Stavba kolejiště

Specializované fórum pro všechny Houmrovy parádičky.

Moderátoři: Michal Dalecký, Houmr

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod romino » pon 03 led, 2011 8:49 am

Na podobnom princípe postavili v BA stanicu Jurajov Dvor. Ide o modulovú stanicu, kde v zbalenej podobe je z nej len jeden malý balíček. Foto zo stretnutia v Hôrkach na stránkach railnet.sk http://www.railnet.sk/view.php?cisloclanku=2010090001 (hľadať sst. Jurajov Dvor približne v polovici článku). Krajné diely sa zatvárajú nahor, v strede je potom pánt pod panelom.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod Johnokrava » stř 19 pro, 2012 12:44 pm

Zdravím,chtěl bych pro syna začít se stavbou kolejiště,je možné kombinovat koleje od různých výrobců? a je potřeba mít koleje oddělené úseky,když plánuji použít digital nebo je naopak třeba,aby koleje byli vodivé jako celek.Děkuji Venca
Uživatelský avatar
Johnokrava
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 15 pro, 2012 9:36 am

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod pekl024 » stř 19 pro, 2012 12:58 pm

Johnokrava píše:Zdravím,chtěl bych pro syna začít se stavbou kolejiště,je možné kombinovat koleje od různých výrobců? a je potřeba mít koleje oddělené úseky,když plánuji použít digital nebo je naopak třeba,aby koleje byli vodivé jako celek.Děkuji Venca


Doporučení je použít kolejivo jednoho výrobca a typu. Mají jinak vysoké kolejnice. Ale musíš napsat v jaké velikosti / TT, HO, N atd.
Projdi si sekci začátečnické dotazy tam se to řešilo např. viewtopic.php?f=43&t=4315&hilit=v%C3%BD%C5%A1ka+kolejnic
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod Johnokrava » stř 19 pro, 2012 1:48 pm

Mám zájem o měřítko HO, omlouvám se určitě řeším téma které tu bylo určitě nejednou,ale na tom internetu je toho tolik,že poslednich 14 dní po večerech jen studuji a skoumám do čeho se pustit,ale takové dotazy jako jsem zde uvedl jsem nenašel.předem všem díky
Uživatelský avatar
Johnokrava
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 15 pro, 2012 9:36 am

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod pekl024 » stř 19 pro, 2012 2:03 pm

Hledej např.
viewtopic.php?f=1&t=77&hilit=kolejivo+code+75

Jezdím v TT tak musíš počkat na někoho z HO.
Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod mizl » stř 19 pro, 2012 7:01 pm

Johnokrava píše:Zdravím,chtěl bych pro syna začít se stavbou kolejiště,je možné kombinovat koleje od různých výrobců? a je potřeba mít koleje oddělené úseky,když plánuji použít digital nebo je naopak třeba,aby koleje byli vodivé jako celek.Děkuji Venca


Pokud pojedeš v DCC, tak za sebe doporučuji izolované úseky již naplánovat a provést. Už jen z důvodu detekce obsazení někdy v budoucnu. Až budeš mít kolejiště hotové a rozhodneš se pro detekci, budeš to dělat horko-těžko. Pod deskou to můžeš kdykoliv spojit, jako jeden vodiví celek. Pro začátek.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod josooo » pát 31 led, 2014 9:22 pm

Zdravím

Aj keď som TT chorý :D sledujem Vašu stránku pomerne veeeľmi dlho. Každa nová aktualizacia ma vie potešiť, jak okom tak dušou. Proste nádhera :)
Ale od minuleho roku nič :(

Deje sa niečo, alebo neni čas na koníčky?

Jozef
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod Houmr » sob 01 úno, 2014 6:25 am

Ano je to přesně tak jak píšeš bohužel opravdu v poslední době nemám čas, teď jsem jezdil na školení od rána do noci a pak zase na směny, takže jsem opravdu vyřízený. Nějakou malinkou aktualizaci chystám, ale ne a ne ji dotáhnout.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod peter_vy » úte 16 zář, 2014 4:54 pm

Dnešná aktualizácia ma teda dosť prekvapila :( . Dúfam však, že je v dobrých rukách.
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod BohousP » úte 16 zář, 2014 6:43 pm

Honzo, tak to mne mrzí. A asi nejen mne. Sledoval jsem tvé stránky dlouho a když jsem tvou vláčkárnu viděl před dvěma lety (nebo jsou to už tři ...?), zíral jsem. Ale změna je život, tak ať se ti daří.
Bohouš
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod chameleon » úte 16 zář, 2014 6:52 pm

To koukám... :|
Ale s tím "jestli se vůbec k vláčkům vrátím" bych to tak pesimisticky neviděl, ne? Určitě časem bude chuť se vrátit a pustit do nového projektu...i třeba menšího... Tak budu držet palce ať se v budoucnu čas najde a vláčkaření bude zas relaxem a radostí :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 17 zář, 2014 10:39 am

Doufám že na modelařinu nezanevřeš! Jinak měl jsem za to, že kolejiště mělo jít do Znojemského modelářského klubu (přes Šikuly), něco je jinak?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod Dusan » stř 17 zář, 2014 12:28 pm

Velká škoda, ale to je život, také jsem to absolvoval. Doufám, že prodej dopadl ke spokojenosti. Stejně tak doufám, že nezmiznou Tvé stránky. Je v nich stále spousta inspirace, mnoho jsem se z nich taky "naučil".
Takže díky za to a ať seTi daří pane.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1282
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod Houmr » stř 17 zář, 2014 12:37 pm

Ahoj, díky všem za ohlasy. Kolejiště mělo jít do Znojma, ale nějak to nedopadlo. Časem uvidím jestli se do něčeho pustím, ale rozhodně by to bylo něco jen malinkého, pro radost. Stránky zatím nechám běžet.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Stavba kolejiště

Příspěvekod MirekTT » stř 17 zář, 2014 2:19 pm

Houmr píše: Stránky zatím nechám běžet.

Přesně za tohle jsem se chtěl přimluvit. Jinak by jistě bylo moudré alespoň vybranou část obsahu stránek nechat někým "zastřešit". Je to nejen relaxovna ale i cvičebnice. Rád tam nahlížím, když něco dělám. Je tam popsán kus poctivé modelařiny a byla by velká škoda to nechat časem rozplynout.
Jinak držím palce, ať se daří
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

PředchozíDalší

Zpět na Houmrovy vlaky (houmrovyvlaky.wz.cz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků