Lepty Kuber

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

M 131.1 v HO KuBer - zkrat pojezdu

Příspěvekod sidlo » ned 18 led, 2015 4:47 pm

Koupil jsem motorový vůz M 131.1 v H0 kompletní. Po celodenním boji se mi do něho podařilo implantovat dekodér. Začal jsem zajíždět nápravové převodovky. Při jízdě vpřed vůz jezdí podle očekávání. Při jízdě vzad po několika decimetrech jízdy dojde ke zkratu. Pozoroval jsem při jízdě Booster display http://www.fucik.name/masinky/nanox_opt/ , mám centrálu NanoX-S88 od DIGI-CZ. Při jízdě vpřed normálně svítí první zelená. Při jízdě vzad poblikávají všechny diody až po červenou. Pokud je probliknutí delší tak se aktivuje pojistka v centrále a vypne se napájení DCC. Ke zkratu dochází v přímé, pravém i levém oblouku. Většinou dojde ke zkratu v místě nerovnosti styku dvou kolejnic. Vozidla zatím jenom zajíždím na testovacím okruhu z plechového PIKO kolejiva.

Uměli byste poradit kde hledat zdroj zkratu, který se projevuje pouze při jízdě vzad?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3588
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Kulsud » pon 26 bře, 2018 7:13 am

Rozhodl jsem se zkusit stavbu leptu od pana Kubíčka. Jedná se o služební Rybák. Přišlo bez návodu. Napsal jsem mu a čekám na odpověď, protože bez návodu jsem asi v pasti. Jít cestou dedukce kam co asi tak nejpravděpodobněji patří se mi nechce. Existují někde návody ke stažení nebo fotodokumentace?
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod rawen » pon 26 bře, 2018 7:48 am

Ahoj,
návodu se asi nedočkáš. Nicméně podle toho, co jsem sám stavěl, je postup vcelku intuitivní.
Začni největšími díly; u malých buď pochopíš jejich význam anebo se zeptáš.
Anebo sem rovnou naskenuj ten lept a kolegové poradí.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Kulsud » pon 26 bře, 2018 8:20 am

rawen píše:Ahoj,
návodu se asi nedočkáš. Nicméně podle toho, co jsem sám stavěl, je postup vcelku intuitivní.
Začni největšími díly; u malých buď pochopíš jejich význam anebo se zeptáš.
Anebo sem rovnou naskenuj ten lept a kolegové poradí.

Radek



Díky, už se ozval i pan Kubíček a je ochoten v případě "selhání" poradit. Nemohu se zbavit dojmu, že přiložená A4 s popisem dílů jako papírové vystřihovánky z ABC by vše vyřešila.
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod radula63 » pon 26 bře, 2018 3:28 pm

Kulsud píše:Rozhodl jsem se zkusit stavbu leptu od pana Kubíčka. Jedná se o služební Rybák. Přišlo bez návodu. Napsal jsem mu a čekám na odpověď, protože bez návodu jsem asi v pasti. Jít cestou dedukce kam co asi tak nejpravděpodobněji patří se mi nechce. Existují někde návody ke stažení nebo fotodokumentace?

Pan Kubíček ke svým leptům návody nemá! Musíš cestou dedukce.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1303
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Kulsud » sob 07 dub, 2018 6:53 am

Tak jo, stavba se zatím dařila, ale narazil jsem. Nepovedlo se mi naohýbat tenké slabé plíšky vyhlídky - takže je nenávratně pokažená. Existuje nějaká náhrada, doporučení, odlitek, nebo část leptu?
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod rawen » sob 07 dub, 2018 7:25 am

Paradoxně nejlepším řešením to bude vyříznout z papíru, slepit třeba Herkulem (nebo natupo vteřiňákem, jestli jsi šikovný) a finálně nastříkat lakem anebo napustit vteřiňákem. Máš nekonečně mnoho pokusů a opravdu to funguje.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Kulsud » sob 07 dub, 2018 7:42 am

Jsem se toho papíru obával. Tak hurá do toho.
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Sandy » ned 08 dub, 2018 11:28 am

Nevím, jak to vychází rozměrově, ale co odlitek okna k Ds (Pečky) nebo upravit lept okna k BDs (Banko)?
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Gulda » ned 08 dub, 2018 12:06 pm

Pan Kubíček ti pokažený díly nechá vyleptat zvlášť. Aspoň mě to tak udělal. Stačí mu zavolat a domluvit se.
guli
Gulda
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned 21 zář, 2008 11:54 am
Bydliště: Bučovice

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Kulsud » ned 08 dub, 2018 5:28 pm

To by bylo dobré, ale myslím, že moje modelářské vybavení neumožňuje tenhle díl ohnout bez úhony. Existuje nějaká rada, jak na to bez ohýbačky?
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Kulsud » úte 10 dub, 2018 7:48 am

Zkusil jsem ty poškozené díly srovnat, rozříznout v místě ohybu žiletkovou pilkou, slepit vteřiňákem a vypadá to, že by to mohlo fungovat.
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod rawen » úte 10 dub, 2018 11:40 am

Kulsud píše:Zkusil jsem ty poškozené díly srovnat, rozříznout v místě ohybu žiletkovou pilkou, slepit vteřiňákem a vypadá to, že by to mohlo fungovat.

Lepené spoje zevnitř něčím přeplátuj. I kdyby to měla být jen nit napuštěná vteřiňákem.
Jinak budeš mít nad sebou Damoklův meč rozpadu v ten nejmíň příhodný okamžik.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Kulsud » úte 10 dub, 2018 11:55 am

Ok
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Kulsud » sob 21 črc, 2018 10:12 pm

Kulsud píše:Ok


Jen výsledek, bez emocí či nevhodných slov. Řada z vás mě varovala před lepty Kuber a měli jste pravdu. Postup je skutečně velice intuitivní. Skříň i podvozek vcelku žádný problém. Jmenované vyhlídky jsem nakonec při troše píle a trpělivosti nainstaloval. Střecha prohnutá s obřím nánosem přebytečného materiálu. Ok, broušení to napravilo. O cca necelých 10 mm je střecha kratší. Následovalo tmelení a broušení, při kterém vzaly za své imitace "falcovani" plechu na střeše. To jsem vcelku zdařile znovu dotvořil dle Homerova návodu. Nárazníky a kinematiku jsem obstaral na burze. Masky podvozků nejsou pěkné. Stříkal jsem spreji, opět na radu zdejších zkušených. Po několika opravách jsem byl s výsledkem spokojený. Už to po tom neskutečném broušení a tmelení střechy vypadalo celkem nadějně. Problém nastal při nasazování přechodových můstku. Předvrtané otvory vůbec nepasují na plíšky na přechodovém můstku. Rozteč otvorů je mnohem užší. Při pokusu instalovat přechodový můstek jsem poškodil jak lak, tak i můstek. Nejsem zvyklý se vzdávat, ale tohle už bylo moc. Lept stojí 1100 Kč. Střecha je úplně mimo. Některé předvrtané otvory nepasují. Je třeba dokoupit soukolí, kinematiku a nárazníky. Nepočítám tmel a barvy. Vzdal jsem to. Pro začátečníka to vhodné asi není.
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

PředchozíDalší

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků