Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Nádraží Luhačovice v letech okolo 1950

Příspěvekod Sumosek » pát 31 led, 2014 5:35 pm

MartinTT píše:Mensi laser na hranie? :shock: ak to nieje tajomstvo co je to za lasericek mozete uverejnit nanho nejaky link alebo kde a za kolko sa to da kupit?
Dakujem za odpoved.


Odkaz co uvedl Barbucha uvádí cenu nového stroje. Já jsem koupil už použitou mašinu (cca 1 rok starou), která měla repasovanou CO2 trubici na 40W (původně tam byla 30W). Má sice pár škrábanců na venkovním laku a opálený řezací rošt (který se stejně brzo opálí při řezání), ale to jsou věci, které mě netrápí, hlavně, že to funguje.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Sumosek » ned 02 úno, 2014 9:21 pm

Jak jsem slíbil, připravil jsem na mých stránkách článek o mém laseru. Věřím, že v něm najdou informace všichni ti, kteří se mě ptali na podrobnosti nebo ti, kteří o technologii LaserCut zatím moc neví.

http://lasermodel.cz/jak-funguje-laserova-gravirka-laserpro-c180/
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Sumosek » pon 03 úno, 2014 10:50 am

forex píše:Ty garaze jsou super.....nebudes delat nejakou prizemni budovu,neco jako tratovka ci neco podobneho?:-D

Díky za hodnocení.
Pošli nějakou konkrétnější představu a můžu něco vymyslet.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Sumosek » ned 09 úno, 2014 8:29 am

Nemáte někdo nějaký čitelný výkres nebo alespoň ověřené základní rozměry tohoto typu vodárenské věže, která stojí např ve Starém městě, Kolíně, Nymburku a Všetatech? Budu rád za každou informaci. Podle mých výpočtů vychází výška na cca 24m (275mm v H0), průměr spodní části 5,8m (67mm v H0) a vrchní 8,7m (100mm v H0). Moc se mě ty rozměry nezdají, tak bych je potřeboval ověřit. Díky předem.

Obrázek
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod fulda » ned 09 úno, 2014 8:45 am

To není těžká otázka. TADY je společenství vodárenských věží, mají i základní výkresy od 491 věží.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Sumosek » ned 09 úno, 2014 8:48 am

fulda píše:To není těžká otázka. TADY je společenství vodárenských věží, mají i základní výkresy od 491 věží.


Díky, ty stránky samozřejmě znám, ale použitelný výkres jsem na nich nenašel. Zkusím jim napsat, jestli mě něco pošlou.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod jafobe » ned 09 úno, 2014 9:40 am

co jsem tak koukal na fotky na oněch stránkách tak mají dost kvalitní fotky, z nich se dá třeba u té vodárenské věže ve všetatech dopočítat skoro cokoli i jen podle cihel ...
standartní rozměr cihly počítaný s omítkou je 7,5 x 15 x 30 cm (dá se předpokládat že tam nebudou žádné extra cihly, snad jen krom toho že líp pálené), luxfery jsou zhruba 20 x 20 cm s omítkou
co jsem tak zhruba počítal tak obvod spodní čísti věže v rovině cihel by byl 18.9 metru což by odpovídalo průměru 6 m ,svislý betonový nosník vyčnívá odhaden o 20-30 cm, obvod vrchní části podle luxfer je zhruba 28.2 m což by odpovídalo průměru asi 8,9 m, výšky vrvhní čísti asi 808 m, výška dveří, neboli od základové desky po spodek stříšky je asi 2 m, podle toho výška spodní části asi 14,5 m
v katastru je výměr o průměru 9,2 m, čož by mělo zhruba odpovídat zbytku ... neboli i průměru základové betonové desky ...
je to sice jen orientační výpočet,síře betonových nosníků jsou brány odhadem podle rozměrů cihel ... , ale posloužit by snad taky mohl :wink:
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod cipisekmp » ned 09 úno, 2014 1:35 pm

Ahoj, vzhledem k tomu, ze bydlis relativni kousek od Staraku, tak prece neni problem tam zajet a neco omerit. Ja jsem tak lital s pasmem kolem nadrazi v Mor. Pisku. Ahoj Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod BohousP » ned 09 úno, 2014 2:20 pm

forex píše:Ty garaze jsou super.....nebudes delat nejakou prizemni budovu,neco jako tratovka ci neco podobneho?:-D


Podívej se sem: http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=16&t=7573&p=135354#p135354
http://milostt.rajce.idnes.cz/trafacka_KB/
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Sumosek » ned 09 úno, 2014 3:49 pm

jafobe píše:co jsem tak koukal na fotky na oněch stránkách tak mají dost kvalitní fotky, z nich se dá třeba u té vodárenské věže ve všetatech dopočítat skoro cokoli i jen podle cihel ...
standartní rozměr cihly počítaný s omítkou je 7,5 x 15 x 30 cm (dá se předpokládat že tam nebudou žádné extra cihly, snad jen krom toho že líp pálené), luxfery jsou zhruba 20 x 20 cm s omítkou
co jsem tak zhruba počítal tak obvod spodní čísti věže v rovině cihel by byl 18.9 metru což by odpovídalo průměru 6 m ,svislý betonový nosník vyčnívá odhaden o 20-30 cm, obvod vrchní části podle luxfer je zhruba 28.2 m což by odpovídalo průměru asi 8,9 m, výšky vrvhní čísti asi 808 m, výška dveří, neboli od základové desky po spodek stříšky je asi 2 m, podle toho výška spodní části asi 14,5 m
v katastru je výměr o průměru 9,2 m, čož by mělo zhruba odpovídat zbytku ... neboli i průměru základové betonové desky ...
je to sice jen orientační výpočet,síře betonových nosníků jsou brány odhadem podle rozměrů cihel ... , ale posloužit by snad taky mohl :wink:


Díky za tvoje propočty. Já postupoval stejným způsobem a naše výsledné hodnoty se moc neliší, takže budou asi přibližně správné a ty nepřesnosti se v měřítku ztratí. Mě se zdála celková výška vodárny dost velká a nevěděl jsem jestli při měřítku 1:87 nebude vodárna gigantem na kolejišti. No nakonec jsem udělal jednoduchý model v měřítku 1:87 a postavil do depa. Tady je výsledek a myslím, že velikost nebude problém a Vodárenská věž bude pěknou dominantou celého nádraží:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Sumosek » ned 09 úno, 2014 3:54 pm

cipisekmp píše:Ahoj, vzhledem k tomu, ze bydlis relativni kousek od Staraku, tak prece neni problem tam zajet a neco omerit. Ja jsem tak lital s pasmem kolem nadrazi v Mor. Pisku. Ahoj Cipisekmp.


Ve Starém městě jsem byl, ale výška těchto budov se dost špatně měří mě dostupnými měřidly a fotky jsou díky perspektivě při focení ze země taky dost zkreslující. Mě hlavně šlo o tu výšku, která se mě moc nezdála a připadala mě tak nějak "nemodelově".
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod dfrolek » ned 09 úno, 2014 6:29 pm

Ja bych asi spocital pocet urovni cihel + luxfery.. Nebo to vyfotil nekde od Zlechova, a kdyz budes znat prumer, tak to pomerove odvodit..
Uživatelský avatar
dfrolek
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon 30 srp, 2010 6:58 am

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Barbucha » ned 09 úno, 2014 7:24 pm

DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod jafobe » ned 09 úno, 2014 8:01 pm

řekl bych že model vypadá dobře a věrohodně i rozměrově, a s ohledem na tvé laserované stavby, to bude určitě krásná dominanta kolejiště :wink: a ty hromady zájemců :D už pomalu jen zbývá sehnat někoho kdo bude měnit papíry a odklikávat další vypalování
jezdívám kolem té Všetatské, depo je řekl bych o něco vyšší než to tvé na modelu a vodárně to je tak zhruba do půlky, nezdá se to ale drobeček to rozhodně není jak se jeví z vlaku z těch asi sto metrů co jedu nejblíž :D ale těch sto metrů se dá říci že už stačí na fotografii která nebude moc zkreslená, ale zase tam často už něco vléze do záběru, že není pořádně vidět kde je zem ...ale dá se odkoukat že jednotlivé bloky cihel jsou stejné, takže i toho se dá použít při odhadu výšky, o kolik se zmenšují z podhledu, a není třeba přesně počítat vše, ale rozhodně čím víc fotek z různé vzdálenosti, tím víc se dá ve výsledku odvodit, aspoň já to tak praktikuji u staveb u nichž jsem ani nikdy fyzicky nebyl a k nimž ani plány nemám jak sehnat ...
já cihly i luxfery počítal v jednom dílu ( 1/6 ) věže plus odhad kolik se jich asi vejde na šíři betonové části ... výška spodní části podle výšky dveří s tím kolikrát se vejde do výško fotky z větší vzdálenosti, nejlépe si třeba proužek fotky vytisknout třeba na A4 kde je pak měření přesnější, vrchní část je celá podle luxfer, s ohledem na to že spodní i vrchní řada vycházela skoro stejně rozměrově, je peavděpodobné že tam bude i minimální zkreslení
občas se holt musí improvizovat, a pokud někdo není počítač nýtů, tak se i půl výškového metru špatného odhadu na reálu skoto ztratí na modelu takového rozměru, důležitější je podle mě to jak to bude ve výsledku působit

vše je o kompromisech na které jsme ochotni přistoupit
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Barbucha » ned 09 úno, 2014 8:17 pm

Odkaz jsem dával krz řez na posledním snímku. Autor strašně šetřil, aby byly kóty nečitelné, ale dá se z toho aspoň odvodit vzájemný poměr a je trochu vidět pro představu interiér vodojemu. Samozřejmě jsem zapomněl na pochvalu, bude to nádhera v kolejišti. Výška odtoku z vodojemu by měla být aspoň 5 metrů nad výtokem z vodního jeřábu, aby tam byla aspoň nějaký tlak pro tankování vody. Staré vodárny byly nižší, zas průtok z vodního jeřábu tomu odpovídal, ale tehdy to krmilo menší stroje a bylo trochu víc času…
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků