Vůz Eas-u (HO) od Kleinmodellbahn

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod George V. » pon 19 kvě, 2008 8:11 am

Měl bych jednu hypotézu k původu vozu Eas-u ČSD z modelu KMB:

Napadlo mne, jestli se třeba nejedná o model vozu jednoho konkrétního inventárního čísla, který se k ČSD dostal tím způsobem, že byl dodán jako náhrada za vůz Eas zničený v zahraničí při nehodě a jako takový byl přiřazen k řadě Eas třeba s inventárním číslem původního vozu z důvodu zjednodušení administrativy...
Nedávno jsem totiž při návštěvě Slovenska jeden vůz Eaos v barvách ZSSK-Cargo zahlédl, přitom tato řada na našich kolejích snad ani nejezdila.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Eas od KMB

Příspěvekod michal_n_cz » pon 26 kvě, 2008 6:06 pm

George V. píše:Eanos je něco úplně jiného - délka 15,74m - je delší než Eas.

Začínám se také přiklánět k tomu, že to zmršili, i když jsem teď nedávno četl na Eas-u upoutávku v ŽM, a tam tvrdili, že by tato série měla být "modelovější", tak nevím...

Ale stejně to nechápu, když KMB dělá i Eas-u s výklopnými čely...


No KMB to dela uz dlouho a vetsinou to byva spravne, narozdil od Roco a Maerklinu - ti maji jednu kastli a meni max. podvozky. U KMB se jednotlive provedeni (DB, OBB, CSD, FS , SBB atd.)se od sebe lisi v ramci moznosti jak ma. Jenomze tentokrat to z nepochopitelnych duvodu nejak po... Ja mam nekolik techto vozu z cca r. 2000 a pak ze serie cca 2004 a cela jsou skoro OK:
Obrázek

Ve skutecnosti je to takhle - tedy i tyto starsi modely maji malenepresnosti - rohovy sloupek je jiny a chybí uhelnik nahore:
Obrázek

Eanos - dlouhy, bez klapek je u nas trochu exot, ale letos jsem zachytil jeden CD v Lanskroune:
Obrázek
Obrázek
Je tu vidět, že byl přeznačený krom 54 CD-CZ vse zustalo jen je dopocitana nova kontrolni cislice. Takze puvodne DB, NS, pripadne nejaky privatni? Omlouvam se za kvalitu tech poslednich fotek, docela chcalo...
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod George V. » pát 30 kvě, 2008 5:45 am

...a na jednu důležitou věc jsi zapoměl - Eas-u ČD (i ZSSK) má na jednom čele dvoje stupátka, z nichž ta pravá jsou se dvěma "schody". To je u toho Eas-u ČSD dobře.
Vozy Eanos jsou v barvách ČD vzácností, ale na Slovensku jich jezdí hafo a jsou to funglovky. Také jsem si tam všiml nových vozů označovaných jako Eamos. Jsou stejně dlouhé (nebo možná i kratší ) jak Eas, ale mají vyšší bočnice a jenom jedny dvířka na boku, umístěné asymetricky blíže k jednomu čelu.

Ještě se vrátím k tomu přebarvování modelů. Chtěl jsem mít ve sbírce i nějakej Eanos, tak jsem si objednal jeden od Tilliga v barvách STLB. Bohužel, je to paskvil. Vůz je označen jako Eaos a na bočnici je napsaná i délka - 14,04 m (což je ovšem pro tento model nesmysl, neboť Eanos má hodně přes 15m). Vlastník vozu je CFR, kdyby to někoho zajímalo.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod George V. » pát 27 čer, 2008 6:19 am

Na trhu je poslední serie slovenských vozů Eas už v markingu ZSSK-Cargo
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Vůz Eas-u (HO) od Kleinmodellbahn

Příspěvekod Tom13TT » úte 14 lis, 2023 1:09 pm

Vrátím se k tomuhle tématu dotazem . Z textu jsem úplně nepochopil který vagon je udělaný špatně ? Ten ČSD nebo ten Čechofracht ? Nebo oba dva ?
H0 ČD Epocha V.
Tom13TT
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 07 čer, 2012 4:37 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Vůz Eas-u (HO) od Kleinmodellbahn

Příspěvekod George V. » úte 14 lis, 2023 3:34 pm

Ten ČSD. Čechofracht je s kompromisem. Ale už je to historie....
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Vůz Eas-u (HO) od Kleinmodellbahn

Příspěvekod Tom13TT » úte 14 lis, 2023 4:32 pm

Díky za objasnění. Teď se jeden modrák objevil...tak zkoumám.. :)
H0 ČD Epocha V.
Tom13TT
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 07 čer, 2012 4:37 pm
Bydliště: Vysočina

Předchozí

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků