Nová Naděje -> TT segmenty 450cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Nová Naděje -> TT segmenty 450cm

Příspěvekod milan ferdián » pon 02 úno, 2015 10:34 am

Barbucha píše:
MIKO-VLAKY píše:No teda, to je krása!
Dneska u sebe vybourám ty skály a opěrky, co jsem nedávno vybudoval, a začnu znovu...


Chameleon Jirka inspirující :-D.

Je velmi a teď to vidět i v tom N-ku,to by byla paráda. :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nová Naděje -> TT segmenty 450cm

Příspěvekod MIKO-VLAKY » pon 02 úno, 2015 12:14 pm

Rezignovat nehodlám, ale dneska všechno rozbourám a přecházím na měřítko G, abych mohl skály dělat ze skutečných šutrů!
Milan Kovářík
HO (III. epocha)
http://www.miko-vlaky.cz
Uživatelský avatar
MIKO-VLAKY
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 01 kvě, 2014 10:26 am
Bydliště: Husinec

Re: Nová Naděje -> TT segmenty 450cm

Příspěvekod chameleon » pon 02 úno, 2015 3:11 pm

miroslav lengyel píše:Co se týče nájezdu k té násypce,tak tam by si to šoféři s tatrovkami upravili k obrazu svému a ten lomeňák by narovnali,takže by ty panely byly po krajích rozlámané a byly tam vyjeté koleje,ale to je detail. :mrgreen:

Ještě to mohu vyřešit, že dám na začátku panelovky značku "vjezd povolen jen Multikárám" :wink:

MIKO-VLAKY píše:No teda, to je krása!
Dneska u sebe vybourám ty skály a opěrky, co jsem nedávno vybudoval, a začnu znovu...

Teď jsem se na tvé kolejiště koukal a nic nebourej, až to doděláš, tak to bude parádní! :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Nová Naděje -> TT segmenty 450cm

Příspěvekod workous » pon 02 úno, 2015 8:29 pm

Paráda moc pěkné držím palce.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Nová Naděje -> TT segmenty 450cm

Příspěvekod lajblt » pon 02 úno, 2015 8:55 pm

Za mě taky palec nahoru! Chtěl bych to taky takhle umět. A s tím nápisem na stavědle bych si nelámal hlavu. Můžeš to vždycky svést na to, že už se nepoužívá, neb je ve stanici TEST, reléovka nebo ESA (podle osazení návěstidly). :)
lajblt
 
Příspěvky: 873
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Nová Naděje -> TT segmenty 450cm

Příspěvekod Jeňa Sova » úte 03 úno, 2015 1:10 am

Chameleone, máš to opravdu moc pěkné. Ty nástupiště bych asi jen "dotvaroval", jsou dost hranaté a z boku jsou vidět nějaké tahy štětcem či co. Jinak se mi nezdají nijak hrozné. Co bych asi udělal jinak je rozmístění některých návěstidel, ale jedná se o pár milimetrů. Opravdu se mi to kolejiště, i celkový plán, velice líbí.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Nová Naděje -> TT segmenty 450cm

Příspěvekod chameleon » úte 03 úno, 2015 12:52 pm

Jeňa Sova píše:Chameleone, máš to opravdu moc pěkné. Ty nástupiště bych asi jen "dotvaroval", jsou dost hranaté a z boku jsou vidět nějaké tahy štětcem či co. Jinak se mi nezdají nijak hrozné. Co bych asi udělal jinak je rozmístění některých návěstidel, ale jedná se o pár milimetrů. Opravdu se mi to kolejiště, i celkový plán, velice líbí.

nástupiště - to je dobrý nápad, zkosím hrany. Hlavně plánuji vybrousit štěrk z nástupiště a položit nový. Vždy jsem vrstvu prachu asi dělal s Duvilaxem s blbým poměrem a na povrchu se dělaly lesklé kaluže... Ikdyž poslední vrstvu jsem už zkusil se Sportakrylem, tak výsledek lepší, ale... :wink: Asi dotáhnu k sobě domů nějakýho profíka a budu mu koukat pod ruce :wink:

návěstidla - kde myslíš? Mě například štve trpaslík na koleji pod násypkou - mohl být klidně o 5cm dál a vešel by se o vagón víc. Tenhle trpajzlík určitě půjde ven :wink:

lajblt píše:Za mě taky palec nahoru! Chtěl bych to taky takhle umět. A s tím nápisem na stavědle bych si nelámal hlavu. Můžeš to vždycky svést na to, že už se nepoužívá, neb je ve stanici TEST, reléovka nebo ESA (podle osazení návěstidly). :)
Tomáši já vlastně ani nevím co ve stanici mám :oops: Mohl bys mi poradit abych pak někdy nevypadal za blbce :) Vím jen, že stanice byla modernizována, tj. výměnová návěstidla Berka byla nahrazena elektromotor.přestavníkem (Berka jsou super, avšak občas se mi praly s návěstidly o místo, schovávaly se za návěstidla atp...) a kabel se asi hodil do drátovodné šachty (daly se rovnou nový betonový poklopy). Stanicí se dá profrčet na zelenou v plné traťové rychlosti... A jelikož u stavědla je zaparkovaný žigulík, tak něco se ve stavědle děje - ale co, to nevím... Asi tam má v režimu slave puštěnej na monitoru TC verze 8 Gold a kontroluje, jestli je vše OK :wink: V našem kraji máme na zbytečný fleky peněz dost, však mrkněte jak máme uklizeno.. Takže asi zabezpečení 2. nebo 3. stupně, že? :wink:
jestli teď dostal nějaký profík z dráhy infakrt, tak sorry, ale já jsem jen modelář amatér a stavím si vlastní svět :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Nová Naděje -> TT segmenty 450cm

Příspěvekod Jeňa Sova » úte 03 úno, 2015 1:15 pm

Pošlu ti to potom. Upravené z mobilu je to prý moc velké...
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Nová Naděje -> TT segmenty 450cm

Příspěvekod Dusan » úte 03 úno, 2015 6:33 pm

Koukal jsem na ty nástupiště. Já jsem je v dávné době stavby TT, nakonec udělal po různých pokusech se vším možným z kousku plastové desky z reklamky a namatlal olejovkami. Nebylo to úplně nejhorší. Štěrk jsem dával stejný jak do kolejí a nakonec eNkový, lehce říznutý jemnou hlínou. Tak jen tak spíš dávám náhled těsně před dokončením. Možná by se do tvé stanice hodily více nebo klidně jen sypané.
Přílohy
PICT3134.JPG
PICT3136.JPG
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1282
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Nová Naděje -> TT segmenty 450cm

Příspěvekod E27 » úte 03 úno, 2015 7:23 pm

Ahoj, iba jedna vec..

Veľmi pekné a klobúk dole. Veľmi sa teším tomu, že násypka nakoniec zapadla do prostredia :wink:
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Nová Naděje -> TT segmenty 450cm

Příspěvekod lajblt » úte 03 úno, 2015 7:38 pm

2 chameleon: Ono to s tím zabezpečením vypadá asi takhle:

Když jsou ve stanici stavědla a:
- výhybky mají drátovody, je tam elektromechanika (2. kategorie SZZ).
- výhybky mají elektromotory a závaží s návěstidlem ("lucerna"), je tam elektromechanika
- výhybky mají elektromotory a závaží bez návěstidel, je to velká stanice s reléovkou (3. kategorie SZZ)

Když ve stanici stavědla nejsou a:
- výhybky mají drátovody, je tam (elektro)mechanika s ústředním stavědlem v dopravní kanceláři
- výhybky mají elektromotory a závaží s návěstidlem, je tam ústřední stavědlo - buď zase elektromechanika nebo TEST (opět 2. kategorie SZZ).
- výhybky mají elektromotory a závaží bez návěstidel, je tam reléovka nebo ESA (3. kategorie SZZ)
- výhybky mají jen elektromotory bez závaží a návěstidel, je tam ESA a výměny s čelisťovými závěry namísto hákových

Předpokládám, že u tebe doma to bude vzhledem k ovládání přes PC obdoba JOP, takže něco jako ESA nebo její ekvivalent, tudíž 3. kategorie SZZ. :D
Pokud jsem na něco zapomněl, budu rád, když mě doplní někdo, kdo se v tom "rejpe" v práci. ;)
lajblt
 
Příspěvky: 873
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Nová Naděje -> TT segmenty 450cm

Příspěvekod chameleon » stř 04 úno, 2015 12:00 pm

Takže do stavědla neumisťovat žádného nádražáka ani osvětlení... Jinak bych byl jedinej, kdo má funkční stavědlo + ESA ;-)
Uvidíme.. ;-)
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Nová Naděje -> TT segmenty 450cm

Příspěvekod chameleon » stř 04 úno, 2015 12:02 pm

Dušane vypadá to pěkně, ještě to promyslím...
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků