Služební vůz Ds z odlitku (HO)

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Pája » čtv 26 bře, 2009 7:27 pm

Jo,jedinej bufáč tam dole v podloubí ,o 5 schodů vejš než je burza.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Bufet

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 26 bře, 2009 8:44 pm

Ovšem již několikátou burzu nefunkční. :evil:
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Služební vůz Ds z odlitku (HO)

Příspěvekod Hugo » úte 15 kvě, 2012 7:20 am

Zdravím zkušené "pardály" a obracím se s prosbou o pomoc - zodpovězení pár otázek.
1. Objednal jsem odlitek tohoto vozu cestou webu "modelyzeleznice.wz.cz", je doba dodání těch zpravidla 30 dnů jak uvádějí na svých stránkách?
2. Vzhledem k mým schopnostem, kdy jsem schopen opracovat skříň, ale už nejsem schopen jít do stavby podvozku, zda se dá použít, příp. jak náročné jsou zejména k rozvoru modelu vozu Ds úpravy, podvozek 2-osého nákladního vozu piko s brzdařskou plošinou (mám k dispozici vůz s 2x6-ti nádobami na přepravu chemikálií, ze staré produkce PIKO, kat.č. nevím)
3. Jaké jsou rozměry odlitku, abych mohl začít s úpravami podvozku.
Jestli jsem OT, tak prosím o shovívavost a nasměrování.
Díky.
Hugo
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob 02 říj, 2010 8:15 pm

Re: Služební vůz Ds z odlitku (HO)

Příspěvekod ondras » stř 16 kvě, 2012 2:30 pm

ad 1) Nedokážu odpovědět,ještě jsem nevyužil.
ad 2) Já využil podvozek z odlitku,stačí rozsochy opatřit ložisky a nalepit do rámu nebo použít kovovou rozsochu ( http://www.vlacky.biz/railex/eshop/4-1- ... -vagony-H0 ) a na rám nalepit odlitky rozshoch.
Po zkušenosti bych ale šel jedině do ložisek.
Obrzdění je problém,protože jsem nenašel ještě ideální způsob.Zkoušel jsem zatím jenom lept a jsem spokojen se vzhledem,ale instalace není jednoduchá.Teď mi kolega nachystal odlitky zdrží,takže snad to bude lepší.

ad 3) Rozměry odlitku - 101 x 33mm

Fotky z mojí stavby jsou zde : viewtopic.php?p=94669#p94669
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Služební vůz Ds z odlitku (HO)

Příspěvekod Hugo » stř 16 kvě, 2012 7:58 pm

Dobrý večer, díky za rychlou reakci a rady.
Hugo
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob 02 říj, 2010 8:15 pm

Služební vůz Daa-k z odlitku (HO)

Příspěvekod Hugo » pon 09 črc, 2012 8:37 am

Zdravím přispěvatele a příznivce tohoto fóra, a modelářství obecně. Chci se "posunout trochu dál", kdy výsledkem po řezání, broušení a barvení by měl být tento vůz, který neodmyslitelně patří k našim železnicím dlouhá léta. Objednal jsem si 2 odlitky, kdy na prvním si budu ověřovat správnost zvoleného postupu, tak aby na druhém "byly mouchy vychytány". Výsledkem by měly být 2 vozy, které budou schopny provozu (byť nejsem majitelem kolejiště, zatím) a budou se co nejvíce přibližovat realitě. Na stavbu si nedávám žádný termín, bude pokračovat v tempu jak bude čas.
Vozy nebudou určitě splňovat kriteria k tomu, aby se dalo říci, že jsou to špičkové modely, ale stavím si je pro radost a pro svůj "posun". Budu rád za případné poznámky a připomínky.
Na začátek pár fotek z první fáze výroby:
IMG_0817.JPG
IMG_0811.JPG
IMG_0812.JPG
Hugo
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob 02 říj, 2010 8:15 pm

Služební vůz Ds z odlitku (HO)

Příspěvekod Hugo » pon 24 zář, 2012 7:38 am

Tak jsem se svým prvním "výtvorem" z odlitku skoro hotov. Musím jej ještě opatřit obtisky a "srovnat" přechody barvy mezi stěnami a střechou.
Získal jsem stavbou cenné zkušenosti do budoucna. Na začátku jsem si myslel, že stavba bude jednodušší, alespoň pro mně - vždyť se jedná "pouze" o hranatou skříň a podvozek, vše se obrousí, nastříká, poskládá, půjde to v pohodě. Po čase stráveném nad modelem již toto přesvědčení nemám. V průběhu stavby jsem zjistil, že rám podvozku je prohnutý, takže jsem "vyrobil" nový z podvozku vagonu od PIKO. Jistě někdo namítne, že jsem se tady na foru mohl zeptat zda a případně jak lze rám srovnat. Pak jsem řešil stav v době kdy podvozek jsem měl hotový, že nástavba odlitku, resp. střecha je o cca 3 mm kratší než podvozek a mám tedy mezeru u plošiny pro nástup do vozu, i přesto, že jsem odstranil nosníky čelní stěny a nástavbu posunul a usadil co nejvíce na kraj rámu vozu. Heslo "dvakrát měř, jednou řež" platí beze zbytku. Abych přiblížil vzhled modelu co nejvíce skutečnému vozu, osadil jsem vůz okny, vyrobil schůdky, madla (jako materiál posloužily sponky do sešívačky, dráty z kominické štětky, průhledná folie, dřevěná dýha tl. 0,6 mm).
Odlitek mám ještě jeden chtěl jsem jej "zpracovávat" současně s tím prvním, po zvládnutí jednotlivých kroků procesu stavby, ale na to jsem neměl sílu.
Předloha tohoto vozu se mi velice líbí, chci postavit další. Mám řešení, pomocí kterého se dá stavba snad zvládnout - lépe, věrněji, snadněji, jednodušeji. To jsem si ale říkal i na počátku práce s odlitkem. Takže kdo ví.
V žádném případě nechci nějakým způsobem hanit odlitek tohoto vozu, je to dobré řešení, jak za relativně malou částku získat velice dobrý základ hojně rozšířeného vozu našich drah.
Jak se říká "samochvála smrdí", ale já s dosavadním výsledkem svého snažení jsem spokojen. Model není určen na výstavy, ale pro provoz na kolejišti, kdy chyby a nedostatky, kterých je na vagonu dost nebudou prakticky postřehnutelné, neboť se domnívám, že divák sleduje celek.
Přílohy
IMG_0944.JPG
IMG_0943.JPG
IMG_0942.JPG
Hugo
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob 02 říj, 2010 8:15 pm

Služební vůz Ds z odlitku (HO)

Příspěvekod Hugo » pon 24 zář, 2012 7:39 am

A ještě 2 fotky.
Přílohy
IMG_0946.JPG
IMG_0945.JPG
Hugo
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob 02 říj, 2010 8:15 pm

Re: Služební vůz Ds z odlitku (HO)

Příspěvekod babanna » sob 20 říj, 2012 7:01 pm

Dobrý večer, díky za rychlou reakci a rady.
Co je vlastně [url=http://babanna.webnode.cz/
]colubus[/url]
babanna
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 20 říj, 2012 6:58 pm

Re: Služební vůz Ds z odlitku (HO)

Příspěvekod cíba » stř 11 bře, 2015 2:10 pm

Zdravím,
mám prosbu. Stavím služební vagón Ds a chci do něj použít funkční dekodér pro osvětlení. Ve vagónu je nákladový prostor a prostor pro posádku, navíc je tu wc. Nevíte prosím někdo, zda se daly tyto 3 oddíly ve skutečnosti rozsvěcovat nezávisle nebo jak to má prosím vůbec být?
Předem díky za info. :wink:
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Služební vůz Ds z odlitku (HO)

Příspěvekod Jirka Dvorak » stř 09 zář, 2015 2:46 pm

Zdravím, taky by mne to zajímalo. Něco k tématu je na viewtopic.php?f=7&t=4510.
Uživatelský avatar
Jirka Dvorak
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 01 led, 2009 8:22 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Služební vůz Ds z odlitku (HO)

Příspěvekod Mcx » čtv 10 zář, 2015 9:15 am

Všechny tři prostory lze rozsvítit samostatně a navíc je nad stolem na obou stranách vozu u vyhlídkového okna malá lampa, kterou jsem jako jedinou viděl svítít, na nákladních vlacích se nákladový prostor nevyužíval - pouze jako sklad topení pro kamna :D no a suchý záchod..... :roll: . Dnes vozy často bez baterek s poznámkou na skříni - Svítí jen za jízdy a to jen do doby než někdo ukrade kabel k dynamu, případně vykrade celé dynamo.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Služební vůz Ds z odlitku (HO)

Příspěvekod Tomáš10 » úte 20 čer, 2017 1:53 pm

Může mi prosím někdo napsat,jaký odstín barvy použít?
Stavím vůz TT z LPH stavebnice a tam je "REWELL zelená 29" - ale to je před 30ti lety,potřeboval bych jakou Agamu nebo současnou Rewellku použít.

Děkuji.
Tomáš10
 
Příspěvky: 196
Registrován: stř 06 úno, 2013 1:28 pm

Re: Služební vůz Ds z odlitku (HO)

Příspěvekod mnitka » úte 20 čer, 2017 5:36 pm

Rewel 32162 bude správnou volbou, dokonce je i lesklá.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Služební vůz Ds z odlitku (HO)

Příspěvekod Tomáš10 » stř 21 čer, 2017 12:58 pm

Díky za tip,
ale - lesklá - jsi si ale jistý, že vagon z 50tých let bude dnes vypadat jako nový ?
Já bych raději použil mat, ale neznám značení Rewelu.
Naposledy upravil Tomáš10 dne čtv 22 čer, 2017 1:20 pm, celkově upraveno 1
Tomáš10
 
Příspěvky: 196
Registrován: stř 06 úno, 2013 1:28 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník