program na přepočet měřítka z reálu

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod kuTTil » úte 28 úno, 2012 10:51 am

zdravím kolegy modeláře a mám na ně dotaz jestli někdo nezná nějaký prográmek na přepočítávání rozměru z reálu do měřítka.Já jsem našel jenom tenhle: http://www.mo-na-ko.net/ruzne.htm#mcalc
je to kousek dole .Nainstalováa jsem to a nejde mi to spustit.Mám windows xp a program jako kdyby najel ale hned to zmizí někam do lišty tak kdyby někdo uměl aspon poradit a nebo zná něco na tento způsob budu moc rád .Vždycky jsem na foru všechno našel a tohle téma ve software není tak doufám že jsem to někde nepřehlédl .Na internetu jsem hledal celý den a nic kromě toho programu z odkazu mi nic nenašlo děkuji za rady
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 28 úno, 2012 11:08 am

Mám Scalecalc, už léta... Dyžtak mi písni mejla, pošlu to - má to jen 250 kb... Jinak pro přepočet měřitko do měřitka používám kalkulačku - mám to rychlejc než jakýkoliv software. Co je na Scalecalc boží, že to umí inche i metrickou míru!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod Myšpulín » úte 28 úno, 2012 6:20 pm

H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod MAREKHO » úte 28 úno, 2012 9:57 pm

http://trainmania.info/ke_stazeni/modelcounter.zip
tady je taky jeden...-jednoduchý
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Re: program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 29 úno, 2012 6:11 am

Jak ti běhá ten Scalecalc co jsem ti poslal?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod kuTTil » stř 29 úno, 2012 9:27 am

Petr Zatrepalek píše:Jak ti běhá ten Scalecalc co jsem ti poslal?

prográmek běží dobře jenom mně překvapila ta angličtina chvíli jsem se s tím seznamoval a taky mi pomohl pan google překladač :lol: :lol: takže to nijak nevadí jsem rád za všechny odpovědi moc děkuji všem kuttil ted dělám betonový plot
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod mizl » stř 24 zář, 2014 10:44 pm

Nechci zakládat nové téma, tak tedy použiji toto staré. Opět přináším trochu jednoduchého ale asi dobrého pomocníka z mé programátorské dílny. Jedná s, jak jinak, o přepočet rozměrů s možností ukládání do databáze, kterou lze editovat. Tentokrát jsem si procvičoval převáženě ovládání klávesou ENTER a co největší automatizaci ze strany programu. Proto má program co nejméně tlačítek. Nechme dlouhého a nudného popisu a podívejte na skríny.
Základní okno.png
Základní okno.png (14.04 KiB) Zobrazeno 9542 krát


Základní okno_Anglicke.png
Základní okno_Anglicke.png (13.18 KiB) Zobrazeno 9542 krát


Základní okno_Vypocet_Ulozeni.png
Základní okno_Vypocet_Ulozeni.png (14.4 KiB) Zobrazeno 9542 krát


........
Naposledy upravil mizl dne stř 24 zář, 2014 10:51 pm, celkově upraveno 1
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod mizl » stř 24 zář, 2014 10:48 pm

....... a pokračování

Základní okno_Editace.png
Základní okno_Editace.png (7.28 KiB) Zobrazeno 9542 krát


Základní okno_Odstranění.png
Základní okno_Odstranění.png (16.06 KiB) Zobrazeno 9542 krát


Základní okno_Chyba.png
Základní okno_Chyba.png (14.33 KiB) Zobrazeno 9541 krát


Věřím, že pro některé zdejší uživatelé tohoto fóra jsou tyto programy zcela zbytečné a nepodstatné, ale pro některé jsou dobrými pomocníky. Pokud bude zájem přihodím i link na stažení toho jednoduchého programu.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod mizl » stř 24 zář, 2014 11:28 pm

.... a ještě pro zvídavé dávám k nahlédnutí části programového kódu jako perličku a bonus :twisted:

Fragment_Kódu.png


Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod BohousP » čtv 25 zář, 2014 7:03 am

mizl píše:... Opět přináším trochu jednoduchého ale asi dobrého pomocníka z mé programátorské dílny. Jedná s, jak jinak, o přepočet rozměrů s možností ukládání do databáze, kterou lze editovat.
........


Dělení konstantou zvládne každá kalkulačka. Ale na tomto programu se mi líbí ten seznam. Pro představu - mám fotografii objektu, změřím si ho a míry naházím do tabulky v Michalově programu. Hned vedle mám všechny přepočítané rozměry modelu. Doteď jsem to dělal tak, že jsem čmáral do fotografie dvěma barvičkama reálné a modelové rozměry. A pak jsem ten papír založil a né a né si vzpomenout kam ... :roll:
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod hank61 » čtv 25 zář, 2014 8:21 am

BohousP píše:
mizl píše:... Opět přináším trochu jednoduchého ale asi dobrého pomocníka z mé programátorské dílny. Jedná s, jak jinak, o přepočet rozměrů s možností ukládání do databáze, kterou lze editovat.
........


Dělení konstantou zvládne každá kalkulačka. Ale na tomto programu se mi líbí ten seznam. Pro představu - mám fotografii objektu, změřím si ho a míry naházím do tabulky v Michalově programu. Hned vedle mám všechny přepočítané rozměry modelu. Doteď jsem to dělal tak, že jsem čmáral do fotografie dvěma barvičkama reálné a modelové rozměry. A pak jsem ten papír založil a né a né si vzpomenout kam ... :roll:


Vyhodnotil jsem to stejně. Já bych ten link uvítal. Michale Dík.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod mizl » čtv 25 zář, 2014 3:54 pm

Zde je link pro stažení: Link je na další straně tohoto tématu

Je možné, že v programu budou nějaké drobné chybičky například v popiscích. Dnes jsem si všiml, že byli například přehozeny popisky v okně "Upravit".

Michal
Naposledy upravil mizl dne sob 27 zář, 2014 10:18 pm, celkově upraveno 1
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod BohousP » čtv 25 zář, 2014 4:20 pm

Díky za link, Michale.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod sidlo » pát 26 zář, 2014 7:01 pm

Já na všechny výpočty většinou používám Calc/Excel. Použil jsem to při výpočtu parametrů kolejiva do XTrackCad, pro výpočet potřebných délek flexi kolejí ve stanici s obloukovými výhybkami pro dodržení požadované vzdálenosti staničních kolejí a pod. Je to velmi flexibilní nástroj a umí si to pamatovat hodně variant výpočtů - co řádek to varianta. A není třeba umět programovat. Stačí počty ze základní školy a pro počítání rozměrů kolejiva včetně trigonometrických funkcí a umět to zapsat jako funkci do tabulky (s tím pomůže průvodce). Výše uvedený prográmek je pro Calc velmi jednoduchá záležitost a to včetně popisu, tabulky s výsledky a obousměrným počítáním.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: program na přepočet měřítka z reálu

Příspěvekod mizl » pát 26 zář, 2014 7:51 pm

Tak .... je mi jasné, že každý jednotlivec dělá věci nejlépe a dobře. Ostatní dělají vše špatně. S tím jsem se už smířil a nehodlám to zde dále rozebírat. Hold co člověk to názor. Respektuji jej a beru na vědomí.

Excel je velmi dobrý pomocník skoro na každý úkon. Ovšem ruku na srdce ... Kolik z přítomných ovládá Excel případně Word ??? To že umí někdo psát do Wordu a měnit tučnost, nebo druh písmen, ještě neznamená, že umí ovládat Word. To samé platí o Excelu. To že umím vytvořit tabulku v Excelu, neznamená, že ovládám Excel. Kolik ze zdejších umí odkazovat, tvořit a připojovat makra, propojovat buňky mezi sebou nebo přímo listy, vytvářet rozhodovací struktury a jiné vymoženosti obyčejného Excelu ??

Sílu Excelu nepopírám. I já jej rád používám, nejen na tabulky. Nicméně programování mne baví a tvořím pouze kraviny, které se nedají srovnávat s profi produkty. Nejsem žádný profi programátor a ani jim být nechci. Mne živý manuální činnost a rotum. A doufám, že to tak bude ještě hodně dlouho.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Další

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků