Köf II/T200 v TT-digitalizace a osvětlení

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: Köf II/T200 v TT-digitalizace a osvětlení

Příspěvekod BohousP » sob 22 bře, 2014 10:55 pm

Jirka_US píše:...
Stejne jako ja jsem zde vyjadril nazor, ze prepocitavat efektivni hodnotu DCC na DC koeficientem 1.41 je totalni nesmysl....Koho co zajima o tom snad nerozhodujes ty...

To máš svatou pravdu. Jenže já nikdy nepsal o napětí DCC, ale o nápájecím napětí centrály (viz výše), zdůraznil jsem ti to už alespoň 5x, ale ty jak pokažený mlejnek meleš pořád to samé. Nakonec, stačí se podívat pár příspěvků výše.

Jirka_US píše:...Asi jsem to nebyl ja kdo se zde na foru chlubil svymi akadmickymi tituly a snazi se dokolo dokolecka zpochybnit fyziku, proti takove zpochybnovani se ja tedy zdovolenim ohradim vzdycky...

Já své akademické tituly nepíšu ani na vizitce, speciálně tobě jsem je napsal proto, že jsi tvrdil že zde popírám základní principy elektrotechniky. A to se mne trochu dotklo. Čteš každý druhý řádek a ty mezi tím si domýšlíš podle své fantazie.
Tím, že si někdo k nicku připisuje US, ještě neznamená, že jsi snědl všechna moudra světa. V Čechách na to máme Brouka Pytlíka.

Ale už dost, v jiném vlákně jsem ti napsal vícekrát, že končím diskuzi. Tentokrát sám sobě i ostatním čtenářům slibuji, že na JAKÝKOLIV tvúj příspěvek (bez ohledu na to jestli je to opět blábol nebo snad někdy i pravda) neodpovím a ani ho raději nebudu číst. Zdraví má člověk jen jedno.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Köf II/T200 v TT-digitalizace a osvětlení

Příspěvekod Jirka_US » sob 22 bře, 2014 11:22 pm

To máš svatou pravdu. Jenže já nikdy nepsal o napětí DCC, ale o nápájecím napětí centrály (viz výše), zdůraznil jsem ti to už alespoň 5x

No to jsi zminil az pozdeji (viz edit) a take jsem ti vysvetlil, ze DCC napeti nezavisi na napajecim napeti trafa pro DCC centralu, takze obe varianty jsou chybne....A moje upozorneni, ze se jedna o chybu, si myslim bylo pomerne dzentlmenske:
Do te rovnice se vloudila chybicka....
Naposledy upravil Jirka_US dne čtv 10 dub, 2014 2:46 am, celkově upraveno 1
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Köf II/T200 v TT-digitalizace a osvětlení

Příspěvekod Gulda » ned 23 bře, 2014 7:10 pm

pánové i průměrně inteligentní člověk pochopí že 16V není 20V i bez elektrotechnického vzdělání, ať si do své mašiny nacpe kondiky každý jaký chce, třeba na 10V, třeba nebouchne, třeba bouchne a bude sranda, je to každýho věc, a né psát do fóra vědecký slohovky na téma napětí DCC :lol:
guli
Gulda
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 21 zář, 2008 11:54 am
Bydliště: Bučovice

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků