M-131 Hurvínek

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod Sandy » pon 30 říj, 2006 11:03 am

Stříbrný rámeček okolo oken bych asi udělal permanentním popisovačem ( např. edding 751, 1-2 mm, stříbrný, cena cca 75 Kč, k dostání ve větších papírnictvích). S trochou šikovnosti to jde udělat i bez maskování.
Tyto popisovače používám na některé detaily jako např. na páky na přestavovačích, ovládací kolečka, vnitřky svítilen apod.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Ondřej Karpianus » stř 06 pro, 2006 9:31 pm

Chtel jsem se zeptat zda se da sehnat nekde samotny lept na ramecky na okna.
Ondřej Karpianus
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:26 pm

Lepty

Příspěvekod MaHa » čtv 07 pro, 2006 5:50 pm

Ondřej Karpianus píše:Chtel jsem se zeptat zda se da sehnat nekde samotny lept na ramecky na okna.


Zkusit to zadat firmě která se lepty normálně zabývá. Já kupř. jsem zadával speciálku u KuBer-a a bylo mi ochotně vyhověno. :wink:
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod Houmr » ned 11 úno, 2007 5:12 pm

Mám prosbu. Nemá někdo doma kvalitní fotku pojezdu Hurvínka. Myslím tím místo mezi podvozky. Nevím co všechno je potřeba dodělat.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 18 úno, 2007 5:37 pm

Houmr píše:Mám prosbu. Nemá někdo doma kvalitní fotku pojezdu Hurvínka. Myslím tím místo mezi podvozky. Nevím co všechno je potřeba dodělat.


Pomohli Ti ty fotky co jsem poslal ?

Mimochodem viděli jste pánové Houmrův poslední pokus o pojezd Hurvínka ?

viz http://houmrovyvlaky.wz.cz/ - přestavba lokomotiv našich tratí ?
Naposledy upravil Zdenek Valter dne ned 18 úno, 2007 6:06 pm, celkově upraveno 1
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Houmr » ned 18 úno, 2007 5:58 pm

Zdenku určitě a jeden kolega poslal taky nějaké, tak už to nějak dotvořím, aspoň tu hrubou stavbu. :lol: Snad pak bude nějaká aktualizace na webu. :roll:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod MPT » stř 21 úno, 2007 7:43 pm

Zdenek Valter píše:Mimochodem viděli jste pánové Houmrův poslední pokus o pojezd Hurvínka ?


Ano, myslím, že je to super nápad a jelikož se mi doma také válí zbytky té hobby loko, tak bych rád něco podobného do svého hurvínka také chtěl zbastlit. Jen nemám vhodný motorek, Rokácký je moc velký a pak mám jen nějaký malý 3pól za dvacku, takže dotaz na Zdeňka, zda by se pro mě také nenašla nějaká ta Mashima, nebo alespoň prosím poraď kde jej sehnat. Nejlépe nějaký menší 5tipól, abych mohl použít Roco dekoder. díky
MPT
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 06 pro, 2006 1:48 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 21 úno, 2007 8:10 pm

MPT píše:
Zdenek Valter píše:Mimochodem viděli jste pánové Houmrův poslední pokus o pojezd Hurvínka ?


Ano, myslím, že je to super nápad a jelikož se mi doma také válí zbytky té hobby loko, tak bych rád něco podobného do svého hurvínka také chtěl zbastlit. Jen nemám vhodný motorek, Rokácký je moc velký a pak mám jen nějaký malý 3pól za dvacku, takže dotaz na Zdeňka, zda by se pro mě také nenašla nějaká ta Mashima, nebo alespoň prosím poraď kde jej sehnat. Nejlépe nějaký menší 5tipól, abych mohl použít Roco dekoder. díky


Jsou dvě možností - buď si jej objednáte jako náhradní díl. nebo mi mimo fórum pošlete do konce března požadavky a já je objednám a zaplatím spolu s klubovou objednávkou. Čím více nás bude, tím menší bude podíl poštovného. Kamarád jede správným směrem a motorky může dovézt. Tak to poštovné bude eliminováno na poštovné lokální cca 700 CZK v přepočtu - bohužel přímá zásilka by stála v přepočtu cca 3000 CZK a zbytečně by tak objednávku prodražila. Poštovné pak rozpočtu rovnoměrně mezi zájemce. Předpokládám, že zásilka bude na konci května až se kamarád vrátí.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod MPT » stř 21 úno, 2007 8:28 pm

Zdenek Valter píše:
MPT píše:
Zdenek Valter píše:Mimochodem viděli jste pánové Houmrův poslední pokus o pojezd Hurvínka ?


Ano, myslím, že je to super nápad a jelikož se mi doma také válí zbytky té hobby loko, tak bych rád něco podobného do svého hurvínka také chtěl zbastlit. Jen nemám vhodný motorek, Rokácký je moc velký a pak mám jen nějaký malý 3pól za dvacku, takže dotaz na Zdeňka, zda by se pro mě také nenašla nějaká ta Mashima, nebo alespoň prosím poraď kde jej sehnat. Nejlépe nějaký menší 5tipól, abych mohl použít Roco dekoder. díky


Jsou dvě možností - buď si jej objednáte jako náhradní díl. nebo mi mimo fórum pošlete do konce března požadavky a já je objednám a zaplatím spolu s klubovou objednávkou. Čím více nás bude, tím menší bude podíl poštovného. Kamarád jede správným směrem a motorky může dovézt. Tak to poštovné bude eliminováno na poštovné lokální cca 700 CZK v přepočtu - bohužel přímá zásilka by stála v přepočtu cca 3000 CZK a zbytečně by tak objednávku prodražila. Poštovné pak rozpočtu rovnoměrně mezi zájemce. Předpokládám, že zásilka bude na konci května až se kamarád vrátí.


Objednávat jako náhradní díl určitě nee, netrvám na té Mashime, jen jsem potřeboval poradit vhodný menší pětipolový motorek a ta Mashima vypadá jako vhodný kandidát, pokud jsem tedy někde nepopletl, že je taky 5tipol. Ta cena by tedy byla 700,- za ten stejný co má Houmr foto na svých stránkách?
Jo a můžeš mi klidně tykat, jsem Petr
MPT
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 06 pro, 2006 1:48 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 21 úno, 2007 8:45 pm

MPT píše:Objednávat jako náhradní díl určitě nee, netrvám na té Mashime, jen jsem potřeboval poradit vhodný menší pětipolový motorek a ta Mashima vypadá jako vhodný kandidát, pokud jsem tedy někde nepopletl, že je taky 5tipol. Ta cena by tedy byla 700,- za ten stejný co má Houmr foto na svých stránkách?
Jo a můžeš mi klidně tykat, jsem Petr


Petře doufám, že se neurazíš když to co jsem psal nebylo tykání, ale oslovení všech zájemců o tento motor. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink::wink:
Už mi totiž psalo více lidí a ptalo se na dostupnost, popřípadě zda bych ho nesehnal.:wink:
Katalog je zde: http://www.zephyr.dti.ne.jp/~katumi60/
Protože zejména v Zababově využíváme sobí poštu tak mě napadlo tuto možnost nabídnout i vám všem vážným zájemcům o kvalitní motory MASHIMA.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod MPT » stř 21 úno, 2007 9:04 pm

Zdenek Valter píše:
MPT píše:Objednávat jako náhradní díl určitě nee, netrvám na té Mashime, jen jsem potřeboval poradit vhodný menší pětipolový motorek a ta Mashima vypadá jako vhodný kandidát, pokud jsem tedy někde nepopletl, že je taky 5tipol. Ta cena by tedy byla 700,- za ten stejný co má Houmr foto na svých stránkách?
Jo a můžeš mi klidně tykat, jsem Petr


Petře doufám, že se neurazíš když to co jsem psal nebylo tykání, ale oslovení všech zájemců o tento motor. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink::wink:
Už mi totiž psalo více lidí a ptalo se na dostupnost, popřípadě zda bych ho nesehnal.:wink:
Katalog je zde: http://www.zephyr.dti.ne.jp/~katumi60/
Protože zejména v Zababově využíváme sobí poštu tak mě napadlo tuto možnost nabídnout i vám všem vážným zájemcům o kvalitní motory MASHIMA.


No jo, vidíš, to mě ani nanapadlo s tím oslovením. Každopádně jsem se pořád nedozvěděl tu cenu? Díky za odkaz na katalog, nicméně bych raději chtěl poradit který použít konkrétně do hurvínka aby měl dostačující sílu a přitom nebyl zbytečně velký. Rozměry mi toho moc neřeknou, spíše bych dal na Tvé doporučení a zkušenosti :idea:
MPT
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 06 pro, 2006 1:48 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 21 úno, 2007 10:56 pm

MPT píše:No jo, vidíš, to mě ani nanapadlo s tím oslovením. Každopádně jsem se pořád nedozvěděl tu cenu?


Cena je cca 500 CZK a je závislá na tom co je to za typ a jaká je aktuální cena dodavatele. Více vážným zájemcům na mailu.

MPT píše:Díky za odkaz na katalog, nicméně bych raději chtěl poradit který použít konkrétně do hurvínka aby měl dostačující sílu a přitom nebyl zbytečně velký. Rozměry mi toho moc neřeknou, spíše bych dal na Tvé doporučení a zkušenosti :idea:


Sorry :!: :!: Je fakt že v tom katalogu chybí docela důležitý údaj - tím je výkon motoru.
Pro hurvínka by stačil i 1W a tím je například CAN M1024. Viz popisy na ZABABAWIKI.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: M-131 Hurvínek

Příspěvekod HB_wolf » sob 08 říj, 2011 1:22 pm

Dobrý deň prajem. Chcel by som začať so stavbou M131a rád by som sa poinformoval, či pojazd na M 131.1 od PG pasuje aj na lept - kasňu od fy. Kuber bez nejakých úprav. Zatiaľ som sa len čítal, že bol použitý na lept od Dk- modelu. Ďakujem za odpovede.
HB_wolf
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 06 říj, 2011 10:18 am

Re: M-131 Hurvínek

Příspěvekod kuTTil » sob 14 črc, 2012 10:10 am

zdravím rád bych ukázal můj postup stavby Hurvínka z leptu od firmy Hekttor .Je tam i nějaký popis a berte to s rezervou, neumím moc dobře popisovat ,tak jako třeba Mirek-tt a chci upozornit že ještě není zdaleka hotovo


http://himmer.rajce.idnes.cz/stavba_hur ... u_hekttor#
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: M-131 Hurvínek

Příspěvekod kuTTil » čtv 26 črc, 2012 8:59 am

zdravím všechny, malá aktualizace stavby Hurvínka od této fotky http://himmer.rajce.idnes.cz/stavba_hur ... CF4081.jpg
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků