trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod jafobe » sob 05 dub, 2014 7:24 pm

už asi i mě amatérovi trochu vadí s čím si sem někteří přicházejí pro rady, tak budu trochu trucovat :D
a v rámci toho "na truc okolí" malý návrh trucovního koutku, pro ty co nemají moc místa a musí za trest klečet někde v koutě, tak aby to nebylo tak moc za trest ale trochu i za odměnu, tak je třeba mít ten správný trucovní koutek ... a jako bonus navíc můžeme čumět jen do rohu místnosti a nenechat se rozptylovat okolím v zorném úhlu :D
je to jen takový návrh, který nejspíš ani realizovat nikdy nebudu, takže rady co a jak zlepšovat po nikom požadovat nebudu ;)
ale třeba to někomu poslouží jako inspirace :) je to tak trochu inspirováné tím co jsem potkal nejen tady na fóru, v potaz jsem bral aby to mělo menší rozměr, i když hlavními rozměry se to do formátu mini ani mikro asi nevleze, ale nezabere to tolik místa v prostoru a to je důležitější
zvolil jsem velikost TT takový ten kompromis mezi tím Normálním a H0dně velkým měřítkem :D taky i trochu proto že to kdysi v mládí bylo mé oblíbené měřítko :) ale ne mé první
némětem taková menší stanička někde na lokálce, kde se občas i vykřižuje nějaký ten nákladní manipulák s motoráčkem
bílá část je viditelná stanička, zeleně je skryté nádraží a točny či posuvny po stranách přes které se dostanou vlaky z viditelné části do té skryté a ušetřil se kus prostoru oproti vyhýbkám, modrozeleně je kulisa s terénem za kterým se trať ztratí, jedno by se dalo udělat třeba jako tunel a druhá aby nebylo přetunelováno, třeba jako zářez do terénu na vrchu s mostem, či jen nějaký hustší porost ... to už nechám na jiných
no a aby to nebylo jen o psaní tak i obrázek :)
trucovní koutek.jpg
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod hank » sob 05 dub, 2014 7:28 pm

To by fakt slušelo i stránkám nebožtíka Carla Arendta... 8) A to na těch koncích, to by měly být segmentové výhybky nebo jak se tomo říká správně? Segmentové točny... :?: Vyrábí to někdo?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod jafobe » sob 05 dub, 2014 7:52 pm

hank píše:To by fakt slušelo i stránkám nebožtíka Carla Arendta... 8) A to na těch koncích, to by měly být segmentové výhybky nebo jak se tomo říká správně? Segmentové točny... :?: Vyrábí to někdo?

šak i jeho stránky byli inspirací :)
nemohu si vzpomenout jak se to odborně nazývá :oops: jsem jen amatér, a nechtělo se mi to tu hledat, ale určitě to tu na fóru někde je, viděl jsem to tu ale sklerosa mi nechce prásknout kde :) no určitě to vyrábí SamoDomo, jinak nevím :)
ale je asi jedno jestli se tam použuje něco v podobě přesuvny nebo točny (nemusí být celá kruhová, jen část), v případě prodloužení třeba i klasické vyhýbky, je to pak asi na každém co si zvolí za možnost

tak jsem trochu pokecal se strýčkem googlem, ano jsou to segmentové točny :)
a nějaké zmínky i u našich kolegů http://www.honzikovyvlacky.cz/2010/07/05/segmentova-tocna-od-ndetail-de/ i prodejců http://www.modely.biz/modelova-zeleznice-2/segmentova-tocna/

ale já osobně bych to řešil pře SamoDomo vidět to nebude, trochu představivosti a zručnosti mi ještě zbylo :D
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod fulda » sob 05 dub, 2014 8:10 pm

Tomuhle tématu by se hodila patrová přesuvna co mi vysochal Ferda.
Je to něco jako krabička na model, ve které je kolej a když vlak zajede dovnitř, tak se sesune dolů do skryťáku.
Takže skryťák vlastně celkem nežere prostor.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod jafobe » sob 05 dub, 2014 8:35 pm

fulda píše:Tomuhle tématu by se hodila patrová přesuvna co mi vysochal Ferda.

to vypadá zajímavě, děkuji za přínosný návrh ;)
a navíc víc prostoru pro krajinu, pro staniční budovu, třeba i nějakou odstavnou kolej ke skladu ... lepší přístup do skryťáku pokud by výška zdvihu byla větší ... no, jen SamoDomo výrobce by se víc zapotil :D
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod milan ferdián » sob 05 dub, 2014 8:36 pm

Tak toto nemá chybu.Jednoduché,praktické,protože v jednoduchosti je krása :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod Ferda » sob 05 dub, 2014 8:41 pm

Fulda myslel něco takového:
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Drobnost ... 133785.jpg
Délku lze přizpůsobit dle potřeby.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod milan ferdián » sob 05 dub, 2014 8:44 pm

Ferda píše:Fulda myslel něco takového:
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Drobnost ... 133785.jpg

Vy v těch Kunčicích nemáte nic důležitějšího na práci :D :?: Vždyť se tam vejdou dva vlaky vedle sebe. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod jafobe » sob 05 dub, 2014 8:48 pm

milan ferdián píše:Tak toto nemá chybu.Jednoduché,praktické,protože v jednoduchosti je krása :wink: .

no asi mám dobré učitele ;)
a lenost mě nutí si věci zjednodušovat ... :D a s návrhem výškové posuvny, "zdymydel pro vláčky", od fuldy by to bylo o pořádný kus lepší :)
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod milan ferdián » sob 05 dub, 2014 8:50 pm

jafobe píše:
milan ferdián píše:Tak toto nemá chybu.Jednoduché,praktické,protože v jednoduchosti je krása :wink: .

no asi mám dobré učitele ;)
a lenost mě nutí si věci zjednodušovat ... :D a s návrhem výškové posuvny, "zdymydel pro vláčky", od fuldy by to bylo o pořádný kus lepší :)

Ale bacha,platí se u nich zlatem :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod Ferda » sob 05 dub, 2014 8:52 pm

milan ferdián píše:
Ferda píše:Fulda myslel něco takového:
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Drobnost ... 133785.jpg

Vy v těch Kunčicích nemáte nic důležitějšího na práci :D :?: Vždyť se tam vejdou dva vlaky vedle sebe. :wink:

Vejdou se i dva nad sebe a to byl účel. Lze samozřejmě přizpůsobit délku i šířku, tak jako i výšku zdvihu. Dvoukolejka není problém. Zvlášť v tomhle měřítku. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tohle bylo děláno do remízy a šířka je dle zadání, aby to nečumělo z vrat. :wink: Mimochodem je to pro Fuldu, čili Tvé bývalé měřítko. :lol: :roll:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod jafobe » sob 05 dub, 2014 8:52 pm

Ferda píše:Fulda myslel něco takového:
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Drobnost ... 133785.jpg
Délku lze přizpůsobit dle potřeby.

tak to jsem si to představoval komplikovanější, s posunem po mějakých šroubovicich ... ale todle mě nenapadlo ;)
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod Ferda » sob 05 dub, 2014 8:55 pm

jafobe píše:
Ferda píše:Fulda myslel něco takového:
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Drobnost ... 133785.jpg
Délku lze přizpůsobit dle potřeby.

tak to jsem si to představoval komplikovanější, s posunem po mějakých šroubovicich ... ale todle mě nenapadlo ;)

Složitě to umí každý blbec! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tohle lze pohánět i klikou. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod jafobe » sob 05 dub, 2014 8:56 pm

milan ferdián píše:
jafobe píše:
milan ferdián píše:Tak toto nemá chybu.Jednoduché,praktické,protože v jednoduchosti je krása :wink: .

no asi mám dobré učitele ;)
a lenost mě nutí si věci zjednodušovat ... :D a s návrhem výškové posuvny, "zdymydel pro vláčky", od fuldy by to bylo o pořádný kus lepší :)

Ale bacha,platí se u nich zlatem :wink: .

no tak to budu muset nejdřív ukrást pánev v kuchyni a jít narejžovat nějaký ten zlatý valoun :)
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: trucovní koutek 1 x 1 metr TT Tilig

Příspěvekod jafobe » sob 05 dub, 2014 9:02 pm

Ferda píše:
jafobe píše:
Ferda píše:Fulda myslel něco takového:
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Drobnost ... 133785.jpg
Délku lze přizpůsobit dle potřeby.

tak to jsem si to představoval komplikovanější, s posunem po mějakých šroubovicich ... ale todle mě nenapadlo ;)

Složitě to umí každý blbec! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tohle lze pohánět i klikou. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

no mám se ještě co učit ;) ale je pravda že jsem o tom dřív nepřemýšlel, takže možná kdybych se tím víc začal zajímat, tak lenost by mě časem dovedla k podobnému výsledku
no ale aby to bylo stylovější k železnici, kliku bych nahradil výměníkem pro ruční obsluhu s návěstidlem patra ve kterém se kolej nachází ;)
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Další

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků