Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Sumosek » stř 22 led, 2014 10:30 am

Rád bych zde představil můj model nádraží Luhačovice v měřítku H0. Model je kombinací papírového kartonu a překližky vyřezané laserem. Protože dobových fotografií není zrovna mnoho, tak jsem vycházel podle výkresu normované staniční budovy LVIIH_1. Model je zatím bez patiny a doplňků.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Nádraží Luhačovice v letech okolo 1950

Příspěvekod Ferda » stř 22 led, 2014 11:05 am

Krásná čistá práce.
Pokud jsi čekal kritiku, tak asi čekáš marně.

Kdo to řezal? Malinko to páchne ve stylu Honzy Mrovce.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Nádraží Luhačovice v letech okolo 1950

Příspěvekod Sumosek » stř 22 led, 2014 11:14 am

Ferda píše:Krásná čistá práce.
Pokud jsi čekal kritiku, tak asi čekáš marně.

Kdo to řezal? Malinko to páchne ve stylu Honzy Mrovce.


Díky za pochvalu, ale věřím, že nějaký kritik se vždycky najde. Řezal jsem si to sám. Pořídil jsem si menší laser na hraní a toto je první výsledek. Mám už rozpracovaných více věcí, ale bohužel málo času na koníčky, takže se to dost táhne. Ale laser je docela universální věc a používám ho i na řezání dílů z překližky na kolejiště. Je to přesné a není z toho bordel.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Nádraží Luhačovice v letech okolo 1950

Příspěvekod Ferda » stř 22 led, 2014 11:23 am

Z mě rozhodně palec nahoru a ty ostatní (palce) ti držím do dalších počinů.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Nádraží Luhačovice v letech okolo 1950

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 22 led, 2014 1:15 pm

Po pravdě dost blbě vypadaj ty tmavý hrany u trámů a podbití (stopy po laserování). Natři to barvou stejnýho odstínu jako máš boky trámů a plochu toho podbití. Jinak moc krásný - a ty nedomalovaný věci (omítka na betonový základový desce, černý fleky na kamených parapetech a bílým rohu budovy) ti předpokládám zmizí po patinaci.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Nádraží Luhačovice v letech okolo 1950

Příspěvekod Sumosek » stř 22 led, 2014 2:05 pm

Petr Zatrepalek píše:Po pravdě dost blbě vypadaj ty tmavý hrany u trámů a podbití (stopy po laserování). Natři to barvou stejnýho odstínu jako máš boky trámů a plochu toho podbití. Jinak moc krásný - a ty nedomalovaný věci (omítka na betonový základový desce, černý fleky na kamených parapetech a bílým rohu budovy) ti předpokládám zmizí po patinaci.


Díky za připomínky. U této stavby mě šlo hlavně o zvládnutí technologie řezání a gravírování než o 100% barvení. Celá budova má asi 130 dílů, které se musí nakreslit v Corelu a hlavně všechno musí do sebe nakonec zapadat. Ten kdo už něco připravoval pro řezání laserem mi určitě dá zapravdu, že to není nic jednoduchého a já šel cestou pokusu a omylu, než jsem přišel na tu správnou cestu a vzniklo toto nádraží.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Nádraží Luhačovice v letech okolo 1950

Příspěvekod cipisekmp » stř 22 led, 2014 2:14 pm

Ahoj, myslim ze by se nadrazi vyjimalo na modulech. Mimochodem jeden muj kolega chce delat primo Luhacovice, protoze v nich bydli. Mozna pokud by jsi mel zajem by budovu i koupil. Ahoj Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Nádraží Luhačovice v letech okolo 1950

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 22 led, 2014 2:15 pm

To máš recht, kdo si to nezkusí, neví co to je to dobře rozvrhnout a nakreslit takovou stavebničku! Do jaký max tlouštky překližky ti pálí ten laser?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Nádraží Luhačovice v letech okolo 1950

Příspěvekod Sumosek » stř 22 led, 2014 2:35 pm

Petr Zatrepalek píše:To máš recht, kdo si to nezkusí, neví co to je to dobře rozvrhnout a nakreslit takovou stavebničku! Do jaký max tlouštky překližky ti pálí ten laser?


Zvládne to 10mm, ale řez už není po celé tloušťce pravoúhlý, protože paprsek už na takovou vzdálenost ztrácí ohnisko a samozřejmě hraje výkon laseru. V mém případě 40W. Z 8mm překližky řežu díly na kolejiště běžně.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Nádraží Luhačovice v letech okolo 1950

Příspěvekod Sumosek » stř 22 led, 2014 2:45 pm

cipisekmp píše:Ahoj, myslim ze by se nadrazi vyjimalo na modulech. Mimochodem jeden muj kolega chce delat primo Luhacovice, protoze v nich bydli. Mozna pokud by jsi mel zajem by budovu i koupil. Ahoj Cipisekmp


Ahoj, jsem taky z Luhačovic, respektive z Pozlovic, takže proto toto nádraží. Pokud bude mít zájem, tak klidně. Mám ještě jeden model vyřezaný. Hlavně záleží, jakou epochu dělá, protože dnešní podoba nádraží je podstatně jiná a já stavím kolejiště ve III.epoše. Dokonce mám i návod, který jsem udělal ke 2 modelům co šly do světa.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Garáže pro 4 osobní auta

Příspěvekod Sumosek » ned 26 led, 2014 4:39 pm

Konečně jsem dodělal dlouho rozdělanou věc a to garáže pro 4 osobní auta. Takovýchto garáži je po celé republice nespočet v různých provedeních, většinou stavěných za komančů v různých akcích "Z" a podobně, takže jejich vzhled a provedení se odvíjelo od právě dostupného materiálu.
Vše je řezáno laserem do papírového kartonu, nabarveno akrylem a patinováno práškovými pigmenty. Tady jsou fotky:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 26 led, 2014 6:41 pm

pěkné hele nechceš aby se ti ten laser zaplatil tak začni vyrábět stavby dík ve všech velikostech já bych koupil něco ... :lol: v TT
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Sumosek » ned 26 led, 2014 7:11 pm

Tkadlec Jaroslav píše:pěkné hele nechceš aby se ti ten laser zaplatil tak začni vyrábět stavby dík ve všech velikostech já bych koupil něco ... :lol: v TT


Díky za tvůj zájem, ale mám jeden zásadní problém a to je čas. Toto dělám jako svého koníčka v té troše volného času co mám, protože mě to baví a budu to potřebovat na svém kolejišti, které stavím. Pokud by měl někdo náhodou zájem o to, co mám hotové, tak není problém se o to podělit, ale určitě neplánuji zahájit sériovou výrobu ve všech měřítkách.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod mlha » pon 27 led, 2014 5:52 am

Neodpustím si trochu kritiky,na garážových vratech byl plech z pohledové strany nahoře,nebyl vidět jeklový rám,zámek byl taky z vnitřní strany.Jinak paráda
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod radekkrupka » pon 27 led, 2014 6:12 am

Mám dotaz - ta struktura omítky je dělaná laserem?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků