modely.biz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: modely.biz

Příspěvekod George V. » stř 13 kvě, 2015 3:58 am

Také mám dobré zkušenosti s obchodem, ale letos postrádám jeden objednaný model (BR232 DB Hobby), který už na trhu je, ale stále nebyl dodán. Před časem jsem se dotazoval, bylo mi odpovězeno, že model je dostupný, že čekají každým dnem zboží... A...dál nic :o .
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: modely.biz

Příspěvekod FloP » stř 13 kvě, 2015 12:08 pm

...no, že by překvapili změnou přístupu k zákazníkovi... včera jsem vznesl dotaz e-mailem na reklamované vozy (od února 2015), zatím bez odpovědi a dnes se už po několikáté nejsem schopen dovolat na pevnou linku ani mobilní telefon... odjeli, zmizeli... :shock: (teď je 14:08)
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: modely.biz

Příspěvekod FloP » stř 13 kvě, 2015 1:54 pm

...tak už mám od pana Čadka odpověď (15:03), většina modelů je z reklamace zpět, zkontrolována a v pořádku, pouze model Roco 64575 ještě není zpět (od února) a čeká se na Brawa 47209 - plošinový ČSD Pa 3-14088 ...tak uvidíme :roll:
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: modely.biz

Příspěvekod FloP » stř 13 kvě, 2015 3:42 pm

V tuto chvíli jsem opařen. Posuďte sami. Jsme pravidelný a častý zákazník. Koupil jsem modely u renomovaného obchodu, dostal jsem modely poškozené (5x krátce po sobě, a upozorňuji, že ne vinou prodejce nebo mne - viz foto v novinkách H0 2015), včas a slušně jsem modely reklamoval s upozorněním, že jsem obdržel již několikrát modely poškozené (dříve jsem drobnosti s obchodem zpětně ani neřešil... viz provrtaný rám MTB). Nemohu se teď tel. dovolat na žádné z oficiálních čísel. Požadavkem je pouze reklamace, vrácení částky za model nebylo nikdy v řešení (asi jsem dostal ban...). Poslední odpověď obchodu je zde, cituji:

"K reklamovanym vozum. Co vam Dan psal tak jsme vymenili u druhych dvou jiz nechci riskovat posilani modelu sem a tam a navíc u ROCO jsem prekrocil lhutu na vyrizeni reklamace. Zatezuje to vas i nas. Proto jsem pristoupil i na zaklade vaseho mailu z minuleho tydne na vraceni penez.

Další moznosti je osobní odber u rizikovych modelu.

Dekuji za pochopeni.

s pozdravem

Michal Dalecky


Moje původní zpráva a upozornění obchodu na poškozené modely, citována zde:

"Vážený pane magistře,

s politováním Vás musím informovat o opakovaně dodaných poškozených modelech Roco, Fleischmann a Brawa - viz též dnešní aktuální fotodokumentace. Zcela chápu, že modely jsou distribuované výrobcem v "nějaké" kvalitě, nicméně je opakovaná reklamace zátěží pro všechny strany a počet poškozených modelů stále přibývá... Drobné věci běžně neřeším (vypadlý detail, vyhnutý detail a též drobná, opravitelná poškození - viz model MTB s provrtaným rámem, který jsem sice zmínil na modelářském fóru, avšak nepožadoval reklamaci - stačí trocha tmelu a barvy, popř. budoucí patina, a o některých drobnostech u jiných modelů jsem AMB ani neinformoval).

V tuto chvíli se však moje trpělivost s předraženými a poškozenými modely vytratila a nejsem schopen respektovat jednoznačné chyby výrobce. Vzhledem k tomu, že se tyto chyby kupí, budu muset pečlivěji zvažovat nákupy u všech výrobců, popř. budu muset změnit formu nakupování na nákup v kamenné prodejně. Bohužel moje nejoblíbenější prodejna - Vaše prodejna a obchod - jsou pro mne málo dostupné, nejblíže je Olomouc, Ostrava, Uherské Hradiště a Brno - předpokládám, že by bylo nutné modely objednat, nicméně po kontrole na prodejně by bylo možné obratem reklamovat popř. odstoupit od koupě bez další časové zátěže a zátěže poštovným.

Je mi velice líto současné situace s mým oblíbeným koníčkem a doufám, že se jedná o zcela dočasný chybový trend. V opačném případě bych se musel uchýlit ke své současné reakci na MTB modely - tedy nenakupovat a oželet je ve své sbírce.

Děkuji za Váš čas a pochopení situace, se srdečným pozdravem flop.
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: modely.biz

Příspěvekod FloP » stř 13 kvě, 2015 4:22 pm

1. Jeden z reklamovaných vozů je stále skladem - Roco 64575 a nebude dodán.
2. Druhý z reklamovaných vozů je stále k objednání - Brawa Pa ČSD a nebude dodán.
3. Oba vozy byly dodány poškozeny ne poštou (přepravcem), ale výrobcem, přesto nebudou dodány.
4. 2x jsem platil poštovné Balíku Do ruky pro rychlou reklamaci a čekám od února na vyřízení reklamace Roco.
5. Vrácení peněz jsem nepožadoval, přesto mi je "vnuceno", i když jsem opakovaně žádal pouze o dodání modelů.
6. V nejmenovaném německém obchodě se mi to ještě nestalo, vždy vyhověli rozumnému požadavku a řešili věc konstruktivně.

7. Simplexně - půjdeš v době záruky reklamovat závadu na svém osobním autě, které je po zaplacení Tvým majetkem, a servis Ti řekne, běžte si po svých domů, zítra Vám odešleme částku za poškozený automobil na účet... a kupte si auto jinde..., už jsi to zažil?

...co je tedy na tom nepochopitelné?
Naposledy upravil FloP dne stř 13 kvě, 2015 5:47 pm, celkově upraveno 1
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: modely.biz

Příspěvekod FloP » stř 13 kvě, 2015 4:33 pm

...má někdo reálnější náhled?

http://www.modely.biz/modelova-zeleznic ... dy-ba-csd/ (13ks skladem 18:35)
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: modely.biz

Příspěvekod FloP » stř 13 kvě, 2015 5:01 pm

jste zaměstnancem AMB nebo blízkým spolupracovníkem? Reálný náhled je prostý subjektivního hodnocení, http://www.evropskyspotrebitel.cz/nakup ... -27574#Kdo zaplatí
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: modely.biz

Příspěvekod FloP » stř 13 kvě, 2015 5:37 pm

Nerozumím vaší zprávě, nepochopil jsem podstatu vašich poznámek.

Realita je: Zákon o ochraně spotřebitele, par. 634/1992 Sb.

Citace

"Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit."

"Podle ustanovení § 616 odst. 4 občanského zákoníku pak platí velice podstatná zákonná domněnka, podle níž rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během prvních šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při převzetí této věci. Jinak řečeno, na vady či jiné případy rozporu s kupní smlouvou, které se projeví v prvním půlroku záruční doby, se automaticky hledí, jako by existovaly již při převzetí věci, pakliže to neodporuje povaze věci nebo pokud prodávající neprokáže, že se vada nebo jiný případ rozporu s kupní smlouvou projevily teprve po převzetí věci."

"Podle ustanovení § 19 odst. 3 zákona o ochraně spotřebitele pak platí, že pokud není reklamace prodávajícím vyřízena do 30 dnů ode dne jejího uplatnění, má kupující vždy stejná práva, jako by šlo o vadu neodstranitelnou, jak je popsáno výše."

"Kupující má v takovém případě právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou. Výměnou věci se rozumí výměna vadné věci za tutéž bezvadnou, nikoli jakýsi povinný odběr jiného zboží nabízeného prodávajícím ve stejné ceně. Pokud není možné věc opravit ani vyměnit (tedy jde-li například o neodstranitelnou vadu a stejný nový výrobek již prodávající nemá na skladě), může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci, nebo od smlouvy odstoupit. Volba mezi oběma alternativami opět záleží výlučně na kupujícím."



...

Lepší by bylo, kdyby zareagoval p. Dalecký sám - i přes upozornění nejsem schopen se opakovaně dovolat telefonem na prodejnu ani na mobilní číslo (v pracovní dobu)...
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: modely.biz

Příspěvekod Barbucha » stř 13 kvě, 2015 5:45 pm

Máš peníze? Máš. Proč tu řešíš něco, co je problémem výrobce? Obchodník vrátil peníze, tím záležitost uzavřena. Brání ti něco objednat si vytoužené hračky znovu? Nebrání. Tak tady nespamuj nějaké citace zákona, postrádá to smysl.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: modely.biz

Příspěvekod FloP » stř 13 kvě, 2015 5:50 pm

... nepostrádá, proto ty zákony existují, aby Tě chránily... hmm.
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: modely.biz

Příspěvekod vvitty » stř 13 kvě, 2015 6:21 pm

Mas zpatky penize a nikdo s jejich vracenim nedelal problem, to mi prijde jako dobre reseni. Stejne vagony maji skladem i jinde, tak nech vydelat nekoho jineho a je to.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: modely.biz

Příspěvekod mizl » stř 13 kvě, 2015 6:39 pm

Trochu přihřeji již rozpálenou polívčičku ...

Osobně mám trochu špatnou zkušenost. Kdysi jsem si objednal dekodér do brejlovce od "Kuhna". Tenkrát byl skladem. S velkým očekáváním jsem se těšil na zásilku, která nikdy nedorazila. Po dvou měsících jsem se díval na stav objednávky na mém účtu v e-shopu. Co myslíte, že jsem tam našel ?? "objednávka zrušena". No nic, neřešil jsem to a řešit to nechci a ani nehodlám. O žádné peníze jsem nepřišel a nic předčasně nezaplatil. Nicméně mne mohli aspoň informovat a napsat důvod zrušení. Od té doby jsem v obchodě již nic neobjednal.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: modely.biz

Příspěvekod FloP » čtv 14 kvě, 2015 9:04 am

PICT1316.JPG
PICT1315.JPG
PICT1314.JPG
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: modely.biz

Příspěvekod FloP » čtv 14 kvě, 2015 9:05 am

PICT1309.JPG
PICT1274.JPG
PICT1318.JPG
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: modely.biz

Příspěvekod FloP » pát 18 lis, 2016 2:14 pm

...tak se opět po krátké přestávce cca 2-3 objednávek objevilo dodávání poškozených modelů a kupodivu je to stále převážně BRAWA (v srpnu jsem osobně vybíral z mnoha 422 od BRAWY a model, který byl původně "přiřazen" k odeslání poštou byl také poškozen..., dokonce i jednomu modelu Roco, který měl být v balíčku, chyběl detail). Nyní jsem dostal kotlový vůz BRAWA 49210 s hrubým zlomením detailu ukotvení cisterny na podvozek, který jsem objevil již během několika vteřin...

Nedalo mi a obratem jsem opakovaně volal p. Čadkovi (mobil nezvedají), až jsem se dozvonil na pevné lince a resume je - dle pana Čadka dostávám opakovaně poškozené modely jen já, protože "mám smůlu" (?) - nikdo z další desítky zákazníků si nestěžuje a nereklamuje tyto konkrétní modely (statistika je jasná, nicméně zde je asi zakopaný kořen stále stejného opakujícího se děje, který není již "náhodou", ale statisticky významným "výsledkem"). Dle pana Čadka nelze dělat "výstupní" kontrolu výrobcům a odesílaným modelům se věnovat cca 20min. - já sám jsem poškození našel do několika vteřin! - a nelze tuto kontrolu provádět i proto, že má p. Čadek větší vytížení s objednáváním, vyřizováním...atd.

Dříve jsem u některých modelů měl podepsaný "certifikát" od tohoto obchodu s "provedenou kontrolou", nyní všechny modely dodávají bez tohoto označení. Asi se kontrola už úplně vypustila...

A na některé díly na reklamovanou a poškozenou ES499 od ACME čekám dosud od srpna 2016, údajně je ACME "bombardována" urgencemi o dodání, nicméně také ignoruje tuto šedou stránku...

Mrzí mne tento stav a jediné řešení je, dle p. Čadka, pravidelná osobní návštěva na Praze 6 a nebo opakované odesílání poškozených modelů zpět. Nicméně mne už tento ping-pong unavil... :!:
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron