Informace o V36 v barvách ČSD

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: V36

Příspěvekod Jirka1 » stř 16 dub, 2008 3:45 pm

123ps píše:To je taková historie, že byla tato loko vyráběna pro skopčáky ? ? To teda čumím.


No já bych řekl, že ji dělali němci a pár jich u nás zůstalo po válce. U nás ČKD udělalo nějaký prototyp podobné lokomotivy, ale ten byl poněkud odlišný...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: V36

Příspěvekod 123ps » stř 16 dub, 2008 5:12 pm

Jirka1 píše:
123ps píše:To je taková historie, že byla tato loko vyráběna pro skopčáky ? ? To teda čumím.


No já bych řekl, že ji dělali němci a pár jich u nás zůstalo po válce. U nás ČKD udělalo nějaký prototyp podobné lokomotivy, ale ten byl poněkud odlišný...


Já jen, že loko na mě působí poněkud modernějším dojmem a nezařadil bych ji rozhodně někde do poválečných let. :!:
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod 123ps » stř 16 dub, 2008 6:35 pm

xxvojtikxx píše:zájem je tu evidentní, sem s tím :lol:

pokud to teda není jen ten úryvek o přidávání závaží...

zatím podle těch fotek to vidím na přestříkání (nemám rád díly v barvě plastu) téměř podobnými barvami a dosazení leptů a bude hotovo (případně doplnění nějakých mini detailů), lepty pro TT budou asi tyhle http://detail.vyrobce.cz/produkty/produkt.php?cislo=102


A toho Lenze v HO stačí taky jen přelakovat a přeznačit tabulky ? Nebo je tam něco zásadnějšího ? ?
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod xxvojtikxx » stř 16 dub, 2008 8:28 pm

mě tam v H0 přijde trochu zbytečná ta krabice na čele na kapotě, kde je to označení, to ty TT nemají a ani ta na fotce ze Zlonic to nemá, takže to bych případně odříznul (ale chápu že řezat model za 4 litry je škoda, takže to určitě zas tolik nevadí). stejně jako už jsem viděl lokomotivy s prosklenou kukaní na střeše, to mi už přijde jako pozdější úpravy (ale fakt nevím). jinak určitě nějak vylepšit ten červenej podvozek, takhle červený to určitě nejezdilo... ale teda do dneška jsem o tom neslyšel a už je to dneska druhej model s okolkama RP25, to se nám to nějak rozmáhá :)
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod badliner » čtv 17 dub, 2008 11:08 am

badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod richard0404 » čtv 17 dub, 2008 3:09 pm

badliner píše:Takže článek jsem hodil sem.... http://album.volny.cz/jbursik/browse.ph ... wse_page=0


Díky moc . :lol: :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod xxvojtikxx » čtv 17 dub, 2008 3:27 pm

taky děkuju, mám po večerech co luštit, pokud by to šlo ve větším rozlišení, určitě by to bylo lepší, ale fakt děkuju i tak :!:
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jarda H. » čtv 17 dub, 2008 4:27 pm

Tady odkaz na obrázek upraveného modelu v měřítku N ! Lokomotiva s označením T334.003 v modrém (model J.Orálka z Ostravy) :

http://www.m-model.wz.cz/galerie/moduly/obr19.jpg

Vypadá to dobře :lol: , nejsou tam červená kola, u stupaček vpředu jsou madla, .... viz úpravy, o kterých je řeč v článku, který vložil badliner
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod badliner » čtv 17 dub, 2008 5:03 pm

xxvojtikxx píše:taky děkuju, mám po večerech co luštit, pokud by to šlo ve větším rozlišení, určitě by to bylo lepší, ale fakt děkuju i tak :!:


to lituju, je to ve stejnem rozliseni co jsem to dostal....
jinak na www.trainmania.info jsou fotky prestaveneho modelu...hledejte v galeriich....
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod TT-maniac » čtv 17 dub, 2008 6:34 pm

badliner píše:Takže článek jsem hodil sem.... http://album.volny.cz/jbursik/browse.ph ... wse_page=0

Díky -obrázky jdou prohlídnout ale text vůbec ... :( ... já (až dodělám ty rozdělané věci) taky budu dělat tu přestavbu
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod badliner » čtv 17 dub, 2008 7:08 pm

TT-maniac píše:
badliner píše:Takže článek jsem hodil sem.... http://album.volny.cz/jbursik/browse.ph ... wse_page=0

Díky -obrázky jdou prohlídnout ale text vůbec ... :( ... já (až dodělám ty rozdělané věci) taky budu dělat tu přestavbu

Mno tak zkus kliknout nahore na ikonku 1:1 obrazek se ti stahne a muzes ho v prohlizeci zvetsit i na 2 cm pismo.....mne to precist jde...
plati i pro xxxvojtu 8)
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod dan » čtv 17 dub, 2008 8:23 pm

Podařilo se mi sehnat V 36 která se prodávala jako limitka na jednom z TT víkendů ve Všestarevh má černý pojezd červená dvojkolí a budku modrou stejný odstín jako na modrých hektorech zanedlouho jí nafotím a vystavím na webu
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod xxvojtikxx » čtv 17 dub, 2008 10:50 pm

badliner píše:Mno tak zkus kliknout nahore na ikonku 1:1 obrazek se ti stahne a muzes ho v prohlizeci zvetsit i na 2 cm pismo.....mne to precist jde...
plati i pro xxxvojtu 8)


jj přečíst to jde, jen ne úplně hladce, i na tom webu se to dá rovnou přelouskat. jen je to nepohodlný :) ale fakt díky.
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod krakora » pát 18 dub, 2008 7:28 am

T 334.002 byla do depa Libeň předána z výtopny Praha Vršovice - Nusle a v 50roce jezdila s osobními vlaky z Prahy přes Vrané do Čerčan. Po vyřazení od ČSD byla provozována ve vlečkovém provozu u n.p. Benzina ( Šlapanov ), kde byla označena č.7.
Byla bez tlumiče výfuku, měla skosené pluhy a bílé lemování.

Celkem kvalitní foto tohoto stroje je v knize Atlas lokomotiv 2.

T334.004 měla tlumič výfuku, skosené pluhy a bílé orámování na čelech a nárazníkách.
T333.001 byla označena pouze jedna shodná lokomotiva.

Víc jsem zatím nezjistil
Krákora Petr
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Příspěvekod xxvojtikxx » pát 18 dub, 2008 7:54 am

no to je super, tak to za ní navěsim pár dřeváků a jedem :lol: pacifik je moje "domácí" trať na který jsem vyrostl, takže o to víc důvodů mám se do toho pustit.
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: mikerr a 3 návštevníků