Střešní krytina

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Střešní krytina

Příspěvekod Vicki » stř 26 úno, 2014 10:50 am

Dovolte mi prosím dotaz, je možné v epoše IV - konec parního provozu použít jako krytinu skladiště lepenku, nebo se mohly používat jen nehořlavé materiály?
Vicki
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 14 říj, 2010 7:19 pm

Re: Střešní krytina

Příspěvekod Barbucha » stř 26 úno, 2014 1:10 pm

Jasně, bez problémů. I dnes se ještě používají modifikované asfaltové pásy jako krytiny nebo izolace zelených nebo pochůzích střech.
Naposledy upravil Barbucha dne stř 26 úno, 2014 8:57 pm, celkově upraveno 1
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Střešní krytina

Příspěvekod Vicki » stř 26 úno, 2014 5:54 pm

Díky. Já jsem hledal v archivu svých fotek a nenašel jsem jedinou na který by bylo nádražní skladiště kryté lepenkou, přitom mám fotky výtopen a ty kryté lepenkou jsou. Tak jsem myslel, jestli nebyl nějaký předpis, který to na skladištích zakazoval.
Vicki
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 14 říj, 2010 7:19 pm

Re: Střešní krytina

Příspěvekod Barbucha » stř 26 úno, 2014 6:12 pm

Spíš si myslím, že to byla otázka údržby. Lepenkovou krytinu s asfaltem je potřeba skoro pořád opravovat a navíc z ní teče v létě asfalt. To bych spíš viděl jako důvod k použití jiných krytin. Navíc kdyby zateklo do skladu na zboží, asi by to byl větší problém jak na mašinu. Další věc je, že pokud není natřená, tak je pod ní řádně teplo. Kromě nějakých šop si taky nepamatuju, že bych viděl lepenku na střeše skladiště. Nejčastěji tam byl eternit, na jihu Moravy pálená krytina, bylo tu dost cihelen.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků