Motorak 820 ČSD - Lept DK model

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: Motorak M152

Příspěvekod JaroHo » úte 24 zář, 2013 11:12 am

Má to zespodu podle fotek díru právě pro pojezd, na kterým má bejt imitace opravdického motoru jako tady http://vytopna.hekttor.biz/view.php?nazevclanku=stavbu-motoracku-m152-doplneno&cisloclanku=2008100002
Jak se řeší zasklívání oken a světel by zajímalo i mě!
Bramos to má vyřešené,zrovna jako to mají plastikové modely letadýlek ale u leptu skla nejsou.
Takže jak se to dělá jsem zatím nikde nečetl.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Motorak M152

Příspěvekod pixel123 » stř 09 říj, 2013 11:12 am

Ahojte. tak mam leptik od DK model ale jedna vec sa mi trochu nezda, ten oblukovy diel kde ma byt umiestneny vrchny reflektor totiz nikde nieje, mam na mysli ten mesiacik od cela, okolo horneho reflektora. na lepte su len samotne reflektory na malom obdlznicku, trochu sklamanie, ved ten diel nieje nic co by nebolo mozne vyleptat tak aby pasoval, v navode sa pise ze okolo toho reflektora len zaliat cinom alebo lepidlom :shock: to ma trochu dostalo, lept je pekny ale cakal som trosku viac no :?

edit : neviem ci mam byt skalamny alebo rad ze nieje vobec k tomu nic z interieru lebo na jednej strane ja mam v plane spravit pohon tak ako v skutocnosti a neukracovat interier o nic a premakat to zvnutra . na strae druhej mi teda vyrobca nausetril pracu ale ktovie ako by to bolo keby to bolo takze to neberem ako minus. uvidime ako sa podari ale uz teraz viem ze budem potrebovat vasu pomoc, mate niekto recept na co najlepsi odtien ten bielocervenej CSD polomacanej ? :lol:
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Motorak M152

Příspěvekod pixel123 » čtv 12 čer, 2014 3:08 am

vidím že nikto neodpovedá tak to tu oživím, po dlhšej dobe som sa dostal k tomu motoráku a začal som na tom pracovať , mám už niečo z podvozku a čím ďalej tým viac toho prerábam, upravujem.... :roll: lept má dosť chýb takže moja spokojnosť stále len klesá, ale dobojujem to do konca. Jedna z vecí ktorá mi chýba je realistická verzia nárazníkov, tak čo mi nebolo dané si dám sám, preto som odrezal, naletoval a vybrúsil diel pre zamaskovanie tej ohyzdnej diery pre spriahlo.

Som dosť puntičkár a štve ma nevzhľadnosť spojov zvnútra, aj keď to nebude vidieť... nemohol som ale letovať viac, aby som nepretopil zakrytý otvor spriahla a nezalial drobné otvory na vrchu nárazníka. Malé medzierky medzi rámom a nárazníkom vytmelím, otázka znie ale čím ? máte skúsenosti s niečím čo drží na mosadz ?

A vidím to tak že veľa detailov si dorobím, ako napríklad detaily reflektorov, zásuvku na nárazníku... a milión iných vecí. Zanedlho sa pustím do náprav ktoré plánujem spraviť odpružené podľa skutočnosti - mám však málo dokumentácie a tak to bude dosť makačka :twisted:
Přílohy
P6110060.JPG
P6110061.JPG
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Motorak 820 ČSD - Lept DK model

Příspěvekod pixel123 » čtv 26 čer, 2014 2:52 pm

nechcem zakladať nové vlákno v inzercii , tak sa pýtam, dajú sa zohnať spriahacie háky osobitne ale tie funkčné typy ? raz som videl a ohmatal také a veľmi sa mi páčili, no nejako ich neviem nájsť, jedná sa mi o to aby boli pohyblivé diely, tie plastové imitácie nechcem
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Motorak 820 ČSD - Lept DK model

Příspěvekod pixel123 » ned 29 čer, 2014 4:09 pm

Nejako mi to tu nikto nekomentuje, nikto neodpovedá :cry:

Bol by som rád keby mi niekto aspoň na toto odpovedal, niekto kto to má v oku, či je to geometricky správne. Trvalo mi tri hodiny natvarovať čelá tak aby boli aspoň podľa mňa ako majú byť, zaspájkovať a nejako to proste dať dohromady , tak snáď to nieje celé zle. Počkám si na vaše vyjadrenia, než to začnem pokračovať a vybrusovať. Potešilo ma že sa mi podarilo kasňu dopasovať na podvozok tak, že nerobí problémy a sedí ako riť na šerbel, to v konečnom dôsledku bude skvelé keď bude odnímateľná a bude krásne pasovať.



Zvyšné fotky tu → http://pixel123.rajce.idnes.cz/Motorak_810_CSD#
Přílohy
P6280222.JPG
P6280220.JPG
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků