Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod milan ferdián » ned 05 říj, 2014 12:26 pm

jafobe píše:osobně si za knížku rád i připlatím když to bude nutné, už jen proto že vím, že něco podobného jen tak jinde neseženu ;)
a dal bych přednost i té papírové verzi, sice elektronická verze by taky nebyla od věci s ohledem na dnešní dobu ...
jak tu už bylo zmíněno, možná je objednávek zatím míň než jsi čekal, ale dost lidí to tu nemuselo zatím ani zaregistrovat, takže bych s nějakými závěry chvíli počkal, třeba do doby než budeme mít třetí díl doma, i pak bych řekl že bude dostatek času na tvoření dílu dalšího ;) a i kdyby další díl nakonec nebyl na nyní tak žádané téma vleček a dep, neřešil bych to

Já to neřeším,jen reaguji na vaše zaslané reakce z emailů :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod milostt » ned 05 říj, 2014 2:00 pm

Když to tu řešíte, já bych si klidně elektronickou taky koupil ..........
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod milan ferdián » ned 05 říj, 2014 2:09 pm

Neprobíhá žádná nabídka v elektronické verzi.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod milostt » ned 05 říj, 2014 2:14 pm

milan ferdián píše:
milostt píše:Když to tu řešíte, já bych si klidně elektronickou taky koupil ..........

Neprobíhá žádná nabídka v elektronické verzi.

To já vím , jem sem přidla hlas , k názoru že by takovéknihy měli vycházet i elektronicky nic víc a nic míń souhlasím s tím ...
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod milan ferdián » pon 06 říj, 2014 8:21 am

Aha...
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 06 říj, 2014 1:59 pm

Ahoj Milane,
zdá se mi, že zbytečně tlačíš na pilu a pospícháš a děláš trochu ukvapené závěry. Začal jsi anketou. Tam to šlo pochopit, i když bych asi nechal běžet anketu trochu déle, ale budiž, ovšem teď blázníš s objednávkami. Kolik jich vlastně potřebuješ, abys byl klidný? Předpokládám, že určitě víc než sto, ale když se podíváš na anketu,(74 hlasů) přece nemůžeš čekat za pár dnů stovky objednávek.
Nech to uzrát, v klidu vymýšlej a kresli (co vymyslíš pošli, klidně budu psát průběžně :D ). Počty nebo způsob vydávání bych zatím minimálně nějaký týden neřešil.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod A2C » stř 08 říj, 2014 6:20 pm

Poslal som objednavku, dufam ze este bude zaratana :-)
Priklanam sa aj k elektronickej verzii! PDF je iba par nul a jednotiek ktore sa dobre nosia vsake so sebou, ale kniha je kniha :-) takze aj aj by bodlo.
Co sa tyka obsahu, hlasujem za tocne vsetkych velkosti! Ci uz vagonove alebo pre obrie lokomotivy a vsetko medzi tym :-)
Pre mna idealne okolo roku 1960 :-)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod TomBart » stř 08 říj, 2014 9:36 pm

Michal Šuhajda píše:Ahoj Milane,
zdá se mi, že zbytečně tlačíš na pilu a pospícháš a děláš trochu ukvapené závěry. Začal jsi anketou. Tam to šlo pochopit, i když bych asi nechal běžet anketu trochu déle, ale budiž, ovšem teď blázníš s objednávkami. Kolik jich vlastně potřebuješ, abys byl klidný? Předpokládám, že určitě víc než sto, ale když se podíváš na anketu,(74 hlasů) přece nemůžeš čekat za pár dnů stovky objednávek.
Nech to uzrát, v klidu vymýšlej a kresli (co vymyslíš pošli, klidně budu psát průběžně :D ). Počty nebo způsob vydávání bych zatím minimálně nějaký týden neřešil.


Ahoj. Určitě jak píše Michal. Moc se mi teda nechce číst celé vlákno, ale osobně se přimlouvám za knižní verzi. Už několikrát jsem ti říkal, že vlečky jsou velice zajímavé a i když mnohdy modeláři opomíjené (nemyslím kousek koleje a u toho domeček Auhagenu), tak jsou velice potřebné a krásně obohatí provoz. Udělej to jako první dva díly. Knížku doplníme fotkami z modelů a bude to paráda. Vím, že to je složité a chce to mít u vleček hlavu a patu, ale není nutný nikde popisovat výrobní procesy. Mě osobně by stačilo, kdyby bylo uvedeno několik případů odvětví průmyslu a podle velikosti vlečky i nějaký systém. Jakože se třeba v rámci papírenství vozí tyto a jiné druhy vozů, že může být v areálu kotelna, sklady na výrobky, rampa na dřevo atd. atd. To samé třeba u chemikálií, hutního průmyslu, curkovaru, ale i menší systémy. Vždyt dříve byla vlečka pomalu z každé stanice. Třeba skládka uhlí, sklady domácích potřeb, betonárky, stavebniny, lihovar, ZZN apod. Nádraží jsou vcelku jednoduché, ale vlečky, to je pane výzva..... A toto modelář nikde nevyčte, vyplnil by jsi tím velkou mezeru a i mě pomohl. Chápu, že 70% modelářů toto třeba vůbec neřeší, ale mě toto opravdu chybí a ta neznalost je hrozná. Vždyť už to pomalu ani nepamatuju, co kde bylo a dneska se toho moc nevozí. Však doma chci ještě udělat vlečku u té velké stanice a vlastně ani nevím, co by tam mělo být.
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 09 říj, 2014 8:53 am

TomBart píše: vlečky, to je pane výzva..... A toto modelář nikde nevyčte, vyplnil by jsi tím velkou mezeru a i mě pomohl. Chápu, že 70% modelářů toto třeba vůbec neřeší, ale mě toto opravdu chybí a ta neznalost je hrozná. Vždyť už to pomalu ani nepamatuju, co kde bylo a dneska se toho moc nevozí. Však doma chci ještě udělat vlečku u té velké stanice a vlastně ani nevím, co by tam mělo být.


Bingo! Vlečky a tratě se ruší, doba hojného provozu dávno pryč - člověk si pamatuje mašiny, tratě, vagony - ale co a jak se kam a čím vozilo - to zmizelo v nenávratnu... To samé depa - houfně se to ruší, díry po točnách zavážejí, jedno depo je na bůhvíkolik kilometrů, trendem je všude samá elektronika bez obsluhy...
A kdo má možnost si dneska koupit Zuzkovu knížku? Možná by Milane tvoje nová publikace mohla být nejen o pláncích - máš-li možnost, klidně doplněná fotkama dochovaných staveb pro konkrétní plánek, popisem provozu dané vlečky a depa, zmínit i způsob označování a evidence vozidel v depu a na vlečce...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod milan ferdián » čtv 09 říj, 2014 10:32 am

Co se týče podkladů od pana Zusky,tam jsem nepochodil.Já mohu jen těžit ze své praxe,kdy jsme jezdili hodně na vlečky a při chvilce odpočinku jsem sledoval cvrkot.Lokomotivní depa,vlečky - evidence,přidělování atd.kluci tlačíte mě do dost pro mne neznámé oblasti.Tyto podklady co já vím se spíše hodí pro modulový provoz než pro domácí kolejiště.Hlavním smyslem této publikace bude výběr z řadu témat pro stavbu modeláře buď na domácím kolejiště,výjimečně na těch modulech.Když se podaří získat podklady o nákladech tam i zpět,tak to bude pro mne i velký úspěch,nemluvě o příslušných budovách a technických zařízení spjaty s provozem vlečky.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod A2C » čtv 09 říj, 2014 11:18 am

Hehe, práve o to ide :) dostal som k dispozícii izbu 3,4x3,6m a do toho idem zabudovať koľajisko :) H0+H0e po obvode stien, musí tam byť aj špirála na prevýšenie kvôli oknu, posteli, stolíku... zalezie to do vstavanej skrine a do toho zapasovať rozumne stanicu, vlečku, možno splietku rozchodov! môžeš sa vyšantiť :D Samozrejme tam chcem aj malú točnu na loko a vagóny :)
Ja totiž produkujem na mňa suché nápady :(
a musím dodať bude to na báze modulov! :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod hank » čtv 09 říj, 2014 4:22 pm

TomBart: To je právě ono. Dneska většina lidí (včetně mě, aby mi zas někdo nenadával...) po práci zavře hubu a má uklizeno. Dřív většina národa (včetně mě, aby bylo jasno, z jakého titulu mluvím...) dělala v nějaké té Kolbence, Poldovce nebo Nové huti a měla aspoň nějaký ánunk o tom, jak se co v těch fabrikách dělá, z čeho se to dělá, co a jak se tam dováží a co a jak se odtamtud expeduje. Kdybychom měli šanci vést takovouhle diskusi před 30 lety, skoro každý z nás by byl mohl popsat nějakou fabriku, kterou znal zevnitř. Já už jsem jinde popisoval cvrkot na vlečce jedné na tehdejší poměry nepříliš velké kartonážky, kde se denně zmanipulovalo 25 - 30 vozových jednotek. Jestli bude zájem, můžu blíže popsat to, co znám důvěrně - provoz a toky materiálu, polotovarů a výrobků v celulózce a papírně. Jistě jsou tu aspoň někteří, kdo znají zevnitř cukrovary, textilky, chemičky, sklárny, pily, strojírny s různým sortimentem... Tak to dejte "do placu", třeba i obecně, a ono z toho vyplyne víceméně samo, jak ty vlečky mohly vypadat v době, kdy se bez nich fabriky neobešly. A třeba pak kupodivu zjistíte, že i dost velkým fabrikám stačily dvě koleje a jedna výhybka nebo nějaké přilehlé nákladiště na blízké trati, odkud se všechno dovezlo těch pár set metrů autem, případně různě velké a různě fikané úzkorozchodné systémy... Jiná věc je industriální architektura těch let. To je ovšem průser, tu majitelé, obce i různí developeři, konkursní správci a jiní paraziti už nejmíň 20 let nemilosrdně likvidují nehledě na její často solidní historickou hodnotu. Kdo ji chce vyfotit před zbouráním, má nejvyšší čas - nebo už je pozdě a musíte do archívů. Ale i tak bych si myslel, že bychom to takhle nějak svépomocí měli být schopni dát dohromady.

A mimochodem, nedávno vyšla u Malkuse brožura Cukrovarnictví a železnice autorů Michala Roha a Radima Šnábla, ISBN 9788087047224. Takže s cukrovary už se namáhat nemusíme, to už za nás pánové udělali - a řekl bych, že moc dobře.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod hank » čtv 09 říj, 2014 4:23 pm

milan ferdián píše:Co se týče podkladů od pana Zusky,tam jsem nepochodil.


Této formulaci dost dobře nerozumím, mohl bys prosím upřesnit, jak to myslíš?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod mlha » čtv 09 říj, 2014 4:49 pm

Já se snažím o zdokumentování vlečky n.p.Let,jestli se podaří mohla by být i úzká z Abrhámovy cihelny v Kunovicích.Snad alespoň něco do uzávěrky stihnu....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod hank » čtv 09 říj, 2014 5:51 pm

mlha píše:Já se snažím o zdokumentování vlečky n.p.Let,jestli se podaří mohla by být i úzká z Abrhámovy cihelny v Kunovicích.Snad alespoň něco do uzávěrky stihnu....


A dobře děláš. Doufám, že jsi v kontaktu s Leošem Tomančákem, který v Dráze 7/2008 uveřejnil k tématu článek "Vzpomínka na závodovou dopravu v Kunovicích". Jistě má ke "komunistické železnici" - nazývala se tak proto, že osobní doprava na ní byla zdarma i pro lidi z ulice, nejen pro zaměstnance - víc materiálu, než se vešlo do článku.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků