Imitace vody

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Imitace vody

Příspěvekod Dolfa » stř 07 kvě, 2008 11:29 am

zdravim...chtel bych udelat zatopenej lom a k tomu potrebuju nejakou imitaci vody...ale nikde ji nemuzu najit :o( AQUAPLASTICK nebo nejak tak se to jmenuje...mozna to maji na modely biz..ale s nema mam spatny zkusenosti...obejednal sem si u nich nejaky barviva a dockal sem se za pul roku :?...tak dlouho cekat nechcu...diky za kazdou radu :lol:
Uživatelský avatar
Dolfa
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 22 pro, 2007 7:19 am

Příspěvekod Miloš_P » stř 07 kvě, 2008 2:42 pm

Už se to tady probíralo, stačí se podívat trochu po tématech na této stránce :wink: .
http://magazin.modely.biz/diskuze/viewtopic.php?t=71
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jarda H. » stř 07 kvě, 2008 3:06 pm

Dolfi, FAKT to chce lépe koukat, či spíše ZKUSIT HLEDAT :shock: !! Ten odkaz je na té samé stránce, kde se ptáš i ty :wink: :?: Přesto sem hodím informaci, která tu na fóru už taky zazněla - imitaci vody úspěšně odzkoušel z tmelu kolega MartinH0 !

Takže šlo o silikon, akrylový tmel od firmy Den Braven Sealants na "Spáry mezi zdivem, rámy oken, dveří a parapetů", barva transparent. Po nanesení je neprůhledně bílý, transparentním se stane až po vytvrzení. Jak to vypadá po aplikaci, uvidíš to na stránkách martin_ho.websnadno.cz (v části šikovné pomůcky a nápady).
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod richard0404 » stř 07 kvě, 2008 4:20 pm

Jarda H. píše:Dolfi, FAKT to chce lépe koukat, či spíše ZKUSIT HLEDAT :shock: !! Ten odkaz je na té samé stránce, kde se ptáš i ty :wink: :?: Přesto sem hodím informaci, která tu na fóru už taky zazněla - imitaci vody úspěšně odzkoušel z tmelu kolega MartinH0 !

Takže šlo o silikon, akrylový tmel od firmy Den Braven Sealants na "Spáry mezi zdivem, rámy oken, dveří a parapetů", barva transparent. Po nanesení je neprůhledně bílý, transparentním se stane až po vytvrzení. Jak to vypadá po aplikaci, uvidíš to na stránkách martin_ho.websnadno.cz (v části šikovné pomůcky a nápady).


Jen pro úplnost odkaz zde http://www.martin_ho.websnadno.cz/Sikov ... apady.html
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Dolfa » čtv 08 kvě, 2008 5:03 am

diky za odpovedi :wink: vyzkousim ten silikon nevypada to vubec spatne :lol:
Uživatelský avatar
Dolfa
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 22 pro, 2007 7:19 am

Příspěvekod Jarda H. » pát 09 kvě, 2008 6:49 pm

richard0404 píše:..... Jen pro úplnost odkaz zde http://www.martin_ho.websnadno.cz/Sikov ... apady.html


A já chtěl Richarde, aby byl Dolfa aspoň trochu samostatný v hledání :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod richard0404 » pát 09 kvě, 2008 7:38 pm

Jarda H. píše:
richard0404 píše:..... Jen pro úplnost odkaz zde http://www.martin_ho.websnadno.cz/Sikov ... apady.html


A já chtěl Richarde, aby byl Dolfa aspoň trochu samostatný v hledání :lol: :!:

Jarda H. bral jsem to že kolikrát člověk něco hledá a ne a ne to najít. Zkoušel jsem do vyhledávače zadat imitace vody a výsledek byl že z asi 30 odkazů byly o vodě až skoro na konci 2 . Zadat slovo do vyhledavače a ukáže se někomu 30 odkazů na uhlíky , obtisky a pod tak radši každý založí téma které tu už bylo než aby hledal. Přesto si myslím že trochu námahy a hledání nikomu neuškodí. :?: :)
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Jarda H. » pát 09 kvě, 2008 8:06 pm

richard0404 píše:
... bral jsem to že kolikrát člověk něco hledá a ne a ne to najít. Zkoušel jsem do vyhledávače zadat imitace vody a výsledek byl že z asi 30 odkazů byly o vodě až skoro na konci 2 . Zadat slovo do vyhledavače a ukáže se někomu 30 odkazů na uhlíky , obtisky a pod tak radši každý založí téma které tu už bylo než aby hledal. Přesto si myslím že trochu námahy a hledání nikomu neuškodí. :?: :)



Máš 100% pravdu, že někdy vyhledávač není to pravé ořechové, že vyhodí odkazy zbytečné nebo zavádějící (znám to z vlastní zkušenosti :idea: ) ! Jinak jsme dali Dolfimu hóódně jasnou cestu kam se podívat :lol: :lol: :!: A myslím, že ten akrylát.tmel / silikon nevypadá špatně ?

PS : přesto dodávám - původně má poznámka byla myšlena jako malý fórek pro odlehčení diskuze :lol: :D :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod richard0404 » pát 09 kvě, 2008 8:35 pm

Určitě s tím souhlasím a tak jsem to také bral.
Musím říct že když jsem ten silikon rozšlápl tak jsem netušil co z toho bude. Mám teď na stole husí krk elektrikářský a vněm nalepené kamínky a zkouším pomocí silikonu udělat potok. :lol: :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 10 kvě, 2008 11:13 am

S tím husím krkem děláš kanál??
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod richard0404 » sob 10 kvě, 2008 2:48 pm

Petr Zatrepalek píše:S tím husím krkem děláš kanál??


Přesně tak pro kamaráda který by chtěl mít kanál pro kajaky tak to tady mastím se silikonem.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Martin HO » sob 10 kvě, 2008 7:10 pm

Dnes jsem přidal na svůj web v sekci Šikovné nápady a pomůcky 2 první fotky ne zcela dokončeného rybníčka.

(To abych reagoval na nově oživlé téma vodní hladiny.)

Fotky nejsou z nejlepších (zejména co se týká ostrosti kachen a labutí plujících po hladině), a také jsem z fotek zjistil, že mi vítr přinesl otevřeným oknem na hladinu pyl z řepky z okolních polí.

Nicméně není to asi špatná technlogie, kterou jsem zkusil vylepšit natřením hladiny vodou rozředěným tmelem.

Zdá se, že je lepší nanášet na podbarvený podklad co nejmenší tlouštku tmelu .

No posuďte sami.
Martin HO
 

Příspěvekod richard0404 » sob 10 kvě, 2008 7:38 pm

Martine je to paráda zkoušel jsem ještě do čerstvě nalitého silikonu pomocí stříkačky s bílou barvou udělat takzvanou vřící vodu. Zatím nic moc, ale zjistil jsem že se dá silikon zahřát a dodatečně upravovat. Silikonové vrstvy lze nanášet postupně , ale spodní vrstva nesmí zatuhnout aby se vrstvy spojily. Ještě mně napadlo jedno vrstvu silikonu na menších částech natřít bíle a když nanesu vrstvu druhou stříkačkou s jehlou vpichovat malé bublinky.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Jarda H. » sob 10 kvě, 2008 7:40 pm

Martinovi H0 díky :lol: za praktické pokusy s dobrými výsledky :!: Myslím, že vodní plocha jako zátiší s kachnami a labutěmi vypadá dobře !! Plocha není jednolitě rovná, je jakoby zvlněná větrem, a ten pyl zvenčí - někdy i v realitě je na hladině nějaký ten "humus" !

No a richardovi0404 rovněž dík - za "nechtěné" rpzšlápnutí tuby se silikonem :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Dolfa » úte 13 kvě, 2008 9:21 pm

:) no vidite ze to nebylo naskodu zalozit novou diskusi o imitaci vody...ja byl ted na dovolene a pres tyden nemam cas..ale po vikendu bych mel mit hotovej takovej hokus pokus tak bych sem dal rad fotky abyste to zkritizovali :shock: :lol:
Uživatelský avatar
Dolfa
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 22 pro, 2007 7:19 am

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků