když u té si vůbec nedokážu přestavit postup
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: BDs Schicht?

Příspěvekod Sandy » sob 24 říj, 2015 12:01 pm

kakbus píše:Děkuji za nápady.Ncméně vagónků se zbavit nehodlám.Jednak kvůli praktičnosti z hlediska prostoru a jednak z citové vazby k nim :-) Zkusím tedy časem nějakou přestavbu, i když u té si vůbec nedokážu přestavit postup

Rozhodl ses správně! Starší vozy nikdy neprodáš za tolik, aby ti to vynahradilo jejich ztrátu. Já v minulosti prodal za pár korun spoustu starších vozů z produkce PIKO (ex NDR). Dnes bych si za to nejraději nafackoval. Řada z nich by udělala radost vnukovi nebo by se daly použít na přestavby (nebo spíše na pseudopřestavby). A řada z nich by mohla směle drandit po kolejišti jen po pouhé výměně dvojkolí (viz : http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=28&t=9567).

Pokud jde o přestavbu, tak tam záleží na tom, v jaké vývojové etapě se nacházíš! Etapy se dají charakterizovat takto:

etapa 0/ - třesou se mi ruce, když vozidla vyndavám z krabičky
etapa 1/ - troufnu si na dolepovací doplňky, bez zaváhání vyměním spřáhlo
etapa 2/ - zvládám jednoduché přestavby továrních vozidel : dokážu nastříkat skříň, kde není třeba nic maskovat, umím aplikovat obtisky včetně doplnění detailů, vyrobených různými technologiemi (lepty, odlitky, madla z drátů apod.)
etapa 3/ - stavím modely z jednoduchých stavebnic nebo z odlitků (např. Raj z polotovarů Bramos, čtyřosé kryté vozy z odlitků apod.)
etapa 4/ - dtto co etapa 3/ plus modeluji doplňky podle vlastních nápadů ( vytápění kotle, zábradlí na plošinách podle skutečnosti atd.), jednoduchá patina
etapa 5/ - stavím jednoduché modely z leptů, stavím hnací vozidla v motorové nebo elektrické trakci
etapa 6/ - stavím parní lokomotivy
etapa 7/ - jmenuji se Tempotaxi a stavím podle toho nejlepšího, co ve mně je - spousta fantazie, invence, neotřelých nápadů. Své modely stavím a prezentuji bez bázně a hany......

Jakmile se dostaneš blízko k etapě 2, tak pro tebe ta BDs bude "brnkačka".
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: BDs Schicht?

Příspěvekod kakbus » sob 24 říj, 2015 1:16 pm

:-) tak to mě fakt pobavilo. Momentálně se nacházím na úrovni 0+2+5.Stavím 211ku z leptu plus si zkouším nástřik na starých odpadních vagónech.Nalepování doplňků se taky nijak nebojím.Teď vážně.V podstatě 80% vozidel co mám je po mém zesnulém bratrovi, takže prodat je mě nikdy ani nenapadne.Naopak je hodlám používat někdy v daleké budoucnosti na kolejišti.Je to prostě rodinné zlato bez jakekoli nadsázky..
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: BDs Schicht?

Příspěvekod kakbus » stř 11 lis, 2015 3:39 pm

Ještě bych se rád zeptal, zda-li někdo nevyrábí podobnou (http://www.mojett.cz/6090)sadu na přestavbu starých béček na BDs. Na webu jsem bohužel nic neobjevil.. Samozřejmě v H0
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: BDs Schicht?

Příspěvekod T 478 3022 » stř 11 lis, 2015 4:39 pm

Něco máš tady:
http://www.modely-masinek-eshop.cz/Osob ... 8_14_2.htm
Patrně jsi špatně hledal.
T 478 3022
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: BDs Schicht?

Příspěvekod kakbus » stř 11 lis, 2015 6:23 pm

Tuto nabídku jsem samozřejmě našel.Nicméně zde mají bočnice pouze na vůz typu Ds nikoli BDs..
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: BDs Schicht?

Příspěvekod Sandy » čtv 12 lis, 2015 7:36 am

kakbus píše:Tuto nabídku jsem samozřejmě našel.Nicméně zde mají bočnice pouze na vůz typu Ds nikoli BDs..

Ale bacha, je to na nezkrácené vozy !
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: BDs Schicht?

Příspěvekod kubulak » stř 16 pro, 2015 7:54 pm

Aktualne se nekdo casti potrebnych materialu zbavuje na Modelbazaru, za 750 Kc..
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků