pojezdy v TT

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: pojezdy v TT

Příspěvekod Libosh » úte 27 kvě, 2014 4:29 pm

Ano, to sice začíná, ale bůh ví jak to bude ve skutečnosti. Nebo máte jistotu, že převodovky dodají? Další věc, byla tu pro mě výzva to zkusit a taky jsou tu i další podvozky, například třínápravové na čmeláka a i jiné....ale to už předbíhám, uvidím zda dotáhnu tento pojezd do zdárného konce a podle toho budu uvažovat dál.
Libosh
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 16 lis, 2009 5:34 pm
Bydliště: Olomouc

Re: pojezdy v TT

Příspěvekod vvitty » úte 27 kvě, 2014 4:44 pm

Jistota neni nikdy a nikde dokud clovek nema dily v ruce, ale vidim to jako slibne.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: pojezdy v TT

Příspěvekod Luis0 » čtv 29 kvě, 2014 3:21 pm

jak to tak sleduju nedá mi to abych jako výrobce použitých prvků nereagoval....
Modul 0,2 je použitelný jen v případě když budete disponovat přesným strojním obráběním. Dělat to v ruce (tělo převodovky) takříkajíc na koleně je ztráta času (jsou sice mezi námi vyjímky, které to zvládají ale to není pro každého) a mrhání finančními prostředky. Vůle v konstrukci převodovky nesmí být ani velké, ale ani malé. U modulu 0,2 je nutno mít vůli v osové vzdálenosti cca 0,03 maximálně pět setin milimetru, jinak nedochází k odvalu, ale spíše k různému znásilňování převodu. Obdobně musí být vymezené i axiální vůle i když zde to není tak kritické. Nicméně víc jak desetina by tam být neměla. Dalším aspektem jsou tolerance geometrické jako kolmosti, rovnoběžnosti atd.... i to je velmi háklivé, prostě výrobou v ruce se to nedá udržet. Nemluvě o tom, že je u těchto jemných věcí dost náročné i prosté nalisování šneku a kola na osu (chce to přípravky). Jak bylo psáno výše s větším modulem lze tolerovat větší vůle, rozměrově je asi snesitelný převod modulu 0,3mm. Je pravda, že na osu 1,5mm je můj sortiment šnekových kol chudý - většina je na osu 2mm, ale je možno případně domluvit upravu ozubeného kola (vyvložkování) na osu 1,5mm. :wink:
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Re: pojezdy v TT

Příspěvekod matokr13 » pon 09 čer, 2014 10:12 am

Čaute páni neviem či sa to naozaj oplatí vyrábať nejaký pojazd na TTčko. Ja mám s tým len negatívnu skúsenosť, kedy som robil pojazd na rakaňu E699.2 a ako som ho dokončil tak som ho aj zahodil. Som toho názoru že v domácich podmienkach málokto dokáže vyrobiť solídny pojazd, ktorí bude jazdiť a vyrovná sa kvalitou továrenskému.

Na stránkach itvlaky.cz je stále v ponuke PICOLOCO pojazd. Neviem či je aj reálne k dostaniu ale riešil by som to jednoznačne cez nich. Mám od nich pojazd na M131.1 a je naozaj kvalitný. S týmto pojazdom na M152 som mal tú česť pracovať a je to pekná robota hodná jeho ceny.

http://www.itvlaky.cz/pkcomputers/eshop/3-1-LOKOMOTIVY/230-4-pojezdy-a-ND-k-M152-810-Baafx/5/881-TT-pojezd-M152-unikat-2-motory-PicoLoco-analog

Alebo druhá alternatíva M152 PMT

http://www.hobby-shop.cz/(S(e52rsbqf03xc0gszaobhi51s))/masinky/pojezdy/pojezd-pro-m-152-csd-(62102-97)
Uživatelský avatar
matokr13
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 10 pro, 2006 10:59 am
Bydliště: SVK Martin

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků