Bastard Kuehn TT

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Bastard Kuehn TT

Příspěvekod milostt » pon 09 pro, 2013 3:26 pm

Dnes dorazila Novinka od DS, Bastard.moc pěkně zpracovaný model .hned se byl projet a co mě překvapilo je velice tichý chod.Jinak jízda plynulá ,osvětlení ok. Jsem za ty peníze velice spokojen

pár fotek modelu zde:
http://milostt.rajce.idnes.cz/Bastard_Kuehn_v_TT_./
milostt
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Bastard Kuehn TT

Příspěvekod milan ferdián » pon 09 pro, 2013 4:22 pm

Pěkná lokomotiva,otázkou je zda a zde obstojí žlutá barva výstražného pruhu :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Bastard Kuehn TT

Příspěvekod Pitrs69 » pon 09 pro, 2013 9:20 pm

krásná mašina, jaké jsou jízdní vlastnosti? škoda že nedělám TT :( jsem zvědav, kdy se dočkám v Nku...
Uživatelský avatar
Pitrs69
 
Příspěvky: 59
Registrován: sob 19 čer, 2010 1:41 pm
Bydliště: Dlouho nic, pak je konec světa a pak bydlím já :) Plzeň - jih

Re: Bastard Kuehn TT

Příspěvekod radekkrupka » úte 10 pro, 2013 5:34 am

Bastard od Kuehna má dle mého nejlepší pojezd ze všech modelů co jsem v téčku viděl. Velmi tichý, velmi plynulý.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Bastard Kuehn TT

Příspěvekod Pitrs69 » úte 10 pro, 2013 9:24 pm

tohle rad slysim :) tak jsem zvedav jak se dockame v Nku a zda bude model dobry jako v TT
Uživatelský avatar
Pitrs69
 
Příspěvky: 59
Registrován: sob 19 čer, 2010 1:41 pm
Bydliště: Dlouho nic, pak je konec světa a pak bydlím já :) Plzeň - jih

Re: Bastard Kuehn TT

Příspěvekod Noltha » čtv 19 pro, 2013 11:41 am

milan ferdián píše:Pěkná lokomotiva,otázkou je zda a zde obstojí žlutá barva výstražného pruhu :wink: .


Mohu se zeptat co je s tou žlutou, nějak tam nevidím problém, ale danou lokomotivu neznám tak z obrázků mohu mít jen zkreslený pohled. Díky.
Noltha
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 31 bře, 2012 8:22 pm

Re: Bastard Kuehn TT

Příspěvekod petrha » sob 21 pro, 2013 8:13 pm

radekkrupka píše:Bastard od Kuehna má dle mého nejlepší pojezd ze všech modelů co jsem v téčku viděl. Velmi tichý, velmi plynulý.

Děkuji pěkně, jestli pohon v 372 je nejlepší, tak to si radši tedy od Kuehna nic nekoupím. 372 mám dvě a obě jezdí stejně blbě, ale brejlovci na ně nemají. Zamračená od MTB proti tomu jezdí super.
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Bastard Kuehn TT

Příspěvekod TTmili » sob 21 pro, 2013 9:21 pm

Co znamená stejně blbě a že na ně brejlovci nemají. Z různých stran jsem slyšel že Kuehnův Herkules a Bastard jsou nejlepší pojezdy v TT vůbec (ne jen u Kuehna, u Herkula jsem si to měl možnost dokonce ověřit), takže se mi to nějak nezdá, možná vadný kusy, špatně nastavený dekodér, a podobně, ale bez konkrétního popsání problému to asi řešit nepůjde.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Bastard Kuehn TT

Příspěvekod vorech » ned 22 pro, 2013 12:29 am

372 jezdí plynule a velice dobře. Možná vadí, že nejezdí tak rychle jako bobiny od BTTB. Ale to se tu už řešilo, že je blbost chtít po mašině, která jezdí 120-140 km/h v realu, jezdila po přepočtu na kolejišti 200km/h :D
epocha V, VI DCC v TT
Uživatelský avatar
vorech
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 24 úno, 2008 6:43 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Bastard Kuehn TT

Příspěvekod radekkrupka » ned 22 pro, 2013 5:11 pm

Ano, pojezd Bastarda je laděn hodně do pomala. Mě to nevadí - spíše naopak, velmi to vítám! Na plný plyn jede právě tak, kolik bych pro kolejiště uvažoval jako snesitelnou maximálku. Převod přesně do měřítka je dle mého u maximální rychlosti nesmysl.

Jízda je ale naprosto plynulá, až sametová :) Mám shodou okolností také dva, a oba jezdí na 1*.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Bastard Kuehn TT

Příspěvekod milan ferdián » ned 22 pro, 2013 6:49 pm

Noltha píše:
milan ferdián píše:Pěkná lokomotiva,otázkou je zda a zde obstojí žlutá barva výstražného pruhu :wink: .


Mohu se zeptat co je s tou žlutou, nějak tam nevidím problém, ale danou lokomotivu neznám tak z obrázků mohu mít jen zkreslený pohled. Díky.

Žluá je příliš konstraktní,kanárková.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Bastard Kuehn TT

Příspěvekod TTmili » ned 22 pro, 2013 7:15 pm

radekkrupka píše:Ano, pojezd Bastarda je laděn hodně do pomala. Mě to nevadí - spíše naopak, velmi to vítám! Na plný plyn jede právě tak, kolik bych pro kolejiště uvažoval jako snesitelnou maximálku. Převod přesně do měřítka je dle mého u maximální rychlosti nesmysl.

Jízda je ale naprosto plynulá, až sametová :) Mám shodou okolností také dva, a oba jezdí na 1*.


No já jsem opačného názoru, pokud je model dobře zkonstruovaný (tj. dostatečně silný a rychlý motor, převody s minimálními vůlemi atd.) pak je lepší aby dosahoval vyšších maximálních rychlostí než je jejich konstrukční. Na pomalou jízdu to vliv pak mít nebude, a naopak při svižnější jízdě nebude hrozit kvílení motorku a rachocení převodů. Nehledě na to že se rychlost dá velice dobře v digitálu upravit pro potřeby majitele.

Abych předešel nějakým dohadům kolem BTTB pojezdů, lítání s mašinama jak s TGV a podobně, nejezdím rychle, v přepočtu se na kolejišti nedostanu nad reálných 60km/h. Navíc to, že některé mašiny umí lítat jak zběsilé je dané i třeba tím, že jsou konstruované pro napětí 0-12V, nicméně zkuste si někdy změřit kolik leze z FZ1 nebo i z třeba různých elektronických regulátorů. Těch 12V je to málokdy, a to ani při jmenovitém zatížení konkrétního zdroje.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Bastard Kuehn TT

Příspěvekod Jirka_US » ned 22 pro, 2013 9:16 pm

1) Pokud se týká modelů firmy Kuehn tam jsem žádný problém nezaznamenal a to ani za použití FZ1, včetně zmiňovaného modelu 372. Jak již bylo zmíněno výše, pokud se nejedná o výrobní vadu, tak to bude asi nevhodně nastavený dekodér.
2) Pokud se týká napětí FZ1, tak stejnosměrná hodnota po vyhlazení muže dosáhnout až 20V! Je tedy nutné měřit max. modelovou rychlost při stejnosměrném napětí 12V jak určuje norma NEM630.
3) Pokud se týká modelové rychlosti v DCC odkaz zde:
viewtopic.php?f=6&t=4615&p=140763#p140763
4) Ohledně MTB zde:
viewtopic.php?f=16&t=4801&p=140761#p140761
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Bastard Kuehn TT

Příspěvekod jirkan » ned 22 pro, 2013 10:35 pm

Pokud si dobře pamatuji, tak podle normy se připouští překročení max. rychlosti při jmenovitém napětí u H0 o 40 a u TT o 50 %. Myslím že ti, co tu normu sestavovali, věděli, o čem mluví. To, že řada modelářů (a já taky) jezdí na kolejišti pomaleji a podle toho si lokomotivy nastavují na menší rychlost, je v pořádku a je to rozumnější, než naopak. Současně je třeba i ctít epoch. Jestliže staré páry měly maximálku kolem 40 až 60 km/h, tak se ani při průjezdu stanicí nemusí moc brzdit. Moderní elektriky i v našich poměrech měly konstrukční max. rychlost 120 i 160, takže ta "TGV" rychlost zas tak divná není. Mimochodem - zkoušel jste někdo, jak by vlastně to TGV mělo modelově jezdit a jak by to vypadalo na našich poloměrech...
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Bastard Kuehn TT

Příspěvekod A2C » ned 22 pro, 2013 11:56 pm

skúšal som to a nie je to príjemný pohľad, jazdilo to modelovou rýchlosťou 250km/h na polomeroch 420mm a bolo to na hrane vykoľajenia, a súčasne sa to nevkusne kývalo pričom sa narúšal zber prúdu a ešte to cukalo, u mňa TGV zostáva vo vitrínke
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Další

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník