ALBÍNI od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Tomáš » sob 12 dub, 2014 5:14 pm

Tak mě je už jasno,proč se vám to zdá tlustý...já ten model fotil tak z 10cm tzn, že skutečnou mašinu by měla být focena z 12m což je asi z těží...
Dám vám ochutnat další krásku.. a hltejte pomalu :mrgreen:
Přílohy
3276.jpg
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Colonel32 » sob 12 dub, 2014 7:03 pm

No, podle mého názoru spíše bije do očí to neodpovídající zakřivení těch linek... (než jejich tloušťka)
Colonel32
 
Příspěvky: 860
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod nadkachna » pon 14 dub, 2014 5:52 am

A není to vzhledem k tvaru čela této lokomotivy jen nepodstatný detail?
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Tomáš » pon 14 dub, 2014 8:29 am

Vy jste mi ale dárečci. :-D :-D :-D. Já zapoměl jde o MTB a tak to vlastně ani brejlovci nejsou,vždyť to je jen levná parodie na ně. Za nedlouho mě to bude tak žrát,že si minimálně začnu rvát vlasy. Ps. Nevím proč je toto forum poslední dobou tak negativní. Nikomu přece nic nenutím,jen jsem se chtěl o tak "velký zážitek" podělit i s ostatními.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod milan ferdián » pon 14 dub, 2014 8:35 am

Tomáš píše:Vy jste mi ale dárečci. :-D :-D :-D. Já zapoměl jde o MTB a tak to vlastně ani brejlovci nejsou,vždyť to je jen levná parodie na ně. Za nedlouho mě to bude tak žrát,že si minimálně začnu rvát vlasy. Ps. Nevím proč je toto forum poslední dobou tak negativní. Nikomu přece nic nenutím,jen jsem se chtěl o tak "velký zážitek" podělit i s ostatními.

Tomáši já tě pochopím.To víš teď je to tady na DF sám znalec :D ,kteří umí akorát,však víš co.....Chválím tvoji iniciativu a prostě máš svoje pro radost a podělil jses s námi o ni.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Jeff Hopper » pon 14 dub, 2014 8:54 am

Pěkná práce 8) 8) S těma linkama si hlavu nelámej - ono nejde všechno dokonale zmenšit a makro je sviňa - koukal jsem na makro fotky čmeldy s tím šestihranem zábradlím(ROCO) a když jsem ho měl na živo v ruce tak bez lupy ani ťuk.
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod radula63 » pon 14 dub, 2014 11:16 am

Tomáši.
Nelámej si se šťouraly hlavu :roll: Tady nejde o značku výrobce (MTB, Roco, Kuehn), ale o TVOJI INICIATIVU a to cením. Ne každý dokáže dotáhnout model do stádia jako ty, nemluvě o problémech, se kterými jsi se potýkal - obtisky, linky atd... O sobě taky netvrdím, že bych byl bůhvíjaký modelář a ledasco mi někdo pochválí, někdo něco zkritizuje. Pokud jsou to kritiky věcné tak ok a beru to.

Nedávno jsem stavěl několik vozů ze stavebnic LPH a u něčeho byly přibaleny i obtisky...
- jedna věta z návodu k obtiskům mi utkvěla v hlavě: Výrobek není určen pro děti a notorické šťouraly. :lol: Tohle ať píše každý výrobce na obal svého modelu! :lol: To už kdysi prohlásil i Werich : Na světě je dost srážek, ale nejhorší je srážka s blbcem.
No nic, omlouvám se od mírného odbočení od tématu, ale chtěl jsem to trochu nadnést a s humorem :wink:
Radek
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod nadkachna » pon 14 dub, 2014 11:40 am

To nebylo nic proti Tomášovi, naopak! Modely má udělané moc hezky a po zhlédnutí MTB brejlovce v nejnovějším "Najbrtu" na vlastní oči bych dle snímků řekl i lepší jak báňovo tovární kousky. Jen mě to v kontextu toho, jak modelový podklad vypadá (což je prostě holý fakt) přišly ty poznámky o velikosti a úhlu linek jako irelevantní.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod mizl » pon 14 dub, 2014 1:55 pm

Tomáš píše:... Ps. Nevím proč je toto forum poslední dobou tak negativní. Nikomu přece nic nenutím,jen jsem se chtěl o tak "velký zážitek" podělit i s ostatními.


Tomáši, nic si z toho nedělej. Model je hezky zpracovaný a na to že to není tovární výrobek ale samodoma je model úžasný.

Co se týče místních diskutujících, tak jsem již psal do jiného vlákna a napíšu to i sem. Poslední dobou tu sleduji stejný nešvar jako ty. Myslím, že i proto zde již nepřispívají svými příspěvky uživatelé co se snaží pomoct a věcně poradit druhým. Jelikož ať napíšeš cokoliv, tak jsi vždy za blbce. Tak si z toho nic nedělej a povznes se nad tím s humorem. Jelikož ti můžou jen závidět, že máš doma něco, co jiní mít nebudou. Pokud si model nevyrobí doma

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Tomáš » pon 14 dub, 2014 4:54 pm

Na začátku nebylo nic.
Přesněji bylo pár fotek co se daly spočítat na prstech jedné ruky.Nikdo přesně nedovedl popsat,jak mají lokomotivy vypadat. Obešel jsem dost pamětníků obvolal nespočet lidí,co mohli s těmito stroji přijít do kontaktu.Napsal maily desítkám lidiček co fotí železnici zda nemají víc materiálů..Podklady byly nevalné,popravdě skoro žádné. Začalo skoro roční shromažďování veškerého dostupného materiálu. Na řadu přišla výroba šablon,obtisků a všeho potřebného pro úspěšnou tvorbu. Nejsložitější bylo určit odstíny barev,které by se mohli co nejvíc podobat originálům.To se dle mého povedlo naprosto dokonale,protože se nesmí zapomenout, že žádná barva nebyla unifikovaná..Co "dům dal". Dozvěděl jsem se řadu zajímavostí a seznámil se, se spoustou zajímavých lidí. Pak jsem oslovil několik "našinců" s prosbou o pomoc.vybíral jsem ty nejlepší,aby dílo dopadlo.
Podle mě se povedlo vše na 1*. Všem co pomohli a zúčastnili se tohoto projektu,který nebyl z počátku vůbec jednoduchý patří veliký dík. Velké uznání patří Petrovi,bez něj by to nikdy takto nedopadlo.
Takže vzdávám čest Brněnským brejlovcům. :D
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 14 dub, 2014 5:05 pm

já jich taky pár někdy postavím ... :P
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Pavel Čáp » pon 14 dub, 2014 5:36 pm

Tomáši, palec nahoru, pěkné a na šťouraly nedbej. Vymyslel sis poměrně velkolepý projekt a dotáhl's jej do konce. Kolik podobně smělých projektů skončilo navždy nedokončených ve skříních a šuplících jiných modelářů? Určitě nejeden. A velmi oceňuji, kolik práce sis dal s přípravou a sháněním podkladů. Myslím žes odvedl poctivou práci, která má i historicko-dokumentační cenu.
Pavel Čáp
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř 02 úno, 2011 4:19 am

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Adam96 » pon 14 dub, 2014 5:49 pm

Tak toto se mi hodně líbí, krásně provedené, navíc z domoviny. Výrobní vady na MTB brejlích člověk sice neodstraní, ale co oproti seriovým kusům bije do očí, je úroveň provedení a detaily. U tvých kousků člověk ty různé tvarové chyby přehlédne a kochá se. Smekám :wink:
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Ronoath » úte 15 dub, 2014 1:01 pm

Nejvíc mě na tomto projektu fascinuje právě jeho velikost a dotaženost. Mít pět autenticky zpracovaných brejlovců jednoho depa, to je prostě klobouk dolů.

Osobně je sice neplánuji, ale uvítal bych, kdyby ses podělil o nasbírané materiály pro budoucí následovatele - třeba odstíny použitých barev, nějaké ty špeky z diskuse s lidmi okolo a tak :)

No a možná ještě jeden detail - fotku s těmi krasavci po světle, ne focenou proti světlu, byť uznávám, neznám tvé možnosti, kde je možné modely vyfotit. Ale to jen tak, kdyby tě to třeba doposud nenapadlo :wink:
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Tomáš » úte 15 dub, 2014 5:05 pm

Ronoath píše:Nejvíc mě na tomto projektu fascinuje právě jeho velikost a dotaženost. Mít pět autenticky zpracovaných brejlovců jednoho depa, to je prostě klobouk dolů.

Osobně je sice neplánuji, ale uvítal bych, kdyby ses podělil o nasbírané materiály pro budoucí následovatele - třeba odstíny použitých barev, nějaké ty špeky z diskuse s lidmi okolo a tak :)

No a možná ještě jeden detail - fotku s těmi krasavci po světle, ne focenou proti světlu, byť uznávám, neznám tvé možnosti, kde je možné modely vyfotit. Ale to jen tak, kdyby tě to třeba doposud nenapadlo :wink:


Ano pokusím se to tu shrnout v nějakým článečku,jak čas dovolí, některé podklady se dají nelézt i zde v tématu.
Mašiny se pokusím nafotit o víkendu líp v přírodě
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků