Obtisky

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 31 led, 2008 2:49 pm

Tak tohle se mi v životě nestalo :shock: :shock: . Nenapadá mne v čem může být přičina... Zkus to ještě nastříkat jak píše Houmr, ale je to divné... Vypadá to jako by ten krycí lak na dekálech měl na sobě nějakou emulzi... Možná bych to zkusil v nejhorším přestříkat lakem na bázi syntetiky nebo nitra (laky Modelmaster nebo Gunze Mr. Color) - pozor, jen přestříkat, nikdy nenatírat přes dekál! Já při svých obtiscích používám akryl lak Future nebo Aeromaster (natírání), pro stříkání pak polomat Mr.Color od Gunze. Nikdy se mi nestalo to co píšeš. V únoru se chystám na upgrade jednoho mého Brejlovce - budu tam dávat dekál od Parostroje co mám z burzy co byla minulou sobotu, tak porereferuju!
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod nexus » čtv 31 led, 2008 5:26 pm

Včera jsem použil obtisky na Es/Vte z Parostroje, které mi kolega přivezl z poslední burzy a bylo to bez problémů.
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvekod Sandy » pát 01 úno, 2008 8:45 am

nexus píše:Včera jsem použil obtisky na Es/Vte z Parostroje, které mi kolega přivezl z poslední burzy a bylo to bez problémů.

No ony jsou obtisky " stará serie " - v mém případě např. Utz bez budky a " nová serie" - Utz s budkou .
Ta stará je bez problémů, nová ( zakoupeno 2x - prosinec 2007 a leden 2008 ) s výše uvedenými problémy.
Mám ještě 5x Sas a bojím se je strčit do vody, protože pan.K není moc nakloněn reklamacím ( vlastní zkušenost s obtiskem s dvěma různými čísly vozu). :cry:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Jarda H. » pát 01 úno, 2008 3:36 pm

Sandy píše:
..., protože pan.K není moc nakloněn reklamacím ( vlastní zkušenost s obtiskem s dvěma různými čísly vozu). :cry:




Možní se zeptám blbě, ale ten pan K. je kdo ? Nebo stačí místopisné popsání kde má na burze stůl ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Sandy » pát 01 úno, 2008 10:36 pm

Jarda H. píše:
Sandy píše:
..., protože pan.K není moc nakloněn reklamacím ( vlastní zkušenost s obtiskem s dvěma různými čísly vozu). :cry:




Možní se zeptám blbě, ale ten pan K. je kdo ? Nebo stačí místopisné popsání kde má na burze stůl ?!

Na levé straně, blízko p. Číže.
Ale zkus se podívat o kousek výše. :lol: Asi tak o dvacet příspěvků.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Obtisky

Příspěvekod Hanis85 » čtv 06 bře, 2008 7:33 pm

Nezná náhodou někdo někoho kdo se taky zabývá výrobou obtisků na modely TT kromě p. K
Hanis85
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04 led, 2008 10:09 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Obtisky

Příspěvekod Jarda H. » čtv 06 bře, 2008 8:02 pm

Hanis85 píše:Nezná náhodou někdo někoho kdo se taky zabývá výrobou obtisků na modely TT kromě p. K



Nějaké obtisky pro TT najdeš třeba tady v e-shopu od f. "Obtisky JIRAN" (33 položek) :

http://www.modeltrain.cz/products.php?p ... 73&size=TT

pokud by si sháněl obtisky přímo na vagony Tams nebo Wap/Falls nebo Eas-u/VSa, ty jsou na stejné stránce od f.Detail Most, odkaz na ně je tady :

www.detail.vyrobce.cz
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Obtisky

Příspěvekod Hanis85 » pát 07 bře, 2008 9:18 pm

Jarda H. píše:
Hanis85 píše:Nezná náhodou někdo někoho kdo se taky zabývá výrobou obtisků na modely TT kromě p. K



Nějaké obtisky pro TT najdeš třeba tady v e-shopu od f. "Obtisky JIRAN" (33 položek) :

http://www.modeltrain.cz/products.php?p ... 73&size=TT

pokud by si sháněl obtisky přímo na vagony Tams nebo Wap/Falls nebo Eas-u/VSa, ty jsou na stejné stránce od f.Detail Most, odkaz na ně je tady :

www.detail.vyrobce.cz


Jo dobře diky ale jinak přímo obtisky na modely určité lokomotivy asi nejsou
Hanis85
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04 led, 2008 10:09 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Obtisky

Příspěvekod Jarda H. » sob 08 bře, 2008 8:05 am

Hanis85 píše:
..... Jo dobře diky ale jinak přímo obtisky na modely určité lokomotivy asi nejsou


Kromě těhle dvou odkazů nevím o jiných, ale třeba mne někdo doplní :lol: :arrow:

1) http://www.hekttor.biz/index.php?lng=CZ ... katt&kat=6

2) http://obtisky.parostroj.net/seznam_obt ... _02_12.htm
(obtisky "parostroje" bys měl sehnat na burze v Opletalce)
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Sandy » stř 02 dub, 2008 5:21 pm

Sandy píše:
Petr Zatrepalek píše:Nevím, nezkoušel jsem to ještě, ale musí být chyba v krycím laku, ne ve vodě! Dělaly mi to před pár lety obtisky od Propagteamu a Cutting Edge (letadla). Doporučuji zlehka přetřít nějakým akryl lakem ještě před rozstříháním a ponořemím obtisku do vody, pak je vše OK.

První pokus se nepovedl. Nápis se odloupl od dekálu ( :?: ) a zůstal naspodu vrstvy laku. Ale okamžitě se to rozpadlo. :roll:

Tak dobrá věc se podařila :!: :lol:
Konečně mám na Utz s budkou obtisky. Ale byl to " porod". Teď naposledy jsem je zastříkal akrylátovým autolakem a pak jsem je zase pro změnu nemohl dostat z podkladu :oops:
A práce to byla jak s nepromokavou plachtovinou. :lol:
Doufám, že už se mi nic podobného nepřihodí.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Houmr » čtv 03 dub, 2008 3:02 pm

No já dříve taky obtisky lakoval ruznými většinou lesk laky. Ale teď je lakuju matem Humbrol (ředidlo C6000), jo zůstává to trchu dýl lepkavý, ale neudělá to tu plachtu. Stačí slaboučká vrstva laku zkus to. Dělám to i u obtisků z inkousotvky a pohoda.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod 123ps » ned 06 dub, 2008 6:51 pm

Nemáte někdo info, jestli ještě žije pan K ? ? Slíbil mi poslat obtisky na Ce a nějak mi nereaguje na maily, ani sms ? ? Případně jestli nevíte o jiném dodavateli ? ?Thanks.
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Sandy » pon 07 dub, 2008 7:24 pm

Sandy píše:
Sandy píše:
Petr Zatrepalek píše:Nevím, nezkoušel jsem to ještě, ale musí být chyba v krycím laku, ne ve vodě! Dělaly mi to před pár lety obtisky od Propagteamu a Cutting Edge (letadla). Doporučuji zlehka přetřít nějakým akryl lakem ještě před rozstříháním a ponořemím obtisku do vody, pak je vše OK.

První pokus se nepovedl. Nápis se odloupl od dekálu ( :?: ) a zůstal naspodu vrstvy laku. Ale okamžitě se to rozpadlo. :roll:

Tak dobrá věc se podařila :!: :lol:
Konečně mám na Utz s budkou obtisky. Ale byl to " porod". Teď naposledy jsem je zastříkal akrylátovým autolakem a pak jsem je zase pro změnu nemohl dostat z podkladu :oops:
A práce to byla jak s nepromokavou plachtovinou. :lol:
Doufám, že už se mi nic podobného nepřihodí.

No tak úplně dobrá ta věc nebyla, ale jsem zase o něco chytřejší. :roll:
I když jsem si myslel, že mám lehkou ruku, tak jsem to s tím nástřikem přehnal. Obtisky jsou dost vidět i po přestříknutí modelu akrylátovým lakem. Asi dojde na silnější patinu.
Takže dobrá rada : zkoušejte, zkoušejte, zkoušejte .... :lol: (ale nejdříve někde nanečisto :!: )
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod xxvojtikxx » pon 07 dub, 2008 7:59 pm

123ps píše:Nemáte někdo info, jestli ještě žije pan K ? ? Slíbil mi poslat obtisky na Ce a nějak mi nereaguje na maily, ani sms ? ? Případně jestli nevíte o jiném dodavateli ? ?Thanks.


No na burze minulej tejden žil, ale vypadal, že toho měl plný kecky, za tři minuty co jsem si vybíral, tam z něj asi 4 lidi tahali něco co neměl...
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Obtisky

Příspěvekod hank61 » úte 20 lis, 2018 5:23 am

Pánové. Potřeboval bych obtisky na M152 + 2x Blm /Baafx/ v měřítku H0. ČSD 4. epocha. Od pana Jirana jsou k mání pouze obtisky na M152. Jdou někde sehnat obtisky na přívěsné vozy? Děkuji za info. :wink:

661e535d09_98191312_o2.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků